Ko labiausiai trūksta kuriantiems ir auginantiems verslą? (0)

Publikuota: 2024-01-17 Kategorija: Verslas
Ko labiausiai trūksta kuriantiems ir auginantiems verslą?
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Rokiškio bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatorė R. Uginčienė

Dalis kuriančiųjų verslą pasikliauna savo jėgomis, kiti ieško pagalbos. Rokiškio bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatorė Ramutė Uginčienė sako, kad ateinantiems pasikonsultuoti dažniausiai reikia patarimų marketingo, reklamos socialinėse erdvėse klausimais. Pradedantiems ir auginantiems verslą aktualu ir finansavimo šaltiniai. Ne vienas vystantis verslą rokiškėnas įvardija, kad jam trūksta informacijos ir ... laiko, kad ją surastų.

2023 m. Rokiškio „Spiečius“ jungė 28 narius, šių metų pradžioje – 15. Apie Rokiškio „Spiečiaus“ veiklą kalbėjomės su koordinatore R. Uginčiene.

-Ką pirmiausiai patartumėte jaunam žmogui, jeigu jis ateitų ir sakytų, kad nori pradėti savo veiklą?

-Jeigu jau žinotų, ką nori veikti, pasiūlyčiau pažiūrėti pavyzdžių, nes prisijungus galima bendrauti su kitų miestų „Spiečių“ nariais, pasiklausti patarimų pagal norimą veiklos sritį. Mes taip pat rengiame atvirų durų dienas bendruomenėms, į kurias kviečiame nebūtinai „spietiečius“, kad pasikalbėtų, pasidalintų patirtimi, istorijomis.

-Šiuo metu vykdote apklausą apie verslo aplinką. Kaip ją vertina kuriantys verslą, su kuriais tenka bendrauti? Gal kažkas trukdo ar priešingai – padeda vystant veiklą?

-Vykdantiems savo veiklą trūksta laiko įgyvendinti viską, ką sugalvojo. Informacijos daug, bet jiems vis tiek jos negana. Jie traktuoja, kad tą informaciją reikia gauti nuolat, tik tada įmanoma įsisavinti ir priimti. Vieną kartą išgirdus informacija gali pasirodyti nesuprantama ar neaktuali. Vystančius verslą domina su socialiniais tinklais susijusi reklama, net didesni verslai kartais skundžiasi, kad ten reklamuojantis kyla problemų. Per paskaitas, mokymus „spietiečiai“ gauna labai naudingos informacijos, praktinių patarimų iš lektorių, bet jeigu kurį laiką jais nesinaudoja, vėl pasimiršta. Labai reikalinga informacija dėl finansavimo šaltinių, paramos, bet žmonės neturi laiko sėdėti prie kompiuterių ir nuolat ieškoti tų šaltinių. Tai aktualu ir kuriantiems verslą, ir jau vykdantiems savo veiklą. Tarkime, yra finansavimas skaitmenizavimui, norintys įmonėje pasikoreguoti, įsivesti sistemą, domisi tokiomis galimybėmis, mes skelbiame apie kvietimus teikti paraiškas.

-Kokių paskaitų, mokymų gali tikėtis spietiečiai šiais metais?

-Planuojame paskaitas ir mokymus marketingo, finansavimo temomis, socialinių tinklų panaudojimo vystant verslą, galbūt su dirbtiniu intelektu susijusių temų. Pagrindiniai dalykai, kuriais domisi vystantys verslą – marketingas, socialiniai tinklai, reklama, kaip pateikti prekę, dirbtinio intelekto pagalba susikurti savo reklamą, logotipus. Temos panašios, tačiau skirtingi lektoriai jas pateikia kitaip.

-Ar pradedantys savo veiklą dažnai abejoja, kurią sritį pasirinkti?

-Pasitaiko. Pasikalbame, ar tai žmogui aktualu, ar renkasi šią sritį tik todėl, kad tai apsimoka kažkam kitam. Išsiaiškiname, kokios realios galimybės, nes pasitaiko, kad nori vieno, o paaiškėja, kad jam lengviau gauti finansavimą vykdant kitą veiklą arba mūsų rajone daug tos pačios veiklos ir didelė konkurencija. Rajone nemažai krautuvėlių, kai dirbama su pagal individualią veiklą. Kartais dirbdami individualiai, padaro daugiau, negu nedidelė įmonė.

-Ką reiškia būti „spietiečiu“?

-Bendraujant dar tenka sutikti nežinančių, kas yra „Spiečius“ arba kažką girdėjusių. Mūsų pagrindinės veiklos – individualios verslo pradžios konsultacijos, programos, kuriose gali dalyvauti visi „spietiečiai“. Inovacijų agentūra kiekvienais metais vykdo pasikartojančias mentorystės, akseleravimo, komercinių krautuvėlių administravimo programas. Vyksta renginiai, reikalingi kuriantiems verslą, juos organizuodami atsižvelgiame į poreikį. Pvz. mentorystės programa nepririša, gali prisijungti bet kas, o kitos,  akseleravimo ar  e-komercijos – skirtos nariams. „Spiečiaus“ nariai gali naudotis įrengtomis darbo vietomis, yra 4 darbo stalai su kompiuteriais. „Spietiečiai“ turi raktus, gali ateiti dirbti po darbo valandų ir savaitgaliais.

„Spiečiaus“ nariais tampa jaunų (iki 5 metų) verslų įkūrėjai arba užsiimantys individualia veikla. Jie mokosi, kaip pristatyti savo produktą. Mūsų esami ir buvę nariai užsiima labai įvairiomis veiklomis – montuoja saulės baterijas, gamina baldus, užsiima buhalterija, dirba logistikos srityje, nuomoja transportą krovinių pervežimui, yra teikiančių socialines paslaugas, auginančių ir rauginančių daržoves, užsiimančių rankdarbių, žaislų prekyba, socialiniu verslu – švietimu ir edukacijomis. 

-Kokias paskaitas besidomintys verslo vystymo galimybėmis galėjo išgirsti praėjusiais metais?

-Vykstantys renginiai skirti visiems, nebūtinai „Spiečiaus“ nariams, jie nemokami, galima išgirsti puikių lektorių paskaitas. Pernai turėjom galimybę išgirsti Andriaus Rubino paskaitą apie efektyvią finansų valdymo sistemą, Andrius Ivanovas mokė retorikos meno, nes pardavimui labai svarbu, kaip žmogus komunikuoja.  

Miglė Užkurėlė skaitė paskaitą apie marketingą, reklamą, socialinius tinklus. Kaip suderinti verslą, studijas, karjerą su jaunimu diskutavo Nerijus Miginis, Birutė Velykienė kalbėjo koučingo tema, Rima Boškevičienė – apie lyderystės paieškos, asmeninių savybių išsigryninimą, kurios gali padėti vystyti verslą.

Kvietėmės ir tuos, kurie sukūrė naujus verslus Rokiškyje, „Laimės burbulo“ atstovės dalinosi patirtimi, „Mokslo klubo“ įkūrėja Loreta Sagaitienė – savo sėkmės istorija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video