Antrojo paramos paketo subsidijos – kovą (2)

Publikuota: 2021-02-25 Kategorija: Verslas
Antrojo paramos paketo subsidijos – kovą
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Subsidijas labiausiai nuo karantino nukentėjusiems verslams tikimasi pradėti mokėti kovo mėnesį, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Anot jos, šiuo metu antrasis subsidijų paketas derinamas su Europos Komisija (EK).

„Antras paramos komplektas yra derinamas su Europos Komisija, mums Vyriausybėje taip pat dar reikės patvirtinti aprašą, kadangi valstybės pinigai turi būti leidžiami tam tikra tvarka“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Armonaitė.

„Suprantu, kad laikas yra brangus, bet šitie suderinimai privalo įvykti. Tikiuosi, kad kovo mėnesį galėsime ir antro paketo subsidijų paramą paleisti“, – sakė ji.

Šioms subsidijoms bus skirta 70 mln. eurų, parama bus skirta įmonėms, dėl karantino praradusioms 60 proc. ar daugiau apyvartos. A. Armonaitė anksčiau sakė, kad parama bus orientuota į maitinimo sektorių, restoranus, barus, apgyvendinimo įmones, turizmą, sporto klubus, prekybą, renginių organizavimą, kino teatrus, kitas laisvalaikio ir pramogų veiklas.

Ministrė taip pat pabrėžė, kad nuo penktadienio į paramą iš pirmojo paketo galės pretenduoti ir susijusios įmonės – valdomos arba pačios turi akcijų kitoje bendrovėje.

Pirmasis subsidijų ir lengvatinių paskolų paketas pradėjo veikti sausio antroje pusėje, jo vertė – 180 mln. eurų. Per pirmąjį mėnesį įmonėms paskirstyta per 30 mln. eurų paramos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video