Kapų tvarkymo patarimai (0)

Publikuota: 2019-10-01 Kategorija: Verslas
Kapų tvarkymo patarimai
Kapavietė

Kapavietėms reikalinga nuolatinė priežiūra. Kapų tvarkymas būtinas bent du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Tai siejama su sniego iškritimu ir ištirpimu, taip pat su mirusiųjų minėjimo diena. Dažniausiai kapinėse yra atliekami tokie darbai: paminklų priežiūra, rūpinimasis tvorelėmis bei kraštovaizdžio projektavimas ir tvarkymas. Kapų tvarkymo įmonės ekspertai https://www.tylikalva.lt/ dalinasi patarimais.

Nuolatinį paminklą patartina statyti ne anksčiau kaip po šešių mėnesių po laidojimo, nes dirvožemis linkęs įdubti. Jei taip atsitiko, turite užpildyti kapavietę žeme.

Nepriklausomai nuo medžiagos, iš kurios pagamintas paminklas ir tvora,  jie būtinai turi būti nuplauti muilu ir vandeniu tam, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus, tada padengtumėte apsauginėmis ir vandeniui atspariomis medžiagomis. Šių apsauginių medžiagų sudėtis skiriasi ir priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau dauguma sudedamųjų dalių yra vaškas ir jo dariniai.  Kaip dar prižūrėti kapavietę? Reguliariai turėtų būti naikinamos piktžolės, užpilama derlingos dirvos, reikėtų prižiūrėti gėles bei pjauti veją. Dažniausiai kapavietėse sodinami daugiamečiai augalai, tokie kaip narcizai, lelijos, krokai ir rožės. Iš krūmų yra populiarūs kadagys ir alyvos. Būtina genėti pasodintus krūmus, surinkti nuo medžių nukritusius lapus. Svarbiausias laikas kapų valymui yra pavasaris ir antra vasaros ar rudens pusė. Pagrindinė užduotis tuo metu yra išvalyti kapavietę nuo piktžolių ir vienmečių augalų, kurie vasaros sezono metu nužydėjo. Turime žinoti, kad net gražiausias gėlynas atrodys nekaip su išdžiūvusiais augalais. Jei neturite galimybės aplankyti kapo bei jį prižiūrėti, neplanuokite per daug vietos gėlėms. Geležines tvoras būtina nudažyti kiekvieną pavasarį, kitaip jos greitai surūdys (tas pats taikoma ir geležiniams paminklams). Kapavietėje galite naudoti ne tik gyvas gėles, bet ir dirbtines. Kaip prižiūrėti paminklą? Paminklų gamybai naudojamos įvairios medžiagos: granitas, marmuras, betonas arba dirbtinis akmuo. Ilgaamžiškumu pasižymi granitas ir gabro diabazas.  Tam, kad paminklai kapams, pagaminti iš granito ir kitų rūšių natūralaus akmens, ilgą laiką išliktų pirminės išvaizdos, griežtai draudžiama naudoti abrazyvus ir buitines chemines medžiagas. Nebandykite nugramdyti purvo aštriais daiktais, nes tai sukels įbrėžimų. Jei užrašai ant paminklų yra papuošti aukso pluoštais, tuomet sausas ir šlapias valymas turėtų būti visiškai nenaudojamas. Ant užrašo leidžiama pilti nedidelį kiekį vandens, tada kruopščiai nuvalyti jį sausu skudurėliu. Ant paminklo išgraviruotas tekstas ir nuotrauka plaunami švelniu muilo tirpalu, naudojant minkštą šluostę.  Norint naudoti žvakes, yra būtina turėti žvakidę, nes vaško lašai kenkia paminklui. Taip pat nedėkite maisto ar gėrimų tiesiai ant antkapio. Neleiskite ant paminklo formuotis riebioms dėmėms. Jei jos pasirodys, pėdsakai gali būti pašalinti naudojant bespalvį tirpiklį. Žiemą vazą, pagamintą iš natūralaus akmens, nederėtų palinkti užpiltą vandeniu, nes ledas gali deformuoti net ir patvariausią medžiagą. Siekiant nuvalyti paminklus nuo natūralių nuosėdų, statybinių medžiagų, vaško ir dažų, yra naudojami valymo priemonių grupės produktai. Jie patikimai apsaugo paminklą nuo neigiamos išorės aplinkos įtakos rudens - žiemos laikotarpiu. Kitais atvejais galima naudoti poliravimo medžiagas, kurios taip pat turi apsaugines savybes.

Trumpai apžvelkime, kaip reikia prižiūrėti granito paminklus. Granito paminklai yra atsparūs aplinkos poveikiui, tačiau jie vis tiek reikalauja priežiūros. Paminklus reikia valyti muilu ir vandeniu arba specialiomis priemonėmis. Mechaniniai defektai turi būti užglaistomi ir purškiami apsaugine medžiaga ant paviršiaus. Taigi, svarbiausia yra tai, jog kapavietė turi būti ypač prižiūrima pavasarį ir rudenį. Rudenį jūs turite  paruošti kapavietę šalčiui, o pavasarį - jei reikia, atnaujinti bei pataisyti paminklą. Likusį laiką pakanka paprasčiausiai išvalyti kapavietę nuo šiukšlių bei nuvalyti nešvarumus nuo paminklo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video