Hostingas ir domenas: ką reiki žinoti, kad tinkamai pasirinktum? (0)

Publikuota: 2019-09-13 Kategorija: Verslas
Hostingas ir domenas: ką reiki žinoti, kad tinkamai pasirinktum?
Hostingas ir domenas: ką reiki žinoti, kad tinkamai pasirinktum?

Jeigu ketinate susikurti tinklalapį ir jį plėtoti, veikiausiai svarstote, nuo ko pradėti ir ką vertėtų žinoti. Pirmiausia, vertėtų pagalvoti apie du esminius ir būtinus dalykus – domeną ir hostingą.

Teisingas domeno pavadinimo pasirinkimas yra labai svarbus veiksnys, kuris net gali lempti Jūsų tinklalapio populiarumą. Renkant domeno pavadinimą, reikėtų galvoti tiek apie būsimuosius lankytojus, tiek apie paieškos sistemas, pavyzdžiui, Google.  Domeno pavadinimas turėtų būti nesudėtingas, ne ilgas, būtent toks, kad būtų lengvai įsimenamas tinklalapio lankytojui. Neretai siekiant geresnių tinklalapio paieškos rezultatų, pavadinimas kuriamas naudojantis raktažodžiais. Patariama tokių klaidų vengti, kadangi tokia pavadinimai neigiamai nuteikia lankytojus bei vėliau tampa prastai reitinguojamais paieškos sistemoje.

Domeno pavadinimą labai lengvai pasirinksite, jeigu Jūsų įmonės pavadinimas trumpas ir greitai įsimenamas. Įmonės pavadinimas dažnai naudojamas tais atvejais, kada jis yra puikiai žinomas, tapęs populiariu prekiniu ženklu ir turi puikiai išvystytą rinkodarą. Tuo atveju, jeigu įmonės pavadinimas pasitaiko ilgesnis nei norėtųsi, jis gali būti trumpinamas.

 Tais atvejais, jeigu ketinate internete vystyti verslą ir naudoti tinklalapį pardavimas, vertėtų pavadinimą kurti atsižvelgiant į raktinius žodžius ir gerai apmąstyti, kokį raktinį žodį pavartoti domene.

Žinoma, tinklalapio pavadinimą pasirinkti kur kas sunkiau, jeigu jis nėra įmonės pavadinimas. Patariama apsilankyti konkurentų internetinėse svetainėse ir patikrinti, kokius domeno pavadinimus renkasi varžovai. Rekomenduojama susidaryti sąrašą žodžių, kurie būtų susiję su įmone, jos veikla, teikiamos paslaugomis ar prekėmis, veiklos kryptimis. Taip pat kitoje žodžių grupėje surašykite tuos žodžius, kurie atitiktų jūsų tinklalapio tirinį. Tai padarę galėsite kurti įvairias žodžių kombinacijas, junginius. Tai greičiausias būdas sugalvoti tinklalapio domeno pavadinimą.

Rekomenduojame vadovautis šiais patarimais:

  • Rinkitės trumpesnį ir lengvesnį domeno pavadinimą. Tokius pavadinimus lengva įsiminti ir sudėtingiau suklysti.
  • Sugalvokite net kelias žodžių kombinacijas.
  • Įsitikinkite, kad jūsų sugalvoti domenų pavadinimai dar nėra užregistruoti.
  • Jeigu planuojate plėtoti veiklą užsienio rinkose, būtinai įsigykite domeną, ne tik su „lt” galūne, bet ir su „com”, „eur” ar kitomis.

Dažniausios klaidos, kurias daro vartotojai, galvodami domeno pavadinimą, tai prideda visai nereikalingų simbolių. Vertėtų įsidėmėti, kad domeno pavadinime brūkšnių, skaičių, trumpinių, vartoti nederėtų. Taip pat nenaudokite kitų kompanijų prekių ženklų ir stenkitės, kad dviejų junginių pavadinimas, nesibaigtų ir neprasidėtų ta pačia raide, pavyzdžiui, www.gerasskonis.lt.

Kuomet įsirinksite domeno pavadinimą, jį reikės užregistruoti ir nusipirkti. Domeno registravimo paslaugas teikia ne viena įmonė Lietuvoje.

Tik tuomet, kada sunkiausias ir atsakingiausias darbas atliktas – sugalvojamas domeno pavadinimas, reikia pradėti galvoti apie hostingą ir išsirinkti tinkamą hostingo paslaugų tiekėją. Tinklalapio talpinimo paslaugas Lietuvoje siūlo taip pat ne viena įmonė. Tereikia išsirinkti tą, kuri labiausiai atitinka Jūsų poreikius, biudžetą ir lūkesčius. Patariama pasikonsultuoti su specialistais, kurie sukūrė Jūsų tinklalapį. Būtina išsiaiškinti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį prieš renkantis hostingo paslaugą jūsų tinklalapiui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą