„Ivabaltės“ sėkmės istoriją tęs naujoji karta (0)

Publikuota: 2024-06-17 Kategorija: Verslas
„Ivabaltės“ sėkmės istoriją tęs naujoji karta
Asmeninio archyvo nuotr. / Monika ir Gabija Tarvydytės.

„Premium“ klasės žemės ūkio technika prekiaujančios „Ivabaltės“ vykdančioji direktorė Monika Tarvydytė prisimena, kad apie verslo perdavimą dukroms, kaip norą užtikrinti tęstinumą, jos tėtis Irmantas Tarvydis kalbėjo nuo pat mažens. Praėjusią savaitę netikėtai mirus „Ivabaltės“ įkūrėjui, tėčio veiklą įsipareigoja tęsti įmonėje jau senokai dirbančios dukterys Monika ir Gabija.

Šią savaitę tėvo verslą tęsiančios dukterys pasirašė akademinio bendradarbiavimo sutartį su Kauno technologijos universitetu (KTU) dėl mokslinių projektų.

Strateginis sprendimas

Monika Tarvydytė prie „Ivabaltės“ vadovų komandos prisijungė prieš 4 metus, po finansų studijų Bocconi universitete Italijoje ir darbo lyderiaujančiose finansų sektoriaus įmonėse Londone. Vyriausios sesers pavyzdžiu prieš pusantrų metų pasiekė ir Gabija Tarvydytė, prestižiniame Londono Bayes Business School universitete baigusi vadybos ir ekonomikos studijas ir įgavusi tarptautinės darbo patirties lyderiaujančiose rinkos įmonėse.

„Kartų keitimasis buvo planuojamas įmonėje jau kurį laiką, su tėčiu apie tai kalbėjome nuo pat mano studijų pabaigos ir lemtingu posūkiu tapo pandemija COVID-19, kuomet priėmiau sprendimą grįžti į Lietuvą ir aktyviai įsitraukti į įmonės veiklą. Taip turėjome galimybę kasdien dirbti kartu, perimti patirtį iš tėčio ir planuoti pokyčių strategiją „Ivabaltėje“.

Apie tėčio atsitraukimą iš aktyvios operacinės įmonės veiklos kalbėjome jau kelerius metus. Taigi grįžusi į Lietuvą iš karto supratau, jog noriu perimti sukauptą tėčio patirtį, pradėti dirbti šeimos įmonėje“, – apie sprendimus su dabar jau anapilin iškeliavusiu tėčiu prisimena M.Tarvydytė.

Per 4 metus įgyvendino daug pokyčių

M.Tarvydytei tapus vykdančiąja direktore buvo pertvarkytas „Ivabaltės“ serviso padalinys, vykdomi pokyčiai ir pardavimo srityje. Pratęsta ilgalaikė sutartis su išskirtinių vokiškų traktorių gamintoju „Fendt“, kurio vienintelė atstovė Lietuvoje „Ivabaltė“ yra ne vieną dešimtmetį.

 

Kita dukra G.Tarvydytė šiuo metu yra atsakinga už įmonės inovacijas ir plėtrą. Pastaraisiais metais „Ivabaltės“ atstovaujamų produktų krepšelį papildė nauji lyderiaujantys pasaulyje gamintojai „Lemken“ ir OXBO. Šią savaitę taip pat buvo pasirašyta ir bendradarbiavimo sutartis su KTU.

Pasak M.Tarvydytės, tėtis buvo labai reiklus žmogus tiek sau, tiek dukroms. „Nieko keista, kad daug vertybių su sesėmis perėmėme iš jo. Viena esminių – daryk viską, kad būtum geriausias. Tai nėra lengva, bet vystant įmonės strategiją ir įgyvendinus reikiamus pokyčius, išaugo serviso efektyvumas ir pelningumas, kaip ir bendri įmonės rezultatai, gamintojai ir klientai mumis pasitiki. Esame pasiruošę tai išlaikyti, turime aiškius strateginius tikslus, profesionalią komandą ir patikimas ilgalaikes sutartis su „Premium“ žemės ūkio technikos gamintojais. Be abejo, ypatingas dėmesys „Fendt“, su kuriuo mus sieja ilga partnerystė“, – teigė M.Tarvydytė.

Aiškūs tikslai auginti verslą

G.Tarvydytė pastaruosius metus kartu su tėčiu labai tampriai dirbo inovacijų žemės ūkio srityje. „Sėmiausi iš tėčio patirties kiekvieną dieną, pritaikydama savo žinias, įgytas užsienyje. Žemės ūkis – inovacijoms labai imli sritis, dėl to „Ivabaltėje“ kuriame atskirą padalinį, glaudžiai bendradarbiaujame tiek su Lietuvos, tiek su užsienio geriausiais universitetais. Tėčio puikūs santykiai buvo su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, įmonė ilgus metus remia ir atskirus ŽŪA projektus, ir stipendijomis padeda inžinerijos studentams. Norime į įvairius projektus įtraukti daugiau universitetų, tai ir darome“, – planais dalijosi Gabija.

Dukterys, atsisveikinusios su taip anksti iškeliavusiu tėčiu, sako, kad užtikrinti „Ivabaltės“ veiklą yra ir įsipareigojimas tėčio atminimui, ir pagarba jo verslui, įkurtam prieš 29 metus.

„Ivabaltė“ tapo reikšminga Rokiškio ir Kėdainių verslo ir bendruomenių dalimi. Esame viena didžiausius atlyginimus mokanti įmonė Rokiškyje, daug ir nuolat investuojame į Inovacijų centrą Kėdainiuose, kuriuose yra mūsų dilerystės pažiba – „Fendt“ technika ir servisas. Per pastaruosius 4 metus pradėjome ir įgyvendinome pokyčius įmonėje, užtikrinančius sklandžią veiklą ir augimą. Branginame kiekvieną klientą, esame profesionali komanda, kiekvienam ūkininkui gebanti pasiūlyti individualizuotus sprendimus ir efektyvų servisą“, – apie įmonės ateitį kalbėjo „Ivabaltės“ vadovė M.Tarvydytė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video