Ką daryti nusipirkus nekokybišką prekę? (0)

Publikuota: 2021-03-30 Kategorija: Verslas
Ką daryti nusipirkus nekokybišką prekę?
Asociatyvi nuotr.

Nusipirkus naują daiktą, ypatingai brangų, tikimasi, kad jo kokybė bus gera, o pats daiktas tarnaus ilgą laiką. Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kad įsigyta prekė yra visiškai nekokybiška. Esant tokiai situacijai kyla klausimas – ką daryti įsigijus nekokybišką prekę? Kaip elgtis tokioje situacijoje? 

Kaip elgtis nusipirkus nekokybišką gaminį? 

Jeigu įsigijote netinkamos kokybės prekę, jūs turite teisę iš pardavėjo reikalauti netinkamos kokybės prekę pakeisti tinkamos kokybės preke. Taip pat galite prašyti, kad būtų sumažinta prekės kaina, neatlygintinai pašalinti daikto trūkumus ar atlyginti vartotojo išlaidas prekės trūkumams pašalinti, jeigu to nepadarė pardavėjas. 

Vartotojai turi teisę vienašališkai nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį ir reikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus. 

Kokie dokumentai reikalingi? 

Norėdami pakeisti ar grąžinti prekę, pirkėjas pardavėjui turi pateikti rašytinį  prašymą grąžinti pinigus, kuriame būtina nurodyti priežastį (prekės trūkumą ar kitą priežastį) ir vieną pasirinktą reikalavimą. Prie prašymo būtina pridėti kasos aparato kvitą, pirkimo-pardavimo kvitą arba kitus prekės pirkimo-pardavimo iš pardavėjo patvirtinančius dokumentus. 

Jeigu nenorite sukti galvą, kaip teisiškai tvarkingai parašyti prašymą grąžinti pinigus, galite pasinaudoti Legalscrolls svetaine. Prašymą grąžinti pinigus Legalscrolls svetainėje lengvai ir patogiai susikursite šį šabloną. Svetainėje rasite ne tik tokio pobūdžio šabloną, bet ir daug kitų įvairių sričių šablonų. Legalscrolls siūlo tokius šablonus, kaip: prekių pirkimo ir paslaugų taisyklės, prekių grąžinimo taisyklės, darbo sutartis, pažyma dėl atostogų, skyrybų prašymas, vedybinė sutartis ir daug kitų. 

Kokybiškai parengtas dokumento šablonas jums užtikrins, kad jūsų dokumentas atitinka visus raštvedybos reikalavimus dėl kurių nebereikės jaudintis. Susikurti tinkamą šabloną galite greitai ir paprastai, nes Legalscrolls internetiniame puslapyje šabloniniai dokumentai prieinami kiekvienam vartotojui. 

Ką daryti, jei pirkėjas ir pardavėjas nesutaria dėl prekės kokybės? 

Kilus nesutarimams dėl prekės kokybės, pirkėjas savo reikalavimus turi pateikti pardavėjui raštu. Atsidūrus tokioje situacijoje jums reikėtų kreiptis į pardavėją ne vėliau, kaip per 3 mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojote apie savo teisių ar teisėtų interesų pažeidimą. 

Jeigu pardavėjas nesutinka su vartojo reikalavimais, jis privalo neatlygintinai išnagrinėti vartotojo kreipimąsi ir pateikti išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, kuris turi būti pagrįstas dokumentais. Pardavėjas tai privalo padaryti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vartotojo kreipimosi gavimo dienos, jeigu kiti įstatymai ar Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip. 

Ar galima prašyti grąžinti prekę, jei nebeturite kasos pirkimo kvito? 

Jeigu jūs nebeturite savo pirktos prekės kasos aparato kvito ar kito pirkimą patvirtinančio dokumento, prekė gali būti keičiama ar kiti teisėti reikalavimai vykdomi tik pardavėjui sutikus. 

Ką daryti jei prekės trūkumas išryškėja daug vėliau? 

Pasitaiko labai daug atvejų, kai įsigyto daikto trūkumas išryškėja ne iš karto, o daug vėliau. Naujas daiktas iš pradžių veikia tinkamai, todėl vartotojas neturi pagrindo įtarti, kad gaminys neatitinka kokybės. Tai ypač aktualu kalbant apie kompleksinius ir technologiškai sudėtingus daiktus, kurių trūkumai išryškėti gali tik po kurio laiko. Už bet kokį garantinio laikotarpio metu išryškėjusį gaminio trūkumą atsakingu yra laikomas pardavėjas.

Jeigu per garantinį terminą pasireiškia daikto trūkumai, pirkėjas turi teisę ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo tos dienos, kurią pastebėjo įsigyto daikto trūkumus, kreiptis į pardavėją.

 

Užs. nr. 1281.

Dalintis naujiena

Sponsored Video