Inovatyvus verslas: karantinas buvo akstinas UAB „Daivida“ nerti į elektroninę prekybą (18)

Publikuota: 2020-03-19 Kategorija: Verslas
Inovatyvus verslas: karantinas buvo akstinas UAB „Daivida“ nerti į elektroninę prekybą
Asmeninio archyvo nuotr. / UAB „Daivida“ generalinis direktorius Justinas Kanopa įsitikinęs, kad nauja verslo šaka yra perspektyvi.

www.e-krautuve.lt

Patiems išradingiausiems, aktyviausiems, lanksčiausiems nebaisūs jokie išbandymai. Ten, kur kiti mato problemas, UAB „Daivida“ mato galimybes. Ji vos per tris dienas rado būdą kaip pasirūpinti savo pirkėjais, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali apsilankyti parduotuvėje. Vos per tris dienas buvo sukurta elektroninė parduotuvė, kurioje galima be vargo užsisakyti būtiniausių maisto produktų ir netgi skanėstų krepšelį. Kuris bus atvežtas į namus. Elektroninės parduotuvės asortimente – jau dabar daugiau nei 200 įvairiausių prekių, ir asortimentas nuolat plečiamas.

Išvežiojamoji prekyba – itin aktuali

Pastarosiomis dienomis išvežiojamoji prekyba „ant bangos“: didžiųjų miestų prekybos centrai vos spėja suktis, vežiodami maisto prekes užsakovams. Nuo šiol ir Rokiškio rajonas šia prasme tampa civilizuotu: nuo šiol maisto produktų krepšelį galima užsisakyti internetu ir jis bus pristatytas prie durų. Paklausa didžiulė: ne vienas senyvo amžiaus ar tiesiog silpnesnio imuniteto žmogus vengia lankytis prekybos centruose, baimindamasis „pasigauti“ korona virusą. Galimybė užsisakyti prekių elektroninėje parduotuvėje ir atsiimti jas prie namų durų, sumažina kontaktų, o tuo pačiu ir galimybę užsikrėsti.

UAB „Daivida“ generalinis direktorius Justinas Kanopa „Rokiškio Sirenai“ pasakojo, kad įkurti elektroninę krautuvę mintis kilo sekmadienį, kai jau buvo aišku, kad šalyje bus įvestas karantinas. Ši žinia, sukėlusi daugeliui stresą, „Daividos“ komandai buvo akstinas veikti. Vos per tris dienas buvo sukurtas parduotuvės tinklalapis. Kol kas jame dar negalima atlikti mokėjimų, tačiau atsiskaityti už prekių krepšelį galima banko kortele arba grynaisiais, išvežiotojui pristačius prekes. Tam „Daividos“ įmonė įsigijo papildomą portatyvinį kortelių skaitytuvą.

Prekių sortimentas, pasak pašnekovo, formuojamas taip, kad pirkėjas galėtų gauti visą reikalingą krepšelį: duonos, šviežios mėsos ir jos gaminių, pieno ir jo gaminių, kiaušinių, saldumynų, sulčių, gėrimų. Ir netgi prekybos centruose išgraibstytųjų kruopų čia yra. Tik šviežių daržovių čia kol kas nesiūloma. Tačiau, pasak J. Kanopos, jei pirkėjai pageidaus, asortimente atsiras ir jų.

Patikima

Išvežiojamąja prekyba, tikriausiai, šiomis dienomis norėtų verstis daugelis šalies žmonių. Tačiau, pasak pašnekovo, pradėti šį verslą nėra paprasta. Mat bet kokiu automobiliu prekių vežti negalima. Tai turi būti automobilis-šaldytuvas, kuris skirtas maisto produktų vežiojimui, jis turi būti patikrintas. Be to, kai kuriems produktams pardavinėti reikalingos licencijos.

Apie tai, kad elektroninė prekyba bus paklausi, liudija rokiškėnų dėmesys. Be to, „Daivida“ – šio verslo pirmeiviai mūsų rajone.

Mėsos gamintojams – išaugusi paklausa

Kaip sekasi pačiai įmonei? Kaip jos veiklą riboja karantino metu atsiradę apribojimai? UAB „Daivida“ generalinis direktorius J. Kanopa akcentavo, kad įmonė eksportuoja apie 10 proc. produkcijos. Ją išvežti į svečias šalis kol kas problemų nekyla. Kiek didesnis iššūkis – žaliavos importas. Bet ir su tuo įmonė kol kas sėkmingai tvarkosi.

Vidaus rinkoje šiuo metu mėsos – ir šviežios, ir jos gaminių – poreikis yra milžiniškas. Bendrovės parduotuvėse vos spėjama pildyti šaldytuvus ir prekystalius. „Buvo akimirkų, kai parduotuvės tuštėjo akimirksniu“,– sakė J. Kanopa ir patikino, kad mėsos įmonė nepritrūks ir rokiškėnams jos patieks tiek, kiek jie norės. Beje, ir elektroninėje parduotuvėje siūlomas nemažas šviežios kiaulienos ir jautienos asortimentas. Pašnekovas neslėpė: pastaruoju metu įmonės žmonėms gerokai išaugo darbo krūviai.

Netrukus rokiškėnai galės išbandyti ir visiškai naują produktą: pjaustytus vyniotinius. Naujovę „Daivida“ ketino pasiūlyti artėjant šv. Velykoms, tačiau korona virusas ir karantinas pakoregavo planus. Todėk jau šiomis dienomis bus galima paragauti pirkėjų pamėgtų vyniotinių, patiektų pjaustytų pakuotėse. Bus siūlomi liežuvio vyniotinis, kalakutienos su slyvomis ir vištienos vyniotiniai.  

Elektroninę parduotuvę rasite čia: www.e-krautuve.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą