„Juodupės papartis“ imasi naujos veiklos – siuva apsaugines kaukes ir chalatus (4)

Publikuota: 2020-03-26 Kategorija: Verslas
„Juodupės papartis“ imasi naujos veiklos – siuva apsaugines kaukes ir chalatus
Rokiškio rajono savivaldybės / „Juodupės papartis“ siuva apsauginius chalatus.

Vienkartinių kaukių trūkumas: sudėtingas klausimas. Jį spręsti ėmėsi išradingi juodupėnai: „Juodupės papartis“ vos per keletą dienų pasiuvo 450 apsauginių kaukių, taip pat ji siuva ir apsauginius chalatus. Kaukių įmonei užsakyta per 2 tūkst., chalatų – 200. Apie tai, kokio išradingumo reikėjo imtis styguojant šių gaminių technologinį procesą, „Rokiškio Sirenai“ pasakojo įmonės atstovas Sigitas Kažemėkas.

Audinio paieškos –
per senus bičiulius
Apsauginių kaukių dabar reikia visiems, daug ir iš karto. Jas imasi siūti daug įmonių. Tačiau tam, kad tos kaukės būtų šiek tiek daugiau, nei paprastas medžiagos gabalas su raišteliais, reikia ir specialių audinių, ir technologijų. Pirmąsias kaukes „Juodupės paparčio“ kolektyvas pradėjo siūti šios savaitės pradžioje. Vienas pirmųjų rimtų iššūkių, kuriuos reikėjo įveikti įmonei: gauti audinio. Audinių fabrikai ir krautuvės mažmeninę prekybą dėl karantino apribojo, prekyba persikėlė į internetą. Tačiau internetinėse parduotuvėse, kaip sako S. Kažemėkas, audinio kaukėms gauti tiesiog „be šansų“: jei kur ir pasirodė, tai nuperkamas akimirksniu. Medžiagos kaukėms įsigyti padėjo pažintys su tiekėjais. „Apie tai, kad gali kažką išsirinkti, nė kalbos nėra, niekas į įmonės sandėlius neįleidžia. Iš anksto susitarus išvežė vežimėlį su audinių rietimais – ir imk. Ir tai mums dar labai pasisekė per senus bičiulius gauti šių audinių“, – sakė pašnekovas.

Atiderinti technologiją
Kitas žingsnis: atiderinti siuvimo technologiją. Jei pačią kaukę pasiūti didesnių bėdų nekilo, tai pritaikyti jai gumos raištelius: visai kas kita. Atrodytų, kuo bloga paprasta guma, pavyzdžiui, tokia, kuri veriama į sijonus, rankogalius ir pan. Pasirodo, ilgiau panešiojus tokią kaukę, aštrūs gumos kraštai įsirėžia į veidą, ima trinti. S. Kažemėkas pas kaimynus: Juodupėje vystančią veiklą UAB „Duguva“ rado to, ko reikia: specialių medicininių guminių raiščių: jie daug patogesni.
O tada jau procesas įsisiūbavo. Kaukes siuva keturi įmonės darbuotojai, medžiagą joms ir chalatams sukirpti padeda ir pats S. Kažemėkas.

Idėją pasiūlė juodupėnė
Siūti kaukes „Juodupės paparčiuiׅ“ pasiūlė juodupėnė rajono tarybos narė Lina Meilutė-Datkūnienė. Ji užsiminė, kad kaukių labai reikia, ir S. Kažemėkas sutiko pabandyti imtis tokios veiklos.
Šiaip „Juodupės papartis“ specializuojasi kitoje srityje: jie gana žinomi įkapių siuvimo meistrai. Nedidelė įmonė dalį savo produkcijos eksportuodavo į Latviją. Ir dabar poreikis būtų: užsakovai skambina ir teiraujasi. Tačiau... Produkcijos neįmanoma pervežti per sieną. „Pačią pirmą karantino dieną nuvažiavau prie pasienio į Aknystę. Pareigūnai man mandagiai paaiškino, kur galima būtų pervežti produkciją. Tačiau yra vienas bet... Aš juk ne vežėjas. Nuvežęs produkciją į Latviją, turėčiau 14 dienų saviizoliuotis. Tad karantino metu eksporto teko atsisakyti“, – sakė S. Kažemėkas.
„Rokiškio Sirena“ primena, kad „Juodupės papartis“ garsėja įdomiomis iniciatyvomis. Antai didžiulė Juodupės centrą puošianti trispalvė – taip pat šios įmonės kūrinys. Tiesa, didžiulė vėtra ją šiek tiek apgadino, teko restauruoti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą