Rajono kaimo turizmo sodybos lankytojų gausa pasigirti negali (4)

Publikuota: 2020-06-20 Kategorija: Verslas
Rajono kaimo turizmo sodybos lankytojų gausa pasigirti negali
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Sodyba

Nors vasaros sezonas jau prasidėjęs, kaimo turizmo sodybų šeimininkai lankytojų gausa pasigirti negali. Gyventojai išlaidauti neskuba. Atšaukta didžioji dalis renginių - vestuvių, krikštynų, jubiliejų. Kalbinti Rokiškio rajono kaimo turizmo sodybų šeimininkai sako, kad išgyventi šią vasarą bus sudėtinga ir viliasi, jog jų  paslaugomis pasinaudos  natūralios gamtos mylėtojai, iš naujo atrandantys gražiausias krašto vietas.

Vilioja gausiu pramogų pasirinkimu

Ne tik vandens, bet ir gausybe kitų pramogų įvairove galintis pasigirti kaimo turizmo sodybos „Brazylija“ šeimininkas Robertas Brazys sako, kad sezonas įsisiūbuoja tik po truputį, bet džiaugiasi, kad gimto krašto siūlomomis paslaugomis jau pradeda domėtis ir rokiškiečiai.

Sodyba įsikūrusi Taraldžių kaime, Kamajų seniūnijoje, prie Dviragio ežero, nuostabaus grožio kampelyje. Kaip sako šeimininkas, sodyba įrengta nesipykstant su gamta. Išėjus pasivaikščioti galima pamatyti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų baublių, pasigrožėti kruopščiai išpuoselėta aplinka.

Ežere galima išbandyti žvejybą, paplaukioti valtimis, minti vandens dviračius, mėgautis pramogomis su galingu kateriu, turime didelį pirčių pasirinkimą ir dar daug daug visko, ko nepajėgiu išvardinti. Tikimės, jog atšilus orams sulauksim didesnio lankytojų aktyvumo“ - sako R.Brazys.

Atšaukta daug renginių

Sodyba „Vieversynė“, įsikūrusi Vaineikių kaime, Kamajų seniūnijoje. Tai unikalus kaimiško tipo vienkiemis, įsikūręs šalia pušynėlio ir švaraus ežeriuko, apsuptas pievų ir tvenkinių. Atvykę didesnėmis grupėmis gali sodyboje rasti Kulinarinio paveldo virtuvę.

Sodybos šeimininkė Renata sako, kad sezono pradžia gan niūroka. Atšaukta daug renginių, net tie, kuriuos žmonės atkėlė į vasarą, o išgyventi tik iš pavienių lankytojų gana sudėtinga.

Planavome šią vasarą atnaujinti ir iš pirties padaryti namelį, tačiau dabar darbus sustabdėme. Žiūrėsime kokia situacija bus vėliau.

Lankytojams siūlome daug pramogų laisvalaikiui. Turime naminių paukščių, todėl labai laukiame lankytojų su mažais vaikučiais. Jie čia ras sau veiklos. Taip pat užsiėmimų galim pasiūlyti ir suaugusiems. Turime baidares, galima ežeriuke žvejoti, kieme žaisti badmintoną,, pašaudyti iš lanko, yra biliardas, tinklinio ir krepšinio aikštelės. Savo sodyboje stengėmės išsaugoti natūralų gamtovaizdį, todėl atvykę tikrai pailsėsit“ - pasakoja pašnekovė.

Sezono pradžia nedžiugina

 

Kaimo turizmo sodybos „Sartakampis“, įsikūrusios Margėnų kaime, Kriaunų seniūnijoje ant Sartų ežero kranto, šeimininkė Olia Babachinienė sako, kad šie metai bus kitokie.

Atšaukta daug švenčių, o ir panaikinus karantiną dabar švęsti niekas neskuba. Matyt žmonės dar nesijaučia saugūs. Skambina ir rezervuoja vietas tik ieškantys ramaus poilsio. Apsistoja savaitei, savaitgaliui ar net vienai dienai. Matyt šis sezonas toks ir bus“- nuotaikomis apie sezono pradžią dalinosi pašnekovė.

Sodybos svečiai turi galimybę pažvejoti natūraliam vandens telkinyje, pasiplaukioti baidarėmis, pažaisti lauko ir stalo žaidimus, pasimėgauti gražia gamta, aplankyti netoliese esančius pažintinius objektus.

Šią vasarą visi kviečiami atrasti nuostabius Rokiškio krašto kampelius, apsilankyti ir atostogauti gimtame krašte esančiose kaimo turizmo sodybose, juolab kad ir pasirinkimas pagal kiekvieno skonį ir piniginę.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą