Perversmą Rokiškyje žadantys indai nesitraukia: tebežada tūkstančius darbo vietų ir milijonus investicijų (7)

Publikuota: 2019-01-11 Kategorija: Verslas
Perversmą Rokiškyje žadantys indai nesitraukia: tebežada tūkstančius darbo vietų ir milijonus investicijų

Rudenį lyg iš giedro dangaus apie didžiules investicijas į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje pranešusios Indijos bendrovės teigia, kad savo planų nekeičia. Tiesa, dar nenuspręsta, kur tiksliai galėtų prasidėti statybos, o 2019 metais tikimasi vieno palankaus Seimo sprendimo.

Tuo metu Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis sakė, kad dėl potencialių investuotojų kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD). „Buvau užklausęs VSD, ar tai nėra kažkokios kompanijos, su kuriomis negerai būtų bendrauti, kad jos atvažiuotų į Lietuvą.

Jokios informacijos, jog šios kompanijos būtų „kažkokios“, keltų grėsmę arba būtų netikros, imituojamos – nieko tokio negavau“, –  pasakojo jis.

Svarsto galimybes

Apie tai, kad Indijos bendrovės „SVP Global Ventures” ir „Elegant Industries” planuoja Rokiškyje investuoti beveik 200 mln. eurų pranešta 2018 metų rugsėjo pabaigoje.

Indijos prekybos rūmų prezidentė Alina Adomaitytė naujienų agentūrai BNS tada pasakojo, kad jų atstovai pastaruosius 2 metus tyrė Europos rinką ir galutinai apsisprendė apsistoti ties Lietuva. D

Dabar A. Adomaitytė sakė, kad indai savo planų dėl investicijų Lietuvoje nekeičia. „Šiuo metu svarstomos visos galimybės dėl tinkamų sklypų dviejų gamyklų statybai, nes reikalingas ne mažesnis kaip 50 hektarų žemės plotas.

Sklypas Rokiškio savivaldybėje yra kaip vienas iš variantų, tačiau neturi Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) statuso, atitinkamai ir jo suteikiamų verslo lengvatų“, – pasakojo ji.

Kaip žinia, LEZ besisteigiančios ir daugiau kaip 1 mln. eurų investuojančios įmonės pirmuosius 10 metų yra atleistos nuo pelno mokesčio. Kitus 6 metus joms reikia mokėti tik pusę – 7,5 proc. – pilno tarifo.

LEZ įmonėms taip pat negalioja nekilnojamojo turto mokestis, kai kitur Lietuvoje taikomas 0,3–3 proc. tarifas. Joms taip pat netaikomas dividendų apmokestinimas, kitur siekiantis 15 proc.

A. Adomaitytė sakė, kad 2019 metų Seimo pavasario sesijoje turėtų būti svarstomas įstatymo projektas, kuriam įsigaliojus, stambaus investicinio projekto kriterijus atitinkantiems subjektams, nesantiems LEZ, būtų suteikiamos lengvatos.

„Mūsų žiniomis, alternatyvius žemės ploto variantus šiuo metu gali pasiūlyti aštuonios Lietuvos savivaldybės. Ateinantys investuotojai vertins visą projekto aplinką: nuo įstatyminės iki bendruomeninės ir tuomet priims sprendimą dėl konkrečios vietos statyboms“, – sakė ji.

Meras: kamuoliukas mūsų rankose

Jau skelbta, kad Bombėjaus vertybinių popierių biržoje kotiruojama „SVP Global Ventures” į tekstilės gamyklą ketina investuoti 97 mln. eurų ir joje įdarbinti 1,5 tūkst. darbuotojų.

Tuo metu 95 mln. eurų vertės skardinių gamyklą planuojanti statyti „Elegant Industries” sukurs apie 200 naujų darbo vietų. Minimos bendrovės nėra gerai žinomos, internete informacijos apie jas nedaug. Dėl to pasigirdo abejonių, ar jų pažadais apskritai galima tikėti.

Dėl to A. Vagonis kreipėsi tiek į VSD, tiek į kitas valstybės institucijas. „Užklausiau Ūkio ministerijos, ar mes galime toliau derėtis. Atsakė, kad investicijas į Lietuvą tvarko „Investuok Lietuvoje“. Atvažiavo regiono atstovė Birutė, kuri pasakė, kad šitos kompanijos pasiklausinėjo lygiai tų pačių klausimų, kurių klausinėjo manęs.

Ar sugebėsime Rokiškyje tokią galią turėti, ar sugebėsime tokius kiekius vandens ir t.t. Jie pasakė, kad taip. Jos tiesiog pasitikrina, ar čia viskas tvarkoje. Dabar laukiu iš „Investuok Lietuvoje“ atsakymų, ar tinka, kad šiame regione atsirastų investicijos. Jie laukia mūsų atsakymų.

Dabar kamuoliukas mūsų rankose ir mes turime duoti atsakymą. Buvo susisiekė, klausė, kada mes galėsime išnuomoti žemę, kad jie galėtų gauti leidimą projektavimui“, –  pasakojo Rokiškio rajono meras.

„Investuok Lietuvoje“ atstovas Olegas Volkovas sakė, kad su indų investuotojais yra užmegztas ryšys. „Šiuo metu yra padedama atlikti jų poreikius tenkinančių sklypų analizę“, – sakė jis. Anksčiau skelbta, kad abi gamyklas planuojama pastatyti iki 2020 metų.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą