Notarai galės dirbti nuotoliniu būdu (0)

Publikuota: 2020-03-27 Kategorija: Verslas
Notarai galės dirbti nuotoliniu būdu
Rokiškio Sirena nuotr. / Notarų biuras

Notarai didžiąją dalį paslaugų iki šių metų pabaigos galės suteikti nuotoliniu būdu, sako teisingumo ministras. Anot Elvino Jankevičiaus, jei notarams kils abejonių dėl sandorio, jie galės žmogų pasikviesti į biurą. 

„Didžiąją dalį notarinių paslaugų bus galima atlikti nuotoliniu būdu. Kalba eina ne tik apie įgaliojimų tvirtinimą, hipotekos sandorių tvirtinimą, dublikatų išdavimą, diplomų tvirtinimą, bet netgi kalba eitų apie nekilnojamojo turto sandorių tvirtinimą nuotoliniu būdu“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė E. Jankevičius.

„Tai bus daroma labai atsakingai ir jeigu notaras įžvelgs abejonių, jis turės galimybę pasikviesti žmones pas save“, – pridūrė ministras.

Anot jo, tai numatančias įstatymo pataisas Vyriausybė svarstys kitą savaitę. Tikimasi, kad nuotolinio sandorių tvirtinimo tvarka įsigalios iki metų pabaigos.

„Įstatymas jau kitą savaitę bus pateiktas Vyriausybei svarstyti, vėliau svarstys Seimas, tai rudeniop mes galėsime su šiuo projektu pasistūmėti ir metų pabaigoje viską bus galima atlikti nuotoliniu būdu“, – sakė E. Jankevičius.

Jis taip pat teigė, kad artimiausiu metu pasirašys įsakymą, kad hipotekos sandorių tvirtinimas jaunoms šeimoms nekainuos.

„Šiandien grįžęs pasirašysiu įsakymą ir hipotekos sandorių tvirtinimas jaunoms šeimoms, iki 35 metų, vidutinio brangumo būstui, iki 90 tūkst. eurų, nekainuos nieko“, – sakė ministras.

Be to, anot jo, antstoliai nuo liepos 1 dienos turės prievolę visus dokumentus kelti į elektroninę platformą. Pasak E. Jankevičiaus, tai padidins skaidrumą.

Notarų darbas laikinai buvo sustabdytas kovo 16 dieną, dėl koronaviruso įvedus karantiną. Po kelių dienų notarų darbas buvo iš dalies atnaujintas – šios savaitės pradžioje jau dirbo beveik trys ketvirtadaliai visų šalies notarų.

Sustabdytu notarų darbu skundėsi nekilnojamojo turto vystytojai, teigę, kad dėl to jie negali baigti dešimčių milijonų eurų vertės sandorių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą