Paveiktomis bus laikomos šalys su 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumu (0)

Publikuota: 2020-09-11 Kategorija: Trumpa informacija
Paveiktomis bus laikomos šalys su 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumu
Rokiškio Sirena nuotr. / Lagaminas

Nuo kitos savaitės paveiktomis koronaviruso šalimis bus laikomos tos, kur sergamumas per dvi savaites viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o ne 16 atvejų kaip iki šiol, paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nuo pirmadienio jau mes taikysime šį rodiklį, tai reiškia, kad šiandien, tvirtinant paveiktų šalių sąrašą, jau bus žiūrima nebe į rodiklį 16-os atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet į šalis, kurios bus peržengusios 25 atvejus 100 tūkstančių gyventojų per paskutines 14 dienų rodiklį“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Pasak jo, tokį sprendimą taip pat yra priėmusi Estija, su Latvija dėl to tebevyksta derybos.

Lietuvoje iki šiol privaloma 14 dienų izoliacija buvo taikoma asmenims, atvykusiems iš šalių, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų buvo didesnis negu 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

A. Verygos teigimu, reikalavimas atvykstantiems turėti neigiamą koronaviruso testą arba pasidaryti jį atvykus išliks kaip ir iki šiol.

Tokią kartelę, iki kurios nebūtų taikoma saviizoliacija, taikyti visos Europos mastu yra siūliusi ir Europos Komisija (EK).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video