Iš prekybos centrų lentynų išimami penkių įmonių produktai (atnaujinta) (2)

Publikuota: 2019-10-29 Kategorija: Verslas
Iš prekybos centrų lentynų išimami penkių įmonių produktai (atnaujinta)
delfi.lt nuotr. /

Antradienį socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotrauka, kurioje nufotografuotas nurodymas iš lentynų išimti „Rokiškio pieno“ produkciją. Viso išimama penkių įmonių pieno produkcija.
 
„Atsižvelgiant į gaisro metu galinčių išsiskirti teršalų pavojų sveikatai, VMVT atliko detalų tyrimą apie žaliavinio pieno, supirkto gaisro paveiktoje teritorijoje, išplatinimą. Nustatyta, kad šį pieną, kaip žaliavą savo produkcijoje panaudojo 5 įmonės: UAB „Rokiškio sūris“, UAB „Rokiškio pienas“, UAB „Varėnos pienelis“, UAB „Rivona“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“. Nors šių įmonių produkcijoje kenksmingų medžiagų turimais laboratorinių tyrimų duomenimis nustatyta nebuvo, tačiau, vadovaujantis atsargumo principu, prevencijos tikslais įmonėms nurodyta neprekiauti produkcija, kurios gamyboje bent iš dalies galėjo būti panaudotas žaliavinis pienas iš gaisro paveiktų teritorijų“, - DELFI raštu informavo J. Savickaitė Susiję straipsniai „Rokiškio sūris“ pusmečio nuostolius sumažino 2,3 karto (5) Pieno supirkimo kaina per metus išaugo dešimtadaliu (2) Galimai nesaugių produktų sąrašas: pienas, grietinė, jogurtai bei kefyras. Akcentuojama, kad iš lentynų turi būti pašalinti tie produktai, kurių galiojimo laikas yra iki lapkričio 15 d. Apie tai prekybos vietose privalo būti informuoti ir pirkėjai. Galimai nesaugių prekių įsigiję klientai prašomi prekes (kartu su pirkimo čekiu) grąžinti į parduotuvę, jiems bus grąžinti pinigai. „Šiandien gavome informaciją iš „Rokiškio sūrio“, savo tiekėjo, kuriam Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atsiuntė raštą su prašymu išimti tam tikrus produktus iš prekybos. Esant tokioms situacijoms, reaguojame nedelsdami. Jei kyla įtarimų dėl galimai nesaugios produkcijos, ji iš karto yra išimama iš prekybos,“ - DELFI atsiųstame komentare cituojama E. Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.
Dėl galbūt užteršto pieno perdirbimo įmonės „Rokiškio sūris“ pieno, Maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo įmonę išimti tam tikrą produkciją iš lentynų. Tai BNS patvirtino „Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa. Anot jo, į įmonę pateko 400 kilogramų pieno, kuris buvo primelžtas teritorijoje, kuri pateko į draudžiama zoną, o gaminant produkciją pienas pasiskirstė į 40 tonų. „Mes gavome raštą iš Utenos teritorinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kad išimtume iš lentynų tą produkciją, kuri buvo pagaminta nuo spalio 21 dienos, ir į kurią pateko 400 kilogramų pieno iš po to tapusios užterštos zonos“, – BNS sakė D. Trumpa. Jis teigė, kad įmonės gaminama produkcija yra patikrinama ir saugi, o reikalavimas ją išimti iš lentynų – „valdininkų apsidraudimas“. „Į rinką visada, prieš tiekdami, pirmiausia užsitikriname saugą ir kokybę. Vertinu labai paprastai, tai yra paprasčiausias valdininkų apsidraudimas“ , – sakė D. Trumpa. Anot jo, išimtą produkciją įmonė turės sunaikinti, todėl patirs nuostolių. „Dabar mes vykdysime nurodymus, tada žiūrėsime, kiek tų nuostolių susidarė ir spręsime, kaip elgtis toliau“, – sakė D. Trumpa.

„Rivonos“, tiekiančios pieno produktus „Norfos“ parduotuvėms, vadovas Dainius Dundulis BNS sakė, jog produkcija iš prekybos išimta pirmadienį, o šiuo metu surinkinėjama. Pasak jo, kadangi bendrovės padalinys veikia Alytuje, gaisro metu jis buvo sustabdęs darbą, todėl pati bendrovė pieno nesupirko, tačiau galbūt užteršto pieno pas juos pateko iš vieno tiekėjo. „Alytuje mes dirbdami pieno neturėjome ir po to iš alytiškių jo nepirkome iš viso, todėl pas mus užteršto pieno nebuvo, tik tiek, kad mes turėjome vieną Kauno tiekėją, kuris mūsų neinformavo, kad kažkiek pieno rinko iš Alytaus regiono“, – pasakojo D. Dundulis. Jis sakė, kad bendrovei reikia išimti „iki dešimties tonų“ produkcijos. „Rivona“ yra pateikusi produktų mėginius nacionalinei laboratorijai, tačiau jų rezultatų dėl didelio apkrovimo dar neturi. Pačios bendrovės laboratorijos tyrimų duomenimis, produktai nėra užteršti. „Mes esame pasitikrinę vidiniais tyrimais ir iš tikrųjų nėra užteršta“, – sakė D. Dundulis.

„Varėnos pienelio“ direktorė Jolanta Kuzminienė sakė, jog jie apie 20 tonų galbūt užterštos produkcijos sulaikė savo sandėliuose, o iš prekybos vietų surinkti reikėjo dar apie 10–15 tonų produkcijos. „Mes visai iš tos zonos nepirkome, tačiau perkame iš kooperatyvo ir kaip kooperatyvas įvardijo, kad lyg iš vieno ūkininko gali būti tikimybė, bet tai labai maža dalis ir tai yra gana nedidelis kiekis“, – sakė ji. „Mūsų veterinarai labai mėgsta apsidrausti. Jokių tyrimų kol kas nėra atlikta“, – pridūrė J. Juzmickienė. Maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusią savaitę pranešė, kad gauti pirmieji pieno, kurio mėginiai buvo atrinkti iš gaisro paveiktoje teritorijoje esančių ūkių, laboratorinių tyrimų rezultatai. Nustatyta, kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją. Tarnyba uždraudė ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, prekiauti pienu ir jo produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose. Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių. 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą