Grikių perdirbėjai savo gaminius pristatė tarptautinėje parodoje Japonijoje (0)

Publikuota: 2024-03-09 Kategorija: Verslas
Grikių perdirbėjai savo gaminius pristatė tarptautinėje parodoje Japonijoje
Asmeninio albumo nuotr. / UAB „Lašų duona“ stendas parodoje Japonijoje

Kovo 5–8 dienomis vykusioje tarptautinėje parodoje Japonijoje „Foodex Japan“, sutraukusioje maisto ir gėrimų gamintojus iš įvairių pasaulio kampelių, pristatyta ir „Biorinos“ produkcija. UAB „Lašų duona“ generalinė direktorė Iveta Aukštuolienė sako, kad Utenoje veikiančios grikių perdirbimo gamyklos gaminiai Japonijoje nėra naujiena – gamintojai į šios šalies rinką kelią skinasi jau penkerius metus.

Domisi pardavėjai, gamintojai

Parodoje prie „Lašų duonos“ stendo didžiausio susidomėjimo sulaukė neskrudintos grikių kruopos, įvairių frakcijų miltai ir grikių dribsniai. „Japonai yra vieni daugiausiai suvartojančių grikių pasaulyje, itin vertinantys kokybę ir mus mokinantys dirbti. Jų kokybės standartai labai aukšti, taigi, jeigu turi rinką Japonijoje, tai ženklas, kad įmonė gamina švarų, kokybišką, atitinkantį pasaulinius standartus produktą“, – sakė I. Aukštuolienė. Pasak bendrovės vadovės, Japonijos rinka bendrovei yra viena iš prioritetinių, todėl tikslingai dirbama, siekiant ją „atrakinti“. Parodos metu įvyko nemažai iš anksto suplanuotų susitikimų, „Biorinos“ gaminiais“ domėjosi mažmeninių parduotuvių tinklas, gamintojai, kurie savo gaminiams naudoja grikius ir jų miltus. „Japonų susidomėjimas yra, iš mūsų pusės noras dirbti taip pat yra“, – apie bendradarbiavimą kalbėjo I. Aukštuolienė.

Aukšti kokybės standartai

Gamintojai vadovaujasi posakiu: kai pas užsakovus išplaukia vienas konteineris produkcijos, tai dar nėra sėkmė, bet kai sulaukiama pakartotinio užsakymo, jau galima sakyti, kad turi klientą.

Japonai importuoja daug grikių, pagrindinės šalys, iš kurių atsiveždavo produkcijos, buvo Rusija ir Kinija. Dėl politinių priežasčių, dabar jie dairosi į kitus tiekėjus, didesnių galimybių atsiranda Europos gamintojams, tačiau japonų reikalavimai labai aukšti. „Jie daro labai detalius produkto tyrimus, kainuojančius tūkstančiais, – apie užsakovus iš Japonijos kalba I. Aukštuolienė. – Be to, mes turime jiems pateikti viso gamybos proceso filmuotą medžiagą. Visur turi būti sudėti metalo detektoriai, kiekviena plėvelė, produktas turi būti sertifikuoti, bet kas, kas prisiliečia prie produkto, turi būti patikrinta, kalibruota“. Japonijos rinka tolima, tačiau lietuvių gamintojus ji vilioja tuo, kad už gerą kokybę užsakovas gali mokėti gerą kainą.

Japonams – žali grikiai

Lietuvių ir japonų skoniai skirtingi, taigi atsižvelgiant į šiuos skirtumus, Japonijos rinkai tiekimi neskrudinti grikiai. „Lietuviams skanesnė ruda kruopa. Mes gamykloje neskrudiname, o gariname kruopas, kad išgautume skonį. Japonai labiausiai vertina žalią, išlukštentą grikį. Termiškai neapdorotos kruopos išsaugo geriausias savybes. Reikia valgyti viską, ką valgo japonai, ir būsim jauni, gražūs ir sveiki“, – rytiečių požiūrį į maistą vertina bendrovės vadovė. Lietuvoje parduodamos „Biorinos“ pakuotėje esančios grikių kruopos yra garintos, tačiau gaminamos iš tos pačios iš tos pačios žaliavos, kaip ir eksportui į Japoniją.

Gamintojų planuose – gegužės mėnesį Amsterdame vyksianti privačios etiketės paroda.

„Kadangi turime pajėgumų ir galimybes, mes ten pristatytume savo produktą kaip gamintojas norintiems prekiauti mūsų gaminiais su savo prekės ženklu“, – sakė UAB „Lašų duona“ generalinė direktorė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video