Kovo 8-osios ambasadorės – Trukšnių šeimos augintos tulpės (0)

Publikuota: 2024-03-05 Kategorija: Verslas
Kovo 8-osios ambasadorės – Trukšnių šeimos augintos tulpės
Rokiškio Sirena nuotr. / A. ir E. Trukšnių šiltnamiuose augintos tulpės jau mylimos ir vertinamos rokiškėnų.

Devynerius metus, artėjant kovo 8-ajai, Ekaterinos Trukšnienės šiltnamius nuspalvina raudoni, balti, geltoni, violetiniai, rožiniai žiedai. Specialiai tarptautinei moters dienai savo šiltnamiuose tulpes auginanti kavoliškėnė neslepia – jos augintas tulpes rokiškėnai labai pamilę ir neretai, didžiąją dalį gėlių ji parduoda dar iki kovo 8 d., tad „laisvam“ pardavimui lieka tik nedidelis kiekis.

Užsako iš anksto

Likus vos trims dienoms iki kovo 8-osios, E. Trukšnienės šiltnamiuose tulpių telikę vos keletas. Tačiau ir jos tuojau bus nuskintos ir, arba supakuotos įgyvendinant iš anksto pateiktus užsakymus, arba penktadienio rytą keliaus į Rokiškio mikrorajono turgelį, kur bus parduotos.

„Tulpes mes auginam konkrečiai kovo 8 d. Kadangi tą darome nebe pirmus metus, žmonės mus jau žino ir norintieji įsigyti tulpių atvažiuoja tiesiai pas mus į šiltnamį, užsisako iš anksto telefonu arba, aišku, ateina jau į prekybos vietą. Jei yra pageidavimas, Barojuose, Kavoliškyje, Rokiškyje galim ir mes atvežti“, – sakė E. Trukšnienė.

Visgi, kiek vienetų tulpių savo šiltnamiuose su sūnumi Aliumi ir jo drauge nuskynė šiais metais, moteris pasakyti nenorėjo: „Yra konkurentai ir nesakysim, kiek vienetų auginam (juokiasi – aut. past.)“.

Parduoda ir iki kovo 8 d.

Nors tulpes šeima augina konkrečiai progai, vos socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbus apie pirmuosius šių gėlių žiedus, atsiranda norinčių įsigyti, prasideda prekyba.

E. Trukšnienė šyptelėjo, kad jau dabar yra pardavę nemažai margaspalvių tulpių: „Gimtadieniai, vardadieniai, vyrai ir be progos žmonoms perka. Ir šiandien (Trukšnių šiltnamiuose lankėmės antradienio rytą – aut. past.) yra užsakyta puokštė. Nebuvo nei vienos dienos, kad nesulauktumėme tulpių norinčių žmonių“.

O Trukšnių tulpes pamilę rokiškėnai jų nori, dažniausiai, ne po vieną. Pasak ilgametės gelių augintojos, teko rišti puokštes iš 30-ies, 40-ies ar net 64-ių tulpių: „Mes vietoje tokių nelaikom. Žmonės užsisako: sutariam kada pasiims ir tam laikui puokštė būna paruošta. Buvo atvejis, kai žmogus užsisakė 70-ies tulpių puokštę, bet taip jos ir nepasiėmė. Ir nepranešė. Aišku pikta – būtume pardavę kitiems, nes norinčių tikrai yra daug. Kovo 8-ajai tulpes pas mus užsisakinėja ir Rokiškio įmonės, įstaigos. Vienetų skaičius – labai skirtingas: ima ir po 40, ir po 120. Įvairiai“.

Čia pat pašnekovė prisiminė pernykštės Moters dienos išvakares, kai nuskintas tulpes pakavo ir dėjo „į šoną“: sulaukė tokios gausos išankstinių užsakymų, kad laisvam pardavimui kovo 8-ąją gėlių liko nedaug.

Turi dar 2 dienas

Nepaisant gausiai pateikiamų užsakymų, E. Trukšnienė suteikė vilties – dar yra kelios dienos, tad iki kovo 8-osios galima skambinti ir pateikti savo pageidavimą.

Tačiau Trukšnių šiltnamiai žinomi ne tik dėl įspūdingų tulpių. Kiekvieną pavasarį čia rikiuojasi eilė klientų, norinčių įsigyti įvairių daržovių ar gėlių sodinukų. Ir dabar, nuskynę tulpes, šeimininkai jau dėlioja į kurį iš penkių šiltnamių perkelti vienus ar kitus daigus: „Jau ateina kiti darbai, kiti daigeliai. Buvo tulpės, persodinimo laukia našlaitės, dirbsim jau su pomidorų daigais – turim ir išpikuotų pomidorų sodinukų. Taip pat susodinti: šakniniai-lapiniai salierai, petražolės, saldieji svogūnai, žemuogės, salotos. O ir gėlių – kokių tik širdis geidžia“.

