Švietimo ministras: dabar neįmanoma atsakyti, kiek truks nuotolinis mokymasis (3)

Publikuota: 2020-03-20 Kategorija: Švietimas
Švietimo ministras: dabar neįmanoma atsakyti, kiek truks nuotolinis mokymasis
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio Senamiesčio progimnazija

 

Dabar neįmanoma atsakyti, kiek laiko mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, ruošiamasi visiems scenarijams, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Niekas turbūt pasaulyje negali atsakyti į klausimą, kiek ta pandemija truks ir kokios gali būti tendencijos. Jeigu pavyktų suvaldyti, (...) galbūt ilgai netruktų, bet esame pasiruošę ir ilgam laikotarpiui“, – penktadienį LRT sakė A. Monkevičius.

Kol kas ministerija egzaminų tvarkaraštį pakoregavo vėliau nukeldama balandžio mėnesį planuotus atsiskaitymus. Po savaitės ruošiamasi pradėti mokymąsi nuotoliniu būdu, šiuo metu mokiniams paskelbtos atostogos.

Pasak ministro, technologinių galimybių mokytis iš namų šiuo metu neturi apie 35 tūkst. moksleivių. Tiek kompiuterių ministerija planuoja nupirkti ir išnuomoti.

„Turime apie 35 tūkst. vaikų, kurie neturi technologinių galimybių, mes tą sprendimą esame priėmę ir pradėję organizuoti (pirkimą – BNS), net fiziškai tokį kiekį gauti sudėtinga“, – sakė A. Monkevičius.

„Ta problema nėra nauja, tai lygiai tas skaičius vaikų, kiek vaikų maitinami, kurie neturi sąlygų namuose ir pavalgyti. Deja, yra tokių šeimų, pirmiausia ir rūpinamės jais, galvojam, kai tai išspręsti, kad jie neliktų (nuošalyje – BNS)“, – kalbėjo ministras.

Beveik 20 metų mokymą nuotoliniu būdu daliai savo mokinių užtikrinančios Vilniaus Ozo gimnazijos direktorius Albinas Daubaras sakė, kad šalies ugdymo įstaigoms pereiti prie nuotolinio mokymo „iššūkis bus didelis, bet įmanomas“.

Jis siūlė vadovautis principu „nuo paprasto prie sudėtingo“, taip pat technologijų neturinčius mokinius aprūpinti planšetiniais kompiuteriais – jie pigesni, mažiau genda.

„Pirmas patarimas mokyklų vadovams ir mokytojams: laikytis principo „nuo paprasto prie sudėtingo“. Nepatarčiau orientuotis į vaizdo konferencijas, į nuotolinį mokymąsi online tiesioginį, nes tai sukels daug technologinių problemų ir bus nusivylimas bei sumaištis. Reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių sprendimų“, – kalbėjo A. Daubaras.

„Jeigu ministerija planuoja kokias nors išlaidas, tai tikrai patarčiau pirkti paprasčiausius planšetinius kompiuterius, jie mokiniams yra patogūs, be klaviatūros, mažiau genda, nedideli, pigūs, būtent pradėti nuo planšetinių kompiuterių aprūpinimo“, – Lietuvos radijui sakė gimnazijos direktorius.

Ministerijos teigimu, Lietuvoje kas dešimtas mokinys yra iš socialiai remtinos šeimos, iš viso – per 30 tūkst. vaikų. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi per 300 tūkst. mokinių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ruošdamasi nuotoliniam mokymui ketina pirkti 5 tūkst. kompiuterių, dar 30 tūkst. – nuomoti.

Iš viso kompiuterinei technikai įsigyti skirta 9,2 mln. eurų. Į paslaugų paketą įtrauktas ir interneto ryšys.

Ministerija taip pat prašo pagalbos visų, galinčių kompiuterius padovanoti  ar paskolinti mokykloms.

Nupirkti kompiuteriai būtų padalyti savivaldybėms pagal jos teritorijoje gyvenančių mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių, kad visiems mokiniams būtų užtikrintas nuotolinio mokymo prieinamumas. 

Dėl koronaviruso nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas, šiuo laikotarpiu paskelbtos moksleivių atostogos. Švietimo įstaigos rengiasi nuotolinį mokymą pradėti kovo 30 dieną.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą