Bankai žada tęsti paskolų atidėjimus (1)

Publikuota: 2020-12-17 Kategorija: Verslas
Bankai žada tęsti paskolų atidėjimus
Rokiškio Sirena nuotr. / Bankas

Lietuvos bankai žada ir toliau verslui bei gyventojams paskolų grąžinimą atidėti nekeisdami sutarčių sąlygų ir palūkanų, tačiau pabrėžia, kad bendru moratoriumu dėl to įsipareigotų, jeigu būtų klientų poreikis.

Tačiau kol kas, bankų teigimu, tokio poreikio nėra, nes su klientais, iškilus sunkumams dėl paskolų grąžinimo, problemos sprendžiamos individualiai.   

„Visi bankai (...) yra pasiryžę prisidėti prie esamos situacijos suvaldymo ir dirbti su gyventojais ir įmonėmis, jeigu jie kreipsis dėl susidariusių sunkumų ir įvestų papildomų ribojimų bei grįžti prie moratoriumo pratęsimo svarstymo, jeigu poreikis iškiltų“, – ketvirtadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė Eivilė Čipkutė. 

„Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė komitete teigė, kad bankas gruodį kol kas yra gavęs tik trijų klientų prašymus dėl paskolų grąžinimo sąlygų.  

„Mums nereikėjo moratoriumo, kad padarytume atidėjimus ir anksčiau. Jeigu įvyktų didesni įvykiai ir būtų didesni klientų skaičiai, vienareikšmiškai  – moratoriumas būtų tinkama priemonė“, – teigė ji. 

D. Grigienė priminė, kad bankas per pirmąjį karantiną dar iki moratoriumo pasirašymo su 80 proc. klientų, kurie kreipėsi, buvo susitaręs dėl mokėjimų atidėjimų. D. Grigienė priminė, kad tada per savaitę į banką kreipdavosi po 60 verslo klientų.  

SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė pabrėžė, kad klientų poreikiai ir situacijos yra labai skirtingos, todėl su jais dirbama individualiai.  

Ji informavo, kad tik 3 proc. banko klientų pasinaudojo pirmuoju moratoriumu.

„Daug daugiau paskolų pertvarkėme verslo įmonėms ne pagal moratoriumo sąlygas“, – teigė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.  

„Luminor“ banko Lietuvos skyriaus vadovo Andriaus Načajus informavo, kad bankas šiemet  jau pertvarkė 270 mln. eurų vertės verslo paskolų, o būsto paskolų už 85 mln. eurų.  

„Nematome poreikio iš kredito gavėjų tokiam sisteminiam, visaapimančiam sprendimui dėl moratoriumo, labiau reikia ieškoti nestandartinių sprendimų. Jų ir ieškome“, – teigė  „Luminor“ banko atstovas. 

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatoriaus Mykolas Majauskas sakė, kad dėl naujų suvaržymų valstybės bendrasis vidaus produktas (BVP) gali sumažėti apie 700 mln. eurų.

Balandžio pabaigoje LBA priklausančios finansų ir kredito įstaigos bendru moratoriumu įsipareigojo, nekeisdami sutarčių sąlygų ir palūkanų, iki 6 mėnesių atidėti paskolų mokėjimus įmonėms.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video