Kietojo kuro šildymo sistemos. Ką būtina žinoti? (0)

Publikuota: 2021-03-23 Kategorija: Verslas
Kietojo kuro šildymo sistemos. Ką būtina žinoti?
Asociatyvi nuotr.

Kietojo kuro šildymo sistemose ugnis šildo katilo vandenį, cirkuliuoja jį į karšto vandens kaupimo cilindrą, tada siurblys jį siunčia į radiatorius. Tokio tipo šildymas degina įvairiausią kietąjį kurą, kurį turi įsigyti vartotojas. Kietasis kuras labai skiriasi savo kaina ir kokybe, ir tai turi įtakos šildymo sistemos veikimui.

Kieto kuro tipai

Mediena yra pigi, tačiau jos našumas yra labai mažas, todėl ji negali išlaikyti pakankamai aukštos vandens temperatūros, kad išlaikytų gerą šildymo aplinką. Šiame kuro tipe taip pat yra daug deguto ir likučių, kurie patenka į kaminą, taip yra padidinama užsikimšimų ir kaminų gaisrų tikimybė.

Akmens anglis yra brangesnė ir sukuria didesnį šilumos kiekį nei mediena, tačiau ji taip pat gali skirtis dėl pelenų ir lakiųjų dujų kiekio, o tai savo ruožtu sumažins sukuriamos šilumos kiekį.

Kuras, neskleidžiantis dūmų - pagamintas arba natūralus - turi didesnę galią nei anglis ir išskiria šią šilumą ilgesnį laiką, todėl idealiai tinka uždariems prietaisams.

Su kietojo kuro sistemomis niekada negalvokite, kad pigiausia yra geriausia. Kuo geresnės kokybės kuras, tuo brangiau jį pirkti, tačiau jis garantuoja geresnius rezultatus. Pigiuose degaluose yra daug pelenų ir suodžių, o sukuriama šiluma yra mažesnė, todėl katile susidaro žemesnė vandens temperatūra ir žemesnė vandens temperatūra čiaupuose ir radiatoriuose. Kuo žemesnės kokybės kuras, tuo dažniau teks pasirūpinti kamino valymu. Kuo didesnis pelenų kiekis, tuo dažniau reikės ištuštinti pelenus.

Karštas vanduo

Naudojant kietojo kuro sistemą, vanduo nuolat būna karštas. Kai karštas vanduo bus įšilęs iki reikiamos temperatūros, galima įjungti centrinį šildymo siurblį, tačiau visada įsitikinkite, kad karščio nustatymai šildymo katile yra nustatyti tinkamai tam, kad jis galėtų šildyti tiek vandenį, tiek radiatorius. Šio tipo katilai yra geras sprendimas karšto vandens tiekimui jūsų namuose.

Visada pirkite geresnį kurą

Neteisingas pasirinkimas yra pirkti pigiausią kurą. Pagamintos šilumos ir karšto vandens kokybę lemia naudojamas kuras. Prietaiso jokiu būdu negalima sureguliuoti, kad būtų pakeistas kuro gaunamas šilumos kiekis.

Bent kartą per dieną, geriausia ryte, išvalykite pelenus

Pelenų kaupimasis gali paveikti kietojo kuro katilo dalis ir tai savo ruožtu sumažins šilumos perdavimą.

Reguliariai valykite kaminą

Atvirą ugnį ir anglis ar medieną deginančius daugiafunkcinius prietaisus reikia valyti mažiausiai tris kartus per metus.

Patikrinkite nustatymus

Žiemą kieto kuro katilą reikės naudoti aukščiausiu nustatymo režimu, kad būtų pakankamai karšto vandens ir radiatoriai būtų karšti. Toks nustatymas automatiškai padidins, kuro sanaudas tam, kad jūsų namai būtų šilti. Pavasarį ir rudenį, kai šildymo poreikis mažesnis, prietaiso nustatymus reikia sumažinti.

Dalintis naujiena

Sponsored Video