Nepriklausomybės aikštė budinama iš letargo miego (4)

Publikuota: 2020-05-11 Kategorija: Verslas
Nepriklausomybės aikštė budinama iš letargo miego
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kavinė „Senas grafas“ įrengė jaukią poilsio zoną.

Karantino metu gerokai ištuštėjo Rokiškio aikštės ir gatvės. Švelninant jo reikalavimus, jau prieš porą savaičių kavinėms leista svečius priimti lauko terasose. Sostinėje gerokai sušvelnintos sąlygos kavinėms ir restoranams vaišinti svečius lauko kavinėse aikštėse, skveruose, gatvėse. Vilniaus pėdomis seka ir Rokiškis: vakarykščiam rajono tarybos posėdžiui pateikti siūlymai Už prekybą ar paslaugų teikimą lauko kavinėse ir išplėstose aptarnavimo vietose, prie stacionarių viešojo maitinimo vietų nuo 2020 balandžio 26 d. iki 2020 spalio 1 d. nerinkti rinkliavos. Taip tikimasi palengvinti rajono viešojo maitinimo įstaigų veiklą.
 
Dar nesulaukę rajono tarybos sprendimo, pirmieji į Nepriklausomybės aikštę staliukus ir sėdmaišius bei supamuosius krėslus išnešė „Seno grafo“ kavinės darbuotojai. Įdomi, netradicinė lauko erdvė suformuota prie kavinės ant šaligatvio: čia po skėčiais išdėstyti supamieji krėslai, netradiciškai sukomponuotos gėlės ir kiti akcentai. Kitoje gatvės pusėje, Nepriklausomybės aikštėje ant gazono išdėstyti sėdmaišiai ir staliukai. Čia pat ir lauko meniu, kviečiantis skanauti kavos, užkandžių.

„Seno grafo“ šeimininkas Algimantas Šablinskas neslėpė: ši įdomi poilsio erdvė sukurta būtent šiam sezonui, o investicija atsiėjo per tūkstantį eurų.

Priimti lankytojus kavinių ir restoranų patalpose kol kas draudžiama. Todėl kavinės ir neskuba atverti durų lankytojams. Rokiškyje yra vos kelios viešojo maitinimo įstaigos, pradėjusios lauko prekybą. Pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, rajono tarybai teikiamas sprendimas nerinkti rinkliavos už lauko prekybą, turėtų ne tik palengvinti verslininkams sunkią situaciją dėl epidemijos, bet
ir pagyvinti miestą, ypač Nepriklausomybės aikštę, suteikti gyventojams galimybių kultūringam poilsiui.
 
Taip pat tikimasi, kad švelninant karantiną daugės keliaujančių po Lietuvą, į Rokiškį užsuks svečiai iš kitų Baltijos šalių.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą