Gyventojai jau gali apskaičiuoti pensijų anuitetus (0)

Publikuota: 2020-06-17 Kategorija: Verslas
Gyventojai jau gali apskaičiuoti pensijų anuitetus
Rokiškio Sirena nuotr. / Sodra

Nuo liepos „Sodrai“ pradedant mokėti pensijų anuitetus, „Sodra“ sukūrė jų skaičiuoklę – žmonėms, dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime, jis padės pasirinkti lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą.

Skaičiuoklė prieinama internete ir tiksliai veikia tiems, kam iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai.

„Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė sako, kad skaičiuoklė turėtų padėti lengviau apsispręsti, kurį pensijų anuitetą pasirinkti.

„Skaičiuoklė skirta ne savo ateities pensijų išmokoms apsiskaičiuoti, bet konkrečiai žmonėms, kurie artimiausiu metu ruošiasi išeiti į pensiją ir nori įsigyti pensijų anuitetą, žino, kiek jau sukaupė pinigų, sulaukė pensijinio amžiaus arba jiems pradėta mokėti išankstinė senatvės pensija“, – spaudos konferencijoje sakė D. Gerulytė.

Žmogus skaičiuoklėje turi įvesti savo gimimo datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį ir savo pensijų fonde sukauptą sumą. Tuomet pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių – standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo – išmokų dydžiai.

„Sodra“ garantuoja, kad tokiomis sąlygomis mokės ne mažesnes išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą.

Anot D. Gerulytės, skaičiuoklė yra tiksli, jeigu pateikiami tikslūs duomenys – tai „Sodros“ garantija, kad žmogus gaus būtent tokias išmokas. Bet jeigu „Sodros“ Pensijų anuitetų fondui pavyktų uždirbti didesnę negu į pensijų anuiteto dydį jau įskaičiuota grąža, išmokos gali būti ir didesnės, tik mažėti jau negali.

„Sodros“ vyriausiojo aktuaro Evaldo Valeišos teigimu, išmokų dydis priklauso nuo to, kiek žmogus sukaupė pinigų pensijų fonde, kokio amžiaus jis yra kai įsigyja anuitetą ir nuo to, kokią anuteto rūšį pasirenka.

„Amžius yra svarbus todėl, kad mes skaičiuojame, kiek laiko jam vidutiniškai dar bus mokamos išmokos. Kuo vėliau žmogus įsigyja anuitetą, tuo didesnes išmokas kas mėnesį jis gaus“, – spaudos konferencijoje sakė E. Valeiša.

Anot jo, vertindama būsimą gyvenimo trukmę, „Sodra“ neatsižvelgia nei į žmogaus lytį, nei į sveikatos būklę, todėl mokėjimo dydžiai nuo to nepriklauso. 

„Diskriminuoti žmonių negalime, todėl vyrai, moterys, nepriklausomai nuo jų sveikatos būklės, išmokas gaus vienodo dydžio. Išmokas nustatome remdamiesi statistine analize, mirtingumo tyrimu, pagal tai nustatome būsimą gyvenimo trukmę ir anuitetų dydžius“, – sakė E. Valeiša.

Nuo liepos 1 dienos pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą