Vaikų stovyklos rajone vyks iki metų pabaigos (0)

Publikuota: 2020-10-14 Kategorija: Švietimas
Vaikų stovyklos rajone vyks iki metų pabaigos
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Jaunimas

Vyriausybei skyrus papildomą finansavimą, savivaldybės daugiau lėšų galėjo skirti vaikų stovykloms ir kitoms neformaliojo švietimo veikloms finansuoti.

Pagal skelbiamą papildomą finansavimą, Rokiškio rajone organizuota 14 vasaros ir kitų atostogų metu vykdomų stovyklų. Numatyta, kad 22 pamainose dalyvaus 396 vaikai. Kai kurios stovyklos vykdomos savaitgaliais ar švenčių dienomis ir tęsis iki metų pabaigos.

Anot Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Danutės Kniazytės, šiais metais vaikai gavo kokybiškesnes paslaugas, galėjo išvykti į ekskursijas kituose šalies miestuose, nuvykti prie jūros. Dėl šalyje paskelbto karantino, nusitęsė numatytos veiklos, atsirado naujų saugumo reikalavimų, dėl to vienos pamainos metu negalėjo stovyklauti daugiau nei 15 vaikų.

Negaliu pasakyti, kad šiemet žymiai daugiau vaikų galėjo stovyklauti. Skyrus papildomą finansavimą, dalis papildomų lėšų buvo skirta apsaugos priemonėms įsigyti, stovyklų vadovų atlyginimams apmokėti. Jei ankstesniais metais veiklas stovyklose organizuojantys vadovai tai darydavo savanorystės ir savo asmeninio laiko sąskaita, tai šiais metais atsirado galimybė už papildomą darbą mokėti atlygį. Tai labai didelis paskatinimas stovyklų darbuotojams“- sako D. Kniazytė.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijas, skiriant finansavimą prioritetas teiktas mokiniams, turintiems didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, gaunantiems socialinę paramą, taip pat ne valstybės ar savivaldybės valdomiems švietimo teikėjams.

2019 metais pagal bendrą pateiktų paraiškų skaičių finansavimui gauti, stovyklavo 1090 vaikų. Per 2020 metus bus organizuotos 35 skirtingos stovyklos, bei sudarytos sąlygos turiningai edukacinei veiklai vaikų vasaros ir kitų atostogų metu 1124 vaikams.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video