Ar Rokiškio rajonas turės merą? (25)

Publikuota: 2018-01-23 Kategorija: Tribūna
Ar Rokiškio rajonas turės merą?
Rokiškis žiemą

Peržiūrėjau „Rokiškio Sirenos“ interneto svetainėje Rokiškio rajono mero Antano Vagonio pasisakymą Vilniaus rokiškėnų klubo ,,Pragiedruliai“ susirinkime. Pirma mintis – reikia brūkštelėti komentarą, bet pagalvojau, kad, ko gero, neužteks vien tik komentaro, reikia parašyti daugiau. Vienas mano gerbiamas žmogus sako, kartais reikia kažko negirdėti ar nematyti, bet šiuo atveju, manau, labiau tiktų patarlė ,,duok durniui kelią – pats eisi šunkeliais“.

Noriu grįžti prie klausimo, ar Rokiškio rajonas turės merą. Sakysite: ,,Merą mes turime“. Taip, yra žmogus, kuris užima šia pareigybę, bet aš klausiu, ar Rokiškis turės merą, kuriuo galėtume didžiuotis, kurio pažadai virstų realybe, kuris būtų solidus ir vertinamas už nuveiktus darbus, o nesigiriantis svetimais, merą, kuris garsėtų ne kuriamu šou, o strategija, pritrauksiančia į Rokiškį investicijas ir naujas darbo vietas.

Grįžtant prie pasisakymo, pirmiausia man kyla paralelė dar su viena Lietuvos kontraversiška persona – Rūta Vanagaite. Kadangi Lietuvoje nė viena auditorija jos nebepriima po to, kai ji apmeižė Lietuvos rezistentą, kovotoją už laisvę Adolfą Ramanauską-Vanagą, R. Vanagaitė širdį lieja užsienyje. Taip ir A. Vagonis niekuo nepagrįstas kalbas sako Vilniuje, kadangi visi gan puikiai žino situaciją rajone, todėl būtų iš karto nušvilptas. Vien ko vertas teiginys, kad be jo projektai atlikti už 800 tūkst. eurų, o jis sugebėtų sumažinti projektų kainą iki 100 tūkst. eurų. Rokiškio rajono savivaldybėje dirba geri specialistai, kurie sugeba įgyvendinti projektus, moka taupyti lėšas ir kurių dauguma tebedirba prie šio mero, todėl nemalonu girdėti, kaip sava komanda drabstoma purvais, nepasitikima specialistais, netgi kalbama apie galima pinigų vagystes.

Meras, baksnodamas į kaktą ir kalbėdamas apie raudoną žvaigždę, nori pabrėžti, kaip jis pasikeitė, bet jo gebėjimų skleisti propagandą, neparemtą jokiais darbais, ko gero, pavydėtų ir Berija, ir Gebelsas. A. Vagonis sėkmingai savinasi darbus, kuriuos atliko ,,Rotary“ klubo nariai, buvęs meras Vytautas Vilys ar buvęs Seimo narys Vytautas Saulis. Būtent tuometiniam merui V. Viliui pavyko sutarti su anuo metu premjero postą užėmusiu Algirdu Butkevičiumi dėl baseino statybų finansavimo pradžios, buvęs Seimo narys sugebėjo paspartinti pinigų gavimą. Apmaudu klausytis A. Vagonio, kuris nesugeba perlipti per save ir prisiminti, kas vis dėl lėmė baseino Rokiškyje atsiradimą.

Netgi galiu nuspėti, ką po šio straipsnio meras A. Vagonis pasakys: ,,Oi, aš politikoje naujokas – man galima nusišnekėti“. Tačiau liūdna, kai žmogus per trejus metus neperpranta pareigų (tai toks darbuotojas privačiame versle būtų atleistas po trijų mėnesių).

Mes, rokiškėnai, kantriai palauksime tuos likusius metus iki naujų savivaldos rinkimų. Vilties teikia užsisėdėjusių savivaldybėje politikų traukimasis. Tikiu Rokiškiu ir manau, kad galima nuveikti daug gerų darbų, tačiau prie rajono vairo turi ateiti nauji žmonės.

 

                                                          Savivaldybės darbuotoja

 

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi. Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą