7 svarbiausi finansiniai patarimai (0)

Publikuota: 2020-12-07 Kategorija: Verslas
7 svarbiausi finansiniai patarimai
Asociatyvi nuotr.

Nors priimti sprendimus, kurie leistų pagerinti savo finansinę padėtį, galima bet kada, daugelis žmonių juos priima naujų metų pradžioje. Kartais laukti naujų metų neįmanoma, nes finansai to daryti neleidžia. Dažniausiai prie to priveda kreditai internetu ar per kredito korteles susikaupusios skolos, kurių palūkanos gali būti didesnės nei pati pasiskolinta suma. 

Nepriklausomai nuo to, kada pradėsite gerinti savo finansinę padėtį, šio proceso pagrindai visada yra tokie patys. Šiame straipsnyje mes pateiksime 10 pagrindinių patarimų, kurie padės lengviau susitvarkyti su turimomis finanasinėmis problemomis bei leis išvengti jų ateityje. 

  1. Neišleiskite visko, ką uždirbate 

Tai gali skambėti per daug paprastai, tačiau daugelis žmonių nesugeba laikytis šios taisyklės. Nesvarbu, kiek mažai pajamų jūs gaunate, jūs niekada negalėsite išvengti nuolatinių finansinių problemų, jei išleisite daugiau nei uždirbti. Jei negalite kontroliuoti kiek uždirbate, tuomet dėkite visas pastangas bandydami kontroliuoti kiek išleidžiate. Skirtingai ne gali pasirodyti, taupyti tikrai nereiškia prisiimti dideles aukas: kartais tai reiškia tik racionalesnį savo pinigų paskirstymą. 

  1. Laikykitės biudžeto 

Svarbus žingsnis, į kurį reikia atsižvelgti bandant žengti į priekį finansiškai, yra biudžeto sudarymas. Galų gale, kaip jūs galite žinoti, kur dingsta jūsų pinigai, jei jūs neturite susidarę ir nevedate savo biudžeto? Kaip galite nustatyti išlaidų ir taupymo tikslus, jei jūs nežinote, kur iškeliauja jūsų pinigai? Nesvarbu kiek uždirbate, biudžeto sudarymas ir nuoseklus jo vedimas yra būtina sąlyga finansiniam tvarumui pasiekti. 

  1. Atsipirkite kredito kortelėms ir greitiesiems kreditams 

Kredito kortelės ir jų suteikiamos galimybę iš karto atsiskaityti skolintais pinigais yra viena didžiausių kliūčių finansinės nepriklausomybės link. Yra taip patogu naudoti šias mažas plastiko korteles, kad pasidaro lengva pamiršti, jog atsiskaitydami jomis mes naudojamės skolintais pinigais už kuriuos reikia mokėti didžiules palūkanas. Todėl esant būtinybei atsiskaityti skolintais pinigais, geriausia yra paieškoti alternatyvų: pigesnių kreditų internetu ar vartojimo paskolų.

  1. Pagalvokite apie papildomą kaupimą pensijai 

Lietuvoje pensijos yra mokamos valstybės, o jų kaupimas – privalomas. Mokesčiais kiekvienas iš mūsų kiekvieną mėnesį kuriasi sau pilnavertišką senatvę. Tačiau mes lengvai pamirštame, kad kaupti pensijai mes galime ir privačiai, papildai. Tam yra apstu galimybių: nuo antros pakopos pensijų kaupimo iki privačių investicinių fondų į kuriuos galime investuoti dalį pajamų kiekvieną mėnesį. Tokios investicijos yra net būtinos pilnavertiškai senatvei, nes valstybinė pensija Lietuvoje vis dar yra pakankamai maža. 

  1. Susikurkite taupymo planą 

Jūs tai jaugirdėjote anksčiau: išmokite taupyti jau dabar. Jei neskubate taupyti ir pirma laukiate, kol įvykdysite visus kitus finansinius įsipareigojimus, tuomet jums gali tekti laukti labai ilgai, nes paskolos ir kreditai mūsų gyvenimuose tampa kasdienybe. Nesvarbu kiek įsipareigojimų turite, pabandykite susikurti įprotį kiekvieną mėnesį atsidėti dalį pajamų į taupymo sąskaitą. Tai nereikalauja pastangų, o su laiku atsidursite tokioje padėtyje, kad jokios paskolos ar tuo labiau greitieji kreditai nebebus reikalingi. 

  1. Investuokite 

Jei jau papildomai kaupiate pensijai ar atsidedate dalį pajamų į taupymo sąskaitą, galite pagalvoti ir apie papildomas investicijas. Tą padaryti yra labai paprasta, pavyzdžiui per tarpusavio skolinimo platformas, kuriose galite investuoti net nedideles sumas pinigų. Tai – puiki investicinio portfelio diversifikacija. Investuoti galite net ir savo taupomas lėšas, todėl tokiu atveju investicijoms papildomai atsidėti nereikės.

  1. Peržiūrėkite savo draudimo apsaugą

Ir privalomasis ir pasirenkamasis draudimas yra išlaidos, kurios daugeliui mūsų atima reikšmingą dalį pajamų. Bent jau privalomojo draudimo tikrai neišvengsime, o ir pasirenkamasis draudimas dažnai atrodo yra būtinas. Tai tikrai nėra blogiausias finansinis sprendimas, todėl jo atsisakyti nesiūlysime ir to daryti tikrai nereikėtų. Tačiau ką padaryti yra būtina, tai nuolatos peržiūrėti draudimo įmonių pasiūlymus bei reaguoti į rinkos pokyčius priimant finansiškai geriausią sprendimą. 

Šie 7 finansiniai patarimai tikrai nėra dviračio išradinėjimas – rečiau ar dažniau dauguma iš mūsų esame juos girdėję dar nuo mokyklos laikų. Tačiau juos išgirsti vėl ir vėl yra būtina, nes dauguma lietuvių vis dar jai nesinaudoja ir nesielgia finansiškai racionaliai. Todėl Lietuvoje yra didelė greitųjų kreditų, lizingo ir kredito kortelių paklausa. Šie patarimai padės atsisakyti finansinio kalėjimo, kurį sukuria greitieji kreditai ir kitos brangios, aukštas palūkanų normas turinčios paskolos bei padės užsitikrinti šviesą ir džiugią finansinę ateitį.

 

Užs. nr. 1210.

Dalintis naujiena

Sponsored Video