Liudvikas Augutis. Mažas akcentas, kurio trūksta Rokiškyje (8)

Publikuota: 2018-07-27 Kategorija: Tribūna
Liudvikas Augutis. Mažas akcentas, kurio trūksta Rokiškyje

Daug ir ilgai svarstoma, kaip į Rokiškį pritraukti turistus, kaip sugrąžinti jaunimą, kaip pagyvinti Rokiškio bei Rokiškio rajono demografinę padėtį. Kai kas įsivaizduoja Rokiškį būsimu ateityje Lietuvos kurortu, kiti – sunykusiu šiaurės rytų Lietuvos miestu.

Savo ruožtu turiu pasakyti, kad gal ir nebus Rokiškis kurortas arba kurortinė vietovė artimiausioje ateityje, tačiau Rokiškis buvo, yra ir bus puiki vieta vestuvėms. Ypač čia gimusiems ir augusiems rokiškėnams. Jau teko girdėti, kad Rokiškį, kaip vestuvių vietą, yra pasirinkusi ir ne viena atsitiktinė (t.y. negyvenusi Rokiškyje) pora. Kodėl? Nes Rokiškio apaštalo ir evangelisto Šv. Mato bažnyčia yra fantastiška, sulaukusi daugybės įvairiausių gražių epitetų, tiek dėl bronzinio ir paauksuoto altoriaus, tiek dėl įspūdingų vargonų, tiek dėl austrų vitražų ir kitų meno kūrinių. Bei išsiskiria labai gera akustika. Lygiai vieno kilometro  kelionė po santuokos ceremonijos per Nepriklausomybės aikštę iki Rokiškio krašto muziejaus – idealus maršrutas šventinei vestuvių dalyvių eisenai bei nuotakos pernešimui per dvaro tvenkinius jungiantį tiltą. O Rokiškio krašto muziejus, pripažintas patraukliausia Lietuvoje turizmo vietove, yra idealus kąsnis fotografams. Taip pat ir nuostabi vieta nuotraukoms iš aukštai dėl savo erdvės. O žinot, kas svarbiausia – tiek bažnyčios, tiek Rokiškio krašto muziejaus atstovai - darbuotojai yra sukalbami ir novatoriški, ne tik, kad nebijantys išklausyti idėjas, bet ir padedantys jas įgyvendinti. Kitas svarbus aspektas, kad priešingai nei didmiesčiuose, išgirdus žodį „vestuvės“, pirmiausiai rokiškėnų akyse nesužiba „dolerio“ ženklas, o nuoširdžiai pasidžiaugiama šiuo svarbiu gyvenimo įvykiu. Taip pat Rokiškyje bei Rokiškio rajone gausu nuostabių vietų jaunavedžių fotosesijai, puikiai tinka tiek ir Velniakalnis, tiek ir  Onuškio ar Ilzenbergo dvarai, Sartų regioninis parkas, įvairūs karjerai ir daugybė kitų gražių vietų. Reikėtų pažymėti, kad taip pat Rokiškyje platus pasirinkimas vestuvių puotos – šventės vietų. Nuo ypatingai gražiame gamtos apsuptyje esančios Ignotiškio dvaro sodybos, kurioje viskas sukurta ypač didingai ir subtiliai, iki nakvynių įspūdingame Ilzenbergo dvare arba ant Sartų ežero krano sodyboje „Žiogelis“. Beje, Rokiškyje galima rasti visko: nuo skaniausių vestuvinių tortų iki visomis savaitės dienomis dirbančių gėlių parduotuvių. Galima drąsiai teigti, kad infrastruktūra vestuvėms yra puiki, bemaž ideali. Išskyrus vieną mažytį akcentą.

Visame pasaulyje jaunavedžiai po santuokos ceremonijos kabina spyneles ant tiltų, „meilės medžių“, specialiai tam skirtų suolų, stulpų ar tvorelių, o raktus nuo spynelės išmeta ar paslepia, kad niekas negalėtų atrakinti jų meilės ir laimės. Rokiškyje yra meistrų, kurie graviruoja vestuvines spyneles. Tačiau vietos, kur vestuvines spyneles pakabinti ir užrakinti, deja, Rokiškyje nėra. Teko girdėti, kad spynelės anksčiau buvo rakinamos ant tilto, jungiančio dvaro tvenkinius, tačiau dėl kažkokių priežasčių jos buvo panaikintos. Todėl šis straipsnis yra ir su pasiūlymu – idėja, pirmiausiai Rokiškio rajono savivaldybei, o galbūt ir privačiajam sektoriui. Nes Rokiškiui trūksta to mažo smulkaus akcento – tos nedidelės, bet labai svarbios vestuvinės detalės - specialiai tam skirtos vietos, kur jaunavedžiai galėtų pagal tarptautinį ir nuo seno kilusį paprotį „užrakinti meilę ir laimę“ spynele. Tai būtų papildomas traukos objektas turistams bei patiems rokiškėnams, kurie ilgainiui galėtų pamatyti ir nustebti, kiek daug vestuvių Rokiškyje įvyksta. O jų įvyksta iš ties daug. Bei patiems sutuoktiniams, kurie galėtų vis pasižiūrėti kaip jų vestuvinė spynelė laikosi.

Būtent Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje, netoli tilto, skiriančio tvenkinius, ir galėtų būti įrengta ypatinga ir išskirtina vestuvinių spynelių kabinimo vieta: ar tai speciali tvorelė, ar suoliukas, ar speciali grandinė šalia tilto. O kas geriau šia vieta Rokiškyje pasirūpintų ir prižiūrėtų, jeigu ne Rokiškio krašto muziejaus kolektyvas?

O iki to laiko, kol ši idėja bus įgyvendinta, pasaugosim vestuvinę spynelę, nes juk gražus ir ypatingas tas gimtas Rokiškio miestas, pasirodo esantis idealus pasirinkimas vestuvėms. Išskyrus mažytį akcentą...

 

Liudvikas Augutis

 

(Pasisakiusiojo kalba netaisyta).

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video