Gėlininkė tik preliminariai paskaičiavo, kad vien pomidorų dabar pasodinta apie 20 skirtingų rūšių.

Į turgų, praktiškai, nereikia

Vedžiodama po šiltnamius E. Trukšlienė apgailestavo, kad kaip tik šiomis dienomis nėra ką rodyti: tulpės išskintos, o visa kita dar tik neseniai susėta ir susodinta, tad neįmanoma pamatyti to stulbinančio skirtingų gėlių grožio.

„Vasaros metu viskas: šiltnamių viršus ir apačia būna užstatyta kabančiomis gėlėmis. Pernai pirmąkart auginom karališkas chrizantemas, tai šiemet galvojam jų auginti visą šiltnamį. Viksvų labai daug, jos – madingos, visi nori. Šiemet turėsim daugiau daugiamečių gėlių: gaulterija, įvairiausių rūšių viksvų, artemisią, sulfinijų. Kai keliavom po Lenkiją pastebėjom, kad ten madoj kalibrachijos mažais žiedeliais. Bet kur sulfinija – visai kitas vaizdas. Bus pelargonijų dideliais žiedais, pusiau svyrančios. Labai gražios daugiametės viksvutės „Ponių uodegytės“. Sundaviles labai perka: ir svyrančias, ir vazonuose. Jos atsparios sausrai, nepriežiūrai. Pernai prisipirkom daigų galvodami, kad užteks visai vasarai, bet baigėsi pavasaris, o gėlių nebėra. Šiemet daugiau prisipirkom. Naujiena – geltonos sundavilės, nesam tokių turėję“, – tai, kas netrukus žydės šiltnamiuose, vardijo augintoja.

Pašnekovė sakė, kad sodinukus renkasi iš trijų tiekėjų pateikiamų katalogų.

Ne visada pasiteisina

Tačiau moteris pripažino, kad ne viską pavyksta išauginti, ne viskas pateisina ir lūkesčius: „Jei nepatenkina lūkesčių, kitais metais nebeimam. Išmesti sodinukų kartais tikrai tenka. Juk močiutė, augindama namuose, su karučiu važinėja ir kiekvieną daigelį gali kažkaip prižiūrėti. Pas mus – didžiuliai plotai, 5 šiltnamiai, tikrai būna, kad kažkas ir nužydi. Nes viskas šiltnamiuose pasėta ir išpikuota – mūsų pačių“.

Visgi, jau 23-ejus metus rokiškėnams, ir ne tik, augalus pardavinėjanti E. Trukšlienė džiaugėsi, kad viską, pavyksta parduoti per sezoną. Anot pašnekovės, apie 90 proc. visų žalumynų pirkėjai „išneša“ tiesiai iš šiltnamių. Į turgų šeima važiuoja tik keletą kartų.

Pernai pirmą kartą Trukšniai puošė Rokiškio psichiatrijos ligoninės prieigas: sodino gėles į vazonus ir sulaukė tik šiltų įstaigos kolektyvo atsiliepimų. Papuošti erdves į Trukšnius kreipiasi rajono seniūnijos, įstaigos, mokyklos.

Kavoliškyje esančius šiltnamius aplanko ir pirkėjai iš Visagino, Utenos, Kupiškio, Subatos (Latvija).  

Kokia sėkmės paslaptis?

Paklausta, kokia tokio populiarumo paslaptis, E. Trukšnienė šyptelėjo: šeima yra labai bendraujanti, patarianti ir geranoriška: „Rodom dėmesį kiekvienam atėjusiam žmogui. Su pirkėjais diskutuojame, duodam tikrai daug patarimų tiek renkantis sodinukus, tiek dėl jų priežiūros“.

Sėkmę lemia ir darbas be poilsio... Pasak didžiulių šiltnamių savininkės, kiek lengviau būna po Tėvo dienos, kai dauguma žmonių jau būna apsodinę namus, sutvarkę kapines. Nors tada jau tenka galvoti apie artėjantį rudenį ir rūpintis chrizantemų „derliumi“.

„Palikt namų negali nei dienai. Nebūna atostogų. O žiemą ir naktimis reikia keltis kūrenti krosnis, kad gėlės laiku sužydėtų. Gal atrodo lengvas darbas, bet taip nėra“, – šypteli 73-ius metus skaičiuojanti E. Trukšnienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video