Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti numatoma valstybės parama (0)

Publikuota: 2020-07-09 Kategorija: Verslas
Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti numatoma valstybės parama
Rokiškio Sirena nuotr. / Daugiabučiai

Valstybė rems suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą saugesniais sprendimais. Vyriausybė iš biudžeto tam šiemet skyrė 15 mln. eurų, kitais metais planuojama dar 10 mln. eurų. 

Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti, pranešė Energetikos ministerija, parengusi ir derinimui pateikusi atitinkamą tvarką. 

„Tai yra dešimtmečiais įsisenėjusi problema, kurią turime spręsti. Tai yra saugumo, patikimumo ir patogumo klausimas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Pasak ministro, programa baigiama derinti ir turi startuoti kitą savaitę. 

Ministerija dar pernai parengė veiksmų planą, pagal kurį trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami nuo 2022 metų pabaigos.  

Atlikus išsamią analizę buvo nustatyta, kad nepaisant saugumo reikalavimų ir pažeidžiant teisės aktus dujų balionai vis dar naudojami daugiau nei 1,6 tūkst. daugiabučių namų, kuriuose yra apie 42 tūkst. butų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą