Šiemet trigubai daugiau gyventojų turės sumokėti NT mokestį (0)

Publikuota: 2020-09-10 Kategorija: Verslas
Šiemet trigubai daugiau gyventojų turės sumokėti NT mokestį
Rokiškio Sirena nuotr. / Daugiabučiai namai

Dėl sumažintos neapmokestinamosios ribos 2020 metais tris kartus didesnis gyventojų skaičius turės sumokėti nekilnojamojo turto mokestį. Tai padaryti reikės iki gruodžio 15 dienos.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skaičiuoja, kad pernai pareigą deklaruoti NT mokestį turėjo apie 5 tūkst. gyventojų, o šiemet jų bus 16,7 tūkst. T. y. 3,3 karto daugiau.

Preliminariais VMI duomenimis, šiemet gyventojams bus apskaičiuota apie 6,7 mln. eurų mokėtina suma. Pernai gyventojai turėjo sumokėti 2,7 mln. eurų, t. y. 2,5 karto mažiau.

NT mokestį už 2020 metų mokestinį laikotarpį deklaruoti ir sumokėti gyventojai šiais metais turi iki gruodžio 15 dienos. Kol kas to padaryti dar negalima.

Naujausiais duomenimis, pagal pateiktas nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas už 2019 metus mokestinį laikotarpį beveik 4,4 tūkst. gyventojų sumokėjo apie 2,5 mln. eurų mokesčio.

Kaip primena VMI mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, NT neapmokestinamoji riba 2019 metais buvo 220 tūkst. eurų, o 2020 metais yra 150 tūkst. eurų.

„Asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nekilnojamojo turto neapmokestinamoji riba 2019 metais buvo – 286 tūkst., o 2020 metais – 200 tūkst. eurų“, – pridūrė ji.

S. Aliukonytė-Šnirienė paaiškino, kad neapmokestinamasis NT dydis ir progresinio nekilnojamojo turto mokesčio apskaičiavimas taikomas gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės statinių ir inžinerinių statinių mokestinei vertei.

„Paprastai tariant, progresinis NT mokesčio tarifas taikomas bendrai gyventojo turimai minėtų NT objektų vertei“, – sakė ji.

Be to, tam pačiam objektui gali būti ir yra taikomi keli tarifai.

„T. y. kai objekto vertės daliai, viršijančiai 150 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 300 tūkst. eurų, taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Vertės daliai, viršijančiai 300 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 500 tūkst. eurų, taikomas 1 proc. mokesčio tarifas;

Ir vertės daliai, viršijančiai 500 tūkst. eurų taikomas 2 proc. mokesčio tarifas“, – dėstė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Asmenims, kurie turi tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, kurie augina neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nuosavybės teise priklausančio ar jų įsigyjamo anksčiau minėto NT vertes daliai viršijančiai 200 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 390 tūkst. eurų, taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Tuo metu vertės daliai, viršijančiai 390 tūkst. eurų, tačiau neviršijančiai 650 tūkst. eurų taikomas 1 proc. mokesčio tarifas. O vertės daliai, viršijančiai 650 tūkst. eurų, taikomas 2 proc. mokesčio tarifas.

VMI duomenimis, šiemet NT mokestį mokės 12,5 tūkst. gyventojų, kurių turima NT vertė patenka į 150–220 tūkst. eurų intervalą. Jiems galimai būtų apskaičiuota apie 1,7 mln. eurų mokėtina suma.

Pernai apie 3,6 tūkst. gyventojų turimo turto vertė buvo tarp 220–300 tūkst., ir jiems buvo taikomas 0,5 proc. mokesčio tarifas. Apskaičiuota mokėtina suma siekė apie 436 tūkst. eurų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video