Ar pašluostys su grūdų augintojais – akcininkais užpakalį Ramūnas Karbauskis, nupirkęs grūdų kombinatą (3)

Publikuota: 2018-02-13 Kategorija: Tribūna
Ar pašluostys su grūdų augintojais – akcininkais užpakalį Ramūnas Karbauskis, nupirkęs grūdų kombinatą
Vytaautas Šlikas ir Ramūnas Karbauskis

Rokiškio grūdų kombinate 1027 ūkininkai turi 198822 akcijų. Akcijų pardavinėjimą pradėjo  žemdirbių vardu išrinktas direktoriumi Rimantas Rušėnas. Jam žemaičiai kretingiškiai davė naują „Audi“ ir jam pavyko surinkti – nupirkti 35 proc. 223065 akcijas, o vėliau iš kur tai atsirado UAB „Agrokonsulta“ su 40000 akcijų ir jauni vyrai Ovidijus Bartkus gimęs  1964 metais su 89299 akcijomis, ir Valdemaras  Sadaunykas gimęs 1957 metais su 78160 akcijų.

Įvyko paskutinis ryklių posėdis, kuris buvo paskelbtas „Lietuvos ryte“ 2017 gruodžio 8 d., jokio susirinkimo nebuvo. Jie keturiese vadovaujant generaliniam direktoriui Algirdui Budriui, kuris jokių akcijų neturi (balsavo raštu), nutarė kad parduoda grūdų kombinatą „Agrokoncernui“, o atstovų iš ūkininkų-akcininkų į posėdį nekvietė, nors jie dar valdo 198822 akcijas.

Kažkokiu smuiku groja ir buvęs direktorius Algimantas Čenkus, nes jis siūlo, kad niekur nefigūravę ūkininkai parduotų akcijas iki 0,80 eurų. Grūdų kombinatas savo veiklos nekeitė visą laiką. Jis buvo reikalingas ir Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Anykščių ir kitų rajonų ūkininkams. Grūdų priėmimo niekas nekontroliavo, džiovinimas ir laikymas davė didžiulį pelną rykliams, o vargšai ūkininkai, nors jie turėjo akcijų, gavo špygą, o paskutinis skelbimas apie kombinato pardavimą , išskyrus respublikos laikraštį, niekur nefigūravo. Ką daryti? Reikia teisininko, kuris galėtų pažiūrėti iš viršaus, kaip atsirado nauji savininkai ir kodėl su 1027 grūdų augintojais akcininkais visą laiką šluostė užpakalį.

                      Jeigu norite sužinoti savo akcijas yra grūdų kombinato buhalterė Danutė. Ją Karbauskio firma jau išvijo ir kombinato patalpų ir ji randasi elektros tinklų kontoroje. Jos telefono nr. 71025 arba mobilaus telefono nr. 862013810. Iš grūdų augintojų didžiausią kiekį akcijų turi „Audrupio paukštynas“ - 2538 akcijas, o likusieji įvairiai nuo 1 iki kelių šimtų. Jeigu iškiltų kokių teisinių pasiūlymų kaip išlikti su akcijomis pas Karbauskį skambinkite 868654735. Jeigu susirinks grupė protingų ūkininkų-akcininkų, gal pasamdysime teisininką, kad įteisintų mūsų dalyvavimą kombinato veikloje.

 

Rajono ūkininkų sąjungos garbės ir kooperatyvo „Rokiškutis“ pirmininkas Vytautas Šlikas  

 

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi. Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis

Visus "tribūnos" tekstus rasite ČIA

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą