Patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų (0)

Publikuota: 2020-07-30 Kategorija: Trumpa informacija
Patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų
BNS nuotr. / Mobilusis patikros punktas

Per praėjusią parą patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 2062.

Penki nauji koronaviruso atvejai yra įvežtiniai, 12 – susiję su jau sergančiaisiais, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centro teigimu, dar dviejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Pirmasis iš įvežtinių atvejų patvirtintas asmeniui Šiaulių apskrityje, kuris liepos 19 dieną per Medininkų pasienio punktą nuosavu automobiliu į Lietuvą atvyko iš Baltarusijos.

„Atvykęs žmogus iškart izoliavosi, todėl kontaktų nenustatyta. Asmuo tirtas profilaktiškai, koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejautė“, – rašoma pranešime.

Antrasis įvežtinis atvejis nustatytas Klaipėdos apskrityje žmogui, kuris nuo liepos 21 iki liepos 25 dienos nuosavu automobiliu keliavo po Lenkiją. Liepos 25-ąją žmogui pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai – karščiavimas, kosulys. Nustatyti trys kontaktiniai asmenys, keliavę kartu – jie yra izoliacijoje.

Dar vienas atvejis patvirtintas Klaipėdos apskrityje žmogui, kuris liepos 26 dieną iš Švedijos grįžo į Ventspilį, o iš jo – į Klaipėdos apskritį. Anot NVSC, koronaviruso infekcijai būdingų simptomų nejautė, tyrėsi profilaktiškai. Asmuo buvo izoliacijoje, aukštos rizikos kontaktinių asmenų nenustatyta.

Ketvirtasis atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. Nustatyta, kad asmuo liepos 24-ąją grįžo iš Rusijos.

„Koronavirusui būdingus simptomus pajautė dar kelionės metu. Po kelionės asmuo buvo izoliacijoje, kontaktinių asmenų nenustatyta“, – informuoja NVSC.
 
Penktasis atvejis taip pat registruotas Panevėžio apskrityje. Nustatyta, kad asmuo grįžo iš Lenkijos. Centro duomenimis, tyrimas COVID-19 nustatyti atliktas dėl jaučiamų simptomų, kontaktiniai asmenys nustatinėjami.

NVSC teigimu, po kontakto su sergančiais užsikrėtė 12 žmonių, iš jų dešimt yra susiję su židiniais.

Šeši nauji per vakar patvirtinti atvejai Panevėžyje siejami su protrūkiu antstolių kontoroje.

„Trys asmenys, kuriems per vakar patvirtinta COVID-19, ligos simptomų nejautė, testuoti kaip turėję aukštos rizikos sąlytį. Šiuo metu su šiuo protrūkiu siejama jau dvylika atvejų, įskaitant darbuotojus ir antrinius kontaktus – jų šeimos narius. Iš viso buvo identifikuota 17 kontaktinių asmenų, visi jie izoliacijoje, nustačius pirmąjį susirgimą“, – informuoja NVSC.

Centro duomenimis, dar vienas koronaviruso atvejis Panevėžio apskrityje patvirtintas asmeniui, dirbančiam gamykloje „Linolitas“. Su šiuo židiniu iš viso šiuo metu yra siejami septyni koronaviruso atvejai.

Visuomenės sveikatos specialistų duomenimis, Kaune koronavirusas patvirtintas Uzbekistano piliečiui, turėjusiam sąlytį su anksčiau patvirtintais COVID-19 atvejais. Asmuo iki šiol buvo izoliacijoje, tad sąlytis su kitais asmenimis nenustatytas. Iš viso su šiuo protrūkiu transporto įmonėje šiuo metu yra siejami 32 COVID-19 atvejai.

Dar du atvejai susiję su židiniais, NVSC teigimu, patvirtinti Vilniaus apskrityje.

Vienas asmuo ligos simptomus pajuto liepos 21 dieną. Nustatyta, kad jis dalyvavo liepos 18-ąją Šalčininkų rajone vykusioje šeimos šventėje, kurioje, kaip paaiškėjo vėliau, dalyvavo asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19 liga.

„Šiuo metu su šiuo protrūkiu siejami keturi infekcijos atvejai. Iš viso šventėje dalyvavo šešiolika asmenų, tad visi yra izoliacijoje“, – rašoma pranešime.

Kitas asmuo, kuriam patvirtinta COVID-19  liga, dėl turėto sąlyčio su sergančiuoju izoliacijoje buvo nuo liepos 17 dienos.

„Žmogus tyrėsi profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų nejaučia. Sąlytį turėjo penki asmenys, kurie izoliacijoje taip pat yra nuo liepos 17 dienos. Šis atvejis jau septintasis, siejamas su židiniu Molėtuose“, – teigia NVSC.

Vilniaus apskrityje taip pat patvirtintas susirgimas asmeniui, kontaktavusiam su užsikrėtusiuoju koronavirusu. Nustatyta, kad sąlyčio su kitais asmenimis neturėjo. 

Šiaulių apskrityje susirgimas patvirtintas žmogui, kuris irgi kontaktavo su sergančiuoju.

„Kadangi žmogus turėjo didelės rizikos sąlytį, buvo izoliacijoje, tirtas pasireiškus simptomams. Sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta“, – informuoja visuomenės sveikatos specialistai.

Kaip užsikrėtė du žmonės – nežinoma

Abu tokie atvejai, anot NVSC, patvirtinti Kauno apskrityje.

Vienas užsikrėtusysis koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus pajuto liepos 23 dieną.

„Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku, tačiau nustatyta, kad nuo liepos 14-osios asmuo kontaktavo su artimaisiais, grįžusiais iš Vokietijos. Šie asmenys testuoti dėl COVID-19 ligos nebuvo, nusiskundimų, simptomų neturi. Šiuo metu turimais duomenimis, nustatyti du didelės rizikos sąlytį turėję asmenys“, – teigiama pranešime.

Kitam asmeniui COVID-19 liga diagnozuota tiriant prieš hospitalizaciją dėl jaučiamų simptomų. Kur asmuo galėjo užsikrėsti, nenustatyta.

Lietuvoje iki šiol nustatyti 2062 koronaviruso atvejai, šiuo metu tebeserga 330 asmenų, pasveiko – 1639.

Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą