Kodėl pavojinga įsirenginėti medinius namus? (2)

Publikuota: 2020-01-02 Kategorija: Verslas
Kodėl pavojinga įsirenginėti medinius namus?
Namas

Vis daugiau žmonių statosi nuosavus namus, todėl sunkiausias sprendimas būna pasirinkti namo tipą. Dažnai sprendimą nulemia kaina, kadangi mūrinių namų statyba yra brangesnė nei medinių ar karkasinių. Šiuo metu mediniai namai nėra dažniausiai pasirenkamas namo tipas, nes rinkoje atsirado naujų karkasinių bei modulinių namų. Mūriniai namai dažnai atkrenta dėl kainos, tačiau jie yra laikomi saugiausiais namais.

Mediniai namai turi mažiausią atsparumą gaisrui. Šio tipo namų savininkai dažniausiai turi ypač brangius namo draudimus. Gaisro atveju iš šių namų dažniausiai nebelieka nieko, todėl tai yra didžiausias pavojus įsirenginėjant šiuose namuose. Kitas dalykas, kuriuo dažnai apsigauna žmonės, yra medžio kokybė. Jeigu namas yra statomas nepatikimos įmonės, labai svarbu išsiaiškinti, kokia mediena yra naudojama statybos darbuose. Laikui bėgant, šios medžiagos gali pradėti irti ir taip nukentės namo kokybė, dažnai tenka restauruoti namus.

Mediniai namai nėra saugūs ne tik dėl gaisro, bet ir dėl galimų gamtos stichijų. Šie namai yra saugesni už modulinius namus, tačiau mūriniai namai yra saugiausi. Nors Lietuvoje tai nėra didelė problema, nes čia nėra uraganų, statantiems namą užsienyje į tai reikėtų atkreipti dėmesį. Svarbu atkreipti dėmesį į šių namų higieną. Supelijusi mediena gali pritraukti įvairių gyvių, kurie gali pradėti daugintis po visą namą.

 

Užs. 0912.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą