Individualiai dirbantys gyventojai nuo pirmadienio galės teikti paraiškas papildomai vienkartinei išmokai (0)

Publikuota: 2021-03-24 Kategorija: Verslas
Individualiai dirbantys gyventojai nuo pirmadienio galės teikti paraiškas papildomai vienkartinei išmokai
Rokiškio Sirena nuotr. / Kirpykla

Individualiai dirbantys gyventojai nuo pirmadienio galės teikti paraiškas papildomai vienkartinei išmokai. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 20 mln. eurų. 

Vyriausybė trečiadienį patvirtino subsidijų tvarkos aprašą, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

„Šį kartą orientuojamės į individualiai dirbančius asmenis, kuriems tokia veikla yra pagrindinė, ji per karantiną buvo suvaržyta ir ja užsiimantys asmenys liko praktiškai be jokių pajamų“, – pranešime sakė ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Paramą tiesiogiai susiejome su sumokėtais mokesčiais, taigi, kuo daugiau jų sumokėta, tuo parama bus reikšmingesnė“, – pridūrė ji. 

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pabrėžė, kad tai vienkartinė papildoma subsidija, į ją galės pretenduoti tik tie, kuriems savarankiškas darbas yra pagrindinė veikla.  

„Šita priemonė yra ne tiems, kas iš savarankiškos veiklos uždirbdavo papildomų pinigų kaip antrą atlyginimą ar premiją, o tiems, kieno tai yra pagrindinės pajamos. Lygiai taip pat negalės pretenduoti tie, kurie praėjusiais metais daug uždirbo, arba kaip atskaitos taškas – trys minimalūs atlyginimai per mėnesį ar 36 minimalūs atlyginimai per metus, kas yra virš 21 tūkst. eurų“, – sakė viceministras. 

Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą bus susieta su 2019 metais sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiems pagal verslo liudijimą – su sumokėtu pajamų mokesčiu.

Parama sieks 100 proc. GPM sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) – beveik 11 tūkst. eurų.

Šiuo metu individualiai dirbantieji kas mėnesį gauna 260 eurų išmoką.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video