PVM lengvatos panaikinimas siuntoms iš trečiųjų šalių - nuo liepos 1 d. Kaip viskas vyks? (0)

Publikuota: 2021-06-16 Kategorija: Verslas
PVM lengvatos panaikinimas siuntoms iš trečiųjų šalių - nuo liepos 1 d. Kaip viskas vyks?
Rokiškio Sirena nuotr. / Paštomatas

Nuo liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios naujos siuntimo iš trečiųjų šalių taisyklės – nuo šios datos pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės (iki 22 eurų).

Iki pokyčių įsigaliojimo likus mažiau nei mėnesiui, primename, ką svarbu žinoti, jeigu jūsų siunta keliaus per Lietuvos paštą.

  • Mokesčiai susidės iš kelių dalių
    • visoms siuntoms bus taikomas importo PVM;
    • jeigu siuntos vertė bus didesnė nei 150 eurų, bus taikomas importo muito mokestis; 
    • taip pat, priklausomai nuo pasirinkto deklaravimo ir mokesčių apmokėjimo būdo, bus taikomi tarpininkavimo arba siuntos administravimo mokesčiai.
  • Siuntos bus apmokestinamos pagal jų atvykimo į Lietuvos paštą datą, nepriklausomai nuo to, kada atliktas prekės užsakymas. Apmokestinamos bus visos siuntos, kurios atvyks liepos 1 d. ir vėliau.
  • Siuntą deklaruoti ir apmokėti bus galima trimis būdais: per Lietuvos paštą, savarankiškai arba per kitą tarpininką, prekės įsigijimo metu. Kuriuo būdu tai norėsite padaryti, reikės apsispręsti kol siunta dar bus kelyje.

Atkreipiame dėmesį, kad apie siuntos kelionę bei deklaravimo procesą (net ir neregistruotų siuntų) informuosime pranešimais. Juos, priklausomai nuo turimų gavėjo kontaktų, siųsime SMS žinute, el. paštu arba neregistruotu laišku. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojame visada nurodyti mobiliojo telefono numerį bei el. paštą. Į pranešimus prašome reaguoti kaip įmanoma greičiau, nes nuo to gali priklausyti ir kaip greitai pavyks išmuitinti jūsų siuntą.

Daugiau aktualios informacijos galima rasti specialiame Lietuvos pašto puslapyje čia.

 

AB Lietuvos paštas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video