Daliai elektronikos įsigalioja atvirkštinio PVM tvarka (0)

Publikuota: 2019-08-01 Kategorija: Verslas
Daliai elektronikos įsigalioja atvirkštinio PVM tvarka
Rokiškio Sirena nuotr. /

Nuo ketvirtadienio elektronikos prekėms – mobiliesiems telefonams, planšetėms, nešiojamiesiems kompiuteriams bei standiesiems diskams – pradedama taikyti atvirkštinio PVM tvarka, kai mokestį moka ne pardavėjas, o pirkėjas. Eiliniams pirkėjams pokyčiai netaikomi. 

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pažymi, kad naujos įstatymo nuostatos taikomos kai ir pardavėjas, ir pirkėjas yra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai.

„Vadinasi, jei yra taikoma atvirkštinio PVM apmokestinimo taisyklė, pirkėjas moka pardavėjui tik prekės kainą be PVM, o pardavimo PVM sumoka už pardavėją pats iš savo lėšų. VMI pažymi, kad ne PVM mokėtojams atvirkštinio PVM mechanizmas netaikomas“, – rašoma inspekcijos pranešime. 

Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad iniciatyva susijusi su siekiu mažinti šešėlinę ekonomiką – dalis pardavėjų kartais „pamiršta“ sumokėti mokestį valstybei.

Pakeitimai galios iki 2022 metų vasario 28 dienos – standiesiems diskams, o iki 2022 metų birželio 30 dienos – mobiliesiems telefonams, planšetėms ir nešiojamiesiems kompiuteriams (terminus numato ES direktyva). 

Iki šiol minėtoms prekėms taikyta bendra tvarka – prievolė apskaičiuoti ir sumokėti į valstybės biudžetą PVM už prekes tenka prekių pardavėjui.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą