Stojantieji į seminarijas dokumentus turės pateikti iki liepos pabaigos (0)

Publikuota: 2021-05-31 Kategorija: Švietimas
Stojantieji į seminarijas dokumentus turės pateikti iki liepos pabaigos
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio bažnyčia

Stojantieji į seminarijas dokumentus turės pateikti iki liepos pabaigos, nusprendė Lietuvos vyskupų konferencija.

Kandidatai, norintys pradėti studijas, dokumentus turės pateikti iki liepos 30 dienos Vilniaus, Kauno arba Telšių kunigų seminarijoje. Priėmimas vyks rugpjūčio 3 dieną Vilniuje.

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius Andžejus Šuškevičius informavo BNS, kad iš viso trijose Lietuvos seminarijose kunigystės šiuo metu mokosi 47 žmonės, o mokymas trunka aštuonerius metus.

„Šiuo metu Lietuvoje kunigystės šventimams ruošiasi 47 kandidatai, jie savo formaciją atlieka trimis etapais – paruošiamasis kursas Telšiuose, filosofijos studijos Kaune ir teologijos studijos Vilniuje“, – teigė kunigas.

„Visas ugdymo procesas, nuo įstojimo į seminariją iki kunigystės šventimų, paprastai trunka aštuonerius metus“,– sakė jis.

A. Šuškevičiaus teigimu, sėkmingai užbaigus studijų programą, kuri yra akredituojama atitinkamų Šventojo Sosto ir Lietuvos institucijų, studentai gauna religijos mokslų magistro laipsnį.

Pasak jo, stojančiųjų į seminariją skaičius kasmet būna skirtingas, bet pastaruosius maždaug dešimt metų kandidatų kunigystei skaičius yra gana stabilus – apie 50.

Anot rektoriaus, kunigų skaičius Lietuvoje galėtų būti ir didesnis.

„Nors kunigų Lietuvoje skaičius šiuo metu leidžia užtikrinti pagrindinės parapijinės veiklos poreikį, tačiau aktyvesniam sielovadiniam patarnavimui, pavyzdžiui, ligoninėse ar universitetuose, be abejo, reikėtų dar daugiau kunigų“, – teigė A. Šuškevičius.

Viena ryškiausių pastarųjų metų tendencijų, pasak rektoriaus, yra ta, jog į seminariją stoja daugiau vyresnių kandidatų. Prieš 20 metų absoliuti dauguma stojančiųjų į seminariją buvo abiturientai, šiuo metu bene pusė norinčiųjų tapti kunigais jau turi aukštąjį išsilavinimą, darbo patirties.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video