Medienos kaina toliau krenta (1)

Publikuota: 2020-06-04 Kategorija: Verslas
Medienos kaina toliau krenta
Rokiškio Sirena nuotr. / Mediena

 Medienos pardavimo kaina Lietuvoje ir toliau krenta, rodo Valstybinių miškų urėdijos (VMU) skelbiamas antrojo pusmečio aukcionas. 

„Matome, kad medienos kaina ir toliau krenta, tačiau jos kritimas nėra toks ženklus, kokį stebėjome praėjusiųjų metų gale ir šių metų pradžioje. Palyginus 2019 metų antrojo pusmečio aukciono kainą su šių metų, matome, kad ji mažėjo 24,3 proc.“, – pranešime sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak jo, nors kaina tebekrenta, pirkėjai aukcione dalyvavo ir poreikis medienai yra. Tai rodo, kad tiek situacija po medienos sektorių apėmusios krizės dėl medienos pertekliaus Europoje, tiek dėl koronoviruso sukeltos pandemijos palaipsniui stabilizuojasi, ir pramonė toliau vykdo veiklą. 

Gegužės 27 dieną įvykusiame aukcione pirkėjai įsigijo 98 proc. žaliavinės medienos ir 84 proc. miško kirtimo liekanų.

Antrojo pusmečio aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti VMU siūlė įsigyti 766,2 tūkst. kietmetrių (ktm) žaliavinės medienos ir 82,0 tūkst. ktm miško kirtimo liekanų – tai, atitinkamai, 1,9 proc. ir 8,7 proc. mažiau, palyginti su pirmojo pusmečio aukcionu. 

Aukcione pateikti 4579 pirkėjų pasiūlymai, iš viso varžėsi 201 medienos pirkėjas, iš kurių 194 Lietuvos, 5 Latvijos ir 1 Lenkijos įmonė. 90,33 proc. medienos buvo parduota Lietuvos įmonėms.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą