Vaiko teisių apsaugos specialistai įkurtuves šventė kartu su vaikais (foto +video) (0)

Publikuota: 2019-12-19 Kategorija: Švietimas
Vaiko teisių apsaugos specialistai įkurtuves šventė kartu su vaikais (foto +video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Vaiko teisių apsaugos specialistams įkurtuves švęsti padėjo „Varpelio“ lopšelio-darželio ikimokyklinukai: „Pelėdžiukų“ ir „Saulės zuikučių“ grupių vaikai.

Vaiko teisių apsauga pastaruoju metu tampa visuomenės prioritetu. Įvairialypei veiklai: nuo stebėsenos, pagalbos šeimoms iki švietimo, Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Rokiškio rajone turėtos patalpos tapo ankštokos. Tad jie sukvietė gausų būrį bičiulių į nuotaikingas įkurtuves pastate, rokiškėnams žinomame „Mokesčių inspekcijos“ vardu.Taigi ten, kur kitados driekėsi rokiškėnų, deklaruojančių pajamas, eilės, dabar įrengti jaukūs Vaikų teisių apsaugos specialistų kabinetai. Lyg netyčia, žvilgsnis kiekviename krinta į ryškiausius atributus: spalvingas knygeles, žaislus, skirtus mažiesiems lankytojams. Jiems įrengtas puikus žaidimų kambarys: su gausybe spalvotų pieštukų, kaladėlių, žaislų. O mielą spalvingą spintelę skyriaus specialistės įsigijo už Pyragų dieną surinktas šiame pastate įsikūrusių įvairių įstaigų darbuotojų dovanotas lėšas.
Kam reikalingas toks kabinetas? Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugsi skyriaus Rokiškio rajone patarėja Gitana Černiauskienė atvira: toks kambarys įrengtas atsižvelgiant į vaiko interesus. „Manote, kad vaikui labai įdomu sėdėti viename kabinete su suaugusiaisiais, klausytis jam neįdomių kalbų? Arba sėdėti ant kėdės koridoriuje? Juk daug smagiau žaisti, spalvinti knygeles, dėlioti konstruktorių“, – sakė pašnekovė.
Šurmulio ir džiaugsmo įkurtuvėms suteikė gausus vaikų būrys. Pasveikinti su įkurtuvėmis atvyko „Varpelio“  lopšelio-darželio ikimokyklinukų grupės „Pelėdžiukai“ ir „Saulės zuikučiai“. Vaikai atvyko ne tuščiomis: atsinešė savo pačių nupintą net 13 m draugystės girliandą ir įdomių žaislų kalėdinei eglutei. Kurią patys ir papuošė. Tiesa, jos viršūnė buvo aukštoka, tad papuošti ją teko prašyti, kad pakeltų į šventę atėję didesni dėdės – rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Rokiškio policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas. O kai visiems darniai skaičiuojant eglutės girliandos įsižiebė, buvo pats metas smagiai adventinių dainų ir žaidimų pamokai. Ją mažieji su auklėtojomis paruošė įdomią ir linksmą.
Sveikindama susirinkusiuosius, Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Rokiškio rajone patarėja G. Černiauskienė pasidžiaugė ne tik šauniu kolektyvu, išgražėjusiomis erdviomis patalpomis, bet ir tuo, kad svečiai dalyvauja unikaliame renginyje – artimiausius dvidešimt metų įkurtuvės nenumatytos: susitarta, kad tiek metų šiame pastate dirbs vaiko teisių sargai. Svečiai – rajono savivaldybės, Socialinės paramos centro, rajono policijos komisariato atstovai džiaugėsi puikiu bendradarbiavimu, operatyvumu sprendžiant kartais labai sunkias ir jautrias problemas. Savivaldybės atstovai atnešė ir dovanas skyriaus kolektyvui, kurias išsiblaškęs Kalėdų senelis nunešė į ankstesnę jų darbo vietą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą