Žemdirbių protesto akcija tapo sensacija (video+foto) (36)

Publikuota: 2019-11-26 Kategorija: Verslas
Žemdirbių protesto akcija tapo sensacija (video+foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Ratus apie Rokiškio mikrorajoną suko 81 traktorius.

81 traktorius iš visų rajono seniūnijų suko ratus aplink Rokiškio mikrorajoną. Blyksėdami avariniais žibintais, papuošti trispalvėmis, plakatais „Lietuva, tavo kaimas miršta“, lydimi policijos švyturėlių jie domino ne tik praeivius. „Rokiškio Sirenos“ facebook paskyroje tiesioginė žemdirbių protesto akcija jau sulaukė beveik 20 tūkst. peržiūrų. Ir jų skaičius  sparčiai auga.

Prie perėjos Taikos gatvėje žemdirbių protesto akciją stebėjo ir ūkininkų patriarchu vadinamas Vytautas Šlikas. Jis džiaugėsi kolegų vienybe, ir pabrėžė, kad dabartinė įvairių visuomenės sluoksnių tarpusavio priešinimo politika nieko gero neduoda. Jis kalbėjo ir apie tai, kad kaimą reikia saugoti. O lėšų valstybė gali rasti visų pirma, labiau optimizuodama savo valstybinių institucijų, įstaigų darbą. Jam antrino ir kiti rajono ūkininkai: ar  dera išlaidauti Seimo, Vyriausybės reprezentacinėms išlaidoms, ar komandiruotėms užsienyje, jei stinga lėšų būtiniems dalykams.

Ko siekia žemdirbiai šia protesto akcija? Atsakymas paprastas: atkreipti visuomenės dėmesį. Ar jiems pavyko? Rokiškio gatvėse kalbinti praeiviai pabrėžė, kad sunku ne tik žemdirbiams, ir ne tik pedagogams. Nelengva visiems. Kiti siūlė netapatinti mažųjų, smulkiųjų ūkininkų su stambiaisiais žemvaldžiais. Vieni akis badė, kad protestuotojai atvažiavo naujais, ir, matyt, nepigiais traktoriais. Kiti sakė, kad ne visi ūkininkai„džipais“ važinėja: smulkesniems, mažesniems išties nelengva. Su pradinukų klase  į koncertą skubanti mokytoja pavydžiai atsiduso: „Kad mes taip vieningi būtume, kaip ūkininkai“. O vaikai mojavo pravažiuojantiems traktoriams, vienas kitam rodė didesnius, gražesnius.

Nuomonės pasidalino ir „Rokiškio Sirenos“ facebook paskyroje: vieni ūkininkus palaikė, kiti sakė, kad ūkininkai – ne pati vargingiausia visuomenės dalis. Kad ir kaip skirtųsi nuomonės, akivaizdu, kad tema labai aktuali: tokio dėmesio ir tiek diskusijų seniai nebūta.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą