STEAM centro atidarymas be oficialumo kaukės (foto) (3)

Publikuota: 2019-09-06 Kategorija: Švietimas
STEAM centro atidarymas be oficialumo kaukės (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / STEAM centro atidaryme kiekvienas galėjo išbandyti jo įdomią įrangą.

Miesto centre, pastato, rokiškėnų vadinamo tiesiog „buitiniu“,trečiajame aukšte duris atvėrė pirmasis šalyje STEAM centras BŪSIU. Atidarymas buvo paprastas ir jaukus: be didelių proginių kalbų, juostelės kirpimo. Užtat kiekvienas norintysis galėjo pabandyti jo veiklas, pabendrauti su centro dėstytojais. Centras jau kitą savaitę pradės savo veiklą.

Tiesioginė renginio transliacija:

https://www.facebook.com/RokiskioSirena/videos/494531961123957/

Atidarymas neformalus: kol buvo sakomos sveikinimo kalbos suaugusiesiems, mažieji bendravo be formalumų: kūdikiai žaidė dinozaurais ir puponautais, o vyresnieji bandė prisijaukinti robotukus, žvilgčiojo į muzikinių instrumentų gausą.

Nors STEAM centre bus veiklų ir suaugusiesiems, tačiau didžiausia užsiėmimų gausa yra skirta vaikams: nuo vienerių metukų iki vyresniųjų paauglių. Suaugusieji galės lavinti savo įgūdžius užsiėmime „Muzika ir kūryba“.

Centro vadovė Ieva Kilienė dėkojo tiems, kurių dėka atsirado šis centras: UAB MAXIMA LT bei rajono savivaldybei. Ji pasakojo, kad už projekto lėšas buvo įsigyti edukaciniai robotai, muzikiniai žiedai, šviečiantys stalai, gausus muzikos instrumentų rinkinys, konstruktoriai, kitos reikalingos priemonės. Kaip sakė centro vadovė, čia buvo įdėta ir daug asmeninio darbo ir širdies: mokytojos pastarąjį mėnesį faktiškai praleido centre, ruošdamos jį lankytojams.

Naujovė, kuri nuo šiol prieinama ne tik didmiesčiuose – Code Academy. Ir jos užsiėmimai, kaip sakė I. Kilienė, kainuos perpus mažiau nei didžiųjų miestų lankytojams.

Kodėl imtasi šios veiklos, I. Kilienė iliustravo garsaus vaikų pedagogo Janušo Korčako žodžiais: gyvenime svarbiausi susitikimai su vaikais, nes niekada nežinosi, ką sutiksi vaiko pavidalu.

Rajono meras džiaugėsi šiuo kolektyvu, jo vadove bei jų iniciatyva. „Didelis darbas prasideda nuo mažo įdirbio, nuo idėjos. Jūs padarėte gerą startą. Linkiu jums po truputį augti gal net iki jūsų išsvajotos mokyklos“,– linkėjo rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Jis įteikė simbolinę dovaną – nedidelę gėlę žaismingame vazonėlyje ir linkėjo, kad ji augtų kartu su centru.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sakė, kad jam patinka ši jaunimui skirta erdvė, turinti puikią aurą, užsiėmimų įvairovę. Ir linkėjo šiai erdvei tęsinio.

Rokiškio verslo klubo vadovas Irmantas Tarvydis bei verslininkai Zenonas Akramavičius ir Justinas Kanopa taip pat aplankė šį centrą. Jų dovana – didelis tortas vaikams. Verslininkai akcentavo būtinybę vystyti rajone privačios mokyklos idėją. „Mes dar turim tą viltį, palaikėm ir palaikysim tą idėją“, – sakį I. Tarvydis. Z. Akramavičius linkėjo, kad šis centras būtų laipteliu į privačią mokyklą.

Vaikų darželio-mokyklos „Ąžuoliukas“ atstovė linkėjo, kad čia augtų būsimi išradėjai, galbūt net Nobelio premijos laureatai.

Po šių linkėjimų visi svečiai buvo pakviesti išbandyti veiklas: pabandyti „prisijaukinti“ permatomose stiklo sferose žybsinčius robotukus, pagroti virtualiais ir tikrais muzikos instrumentais, išbandyti robotikos pradmenis. Kai kuriems suaugusiesiems vedliais į robotikos pasaulį tapo jų pačių vaikai, kurie jau pernai lankė I. Kilienės ir jos kolegių vedamus būrelius.

STEAM centre bus siūloma ne tik robotikos, programavimo būreliai. Bus ir matematikos, ir šachmatų užsiėmimai. O nuo spalio bus veiklos patiems mažiausiems centro lankytojams.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad šio centro projektą ruošė I. Kilienė ir Rokiškio miesto vietos veiklos grupės atstovė Joana Jazdauskaitė. Projektas buvo skirtas prekybos centro MAXIMA konkursui „Mes – bendruomenė“. Konkurse dėl finansavimo varžėsi net 94 projektai. Rokiškėnių parengta idėja „STEAM centras – erdvė tobulėti“ surinko 3179 balsus ir pagal palaikymą užėmė antrąją vietą, nusileidęs tik Melkio mokyklos sporto aikštyno projektui, gavusiam  4074 balsus. Rokiškėnių projekto įgyvendinimui MAXIMA ir rajono savivaldybė skyrė apie 9 tūkst. Eur.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą