Padovanokime Rokiškio vaikams lauko žaidimų aikšteles (foto) (4)

Publikuota: 2018-05-08 Kategorija: Tribūna
Padovanokime Rokiškio vaikams lauko žaidimų aikšteles (foto)
Šeimos tarybos arch. nuotr. /

Vaiko teisė žaisti yra neatsiejama nuo kitų vaiko teisių.  Vieta, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dalį laisvo laiko, susiranda pirmuosius draugus, išmoksta pažinti aplinką, patys save ir vieni kitus – tai ne kas kita, kaip vaikų žaidimų aikštelės. Vaikučius auginančios šeimos puikiai žino, kad kieme esanti žaidimų aikštelė – didelis džiaugsmas vaikams miestuose. Aktyvus laisvalaikio praleidimas yra itin svarbus vaikui – skatinamas pilnavertis jo vystymasis, tobulinami socialiniai įgūdžiai.

Reaguodami į gyventojų, šeimų, auginančių vaikus išsakytas nuomones, manome, kad įvairaus amžiaus vaikų žaidimams ir sportui pritaikytų viešųjų erdvių Rokiškio mieste vis dar yra nepakankamai: dvi naujos aikštelės įrengtos ir dar 2 bus įrenginėjamos tik Rokiškio m. mikrorajone.

Rokiškio miesto centrinėje dalyje, prie daugiabučių esančių Laisvės g, Algirdo g., Kauno g., Aukštaičių g., Respublikos g. bei miesto senamiestyje nėra nei vienos vaikų žaidimų aikštelės. Tėvams norisi, kad vaikai turėtų kur saugiai žaisti šalia namų, o ne mašinų stovėjimo aikštelėse... Kelių dešimtmečių senumo vaikų žaidimo aikštelė su metalinėmis sūpynėmis ir smėlio dėže yra Aukštaičių g.12 ir Aukštaičių g.14 kieme, bet tai ir nesaugi, ir nepatraukli vieta mažiesiems. Šalia Aukštaičių g. 1 namo - kažkada buvusių sūpuoklių metaliniai rėmai, Algirdo g.6 kieme vaikus „džiugina“ nesaugios metalinės sūpuoklės (foto su žaidimų aikšteles primenančiais įrenginiai pridedama), kitų gatvių kiemuose – tik metalinės skalbinių džiovyklų konstrukcijos... Šiose gatvėse gyvenantys tėveliai išėję su vaikais į lauką neturi kur leisti vaikams pažaisti ar pasisupti, o vyresnieji vaikai išėję į lauką taip pat tegali būriuotis prie laiptinių.

Artėja Birželio 1-oji –Vaikų gynimo diena. Padėkime Rokiškio vaikams išpildyti jų svajonę – padovanokime žaismingas, spalvingas, linksmas, smagias vaikystės akimirkas naujose, įdomiose, saugiose lauko žaidimų aikštelėse. Mūsų valstybės ateitis – laimingi vaikai, o „laimingas vaikas užaugs geru žmogumi“, – sakė anglų rašytojas Oscaras Wilde‘as.

Vaikams labai reikalingos saugios, daugiafunkcinės žaidimų aikštelės, pritaikytos įvairaus amžiaus grupėms: tai galėtų būti ir žaidimų įrenginiai mažiesiems, ir treniruokliai  vyresnio amžiaus vaikams, poilsio suoliukai. Tokios aikštelės taptų  patrauklia ne tik vaikų, bet ir šeimos laisvalaikio praleidimo vieta bei prisidėtų prie vaikų lavinimosi, sveikos gyvensenos ugdymo, taip pat vaikų užimtumo problemos sprendimo, kartu pagerintų šeimų gyvenimo kokybę.

Tikra tiesa, jog gerų darbų darymas praturtina ne tik tą, kuris ima, bet ir tą, kuris duoda. O svarbiausia -  daryti gera juk taip gera.

 

 

Rokiškio rajono savivaldybės Šeimos tarybos

pirmininkė 

Jolita Kalačiovienė

 El.paštas: rokiskioseimostaryba@gmail.com; tel. 8 64898905

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą