Sprendimus dėl švietimo įstaigos veiklos priima steigėjas (0)

Publikuota: 2020-09-10 Kategorija: Švietimas
Sprendimus dėl švietimo įstaigos veiklos priima steigėjas
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono savivaldybės vadovai sprendė, kaip elgtis su Juodupės gimnazija.

Nuo rugsėjo 9-osios Juodupės gimnazija uždaryta dviems savaitėms, mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu. Kadangi tai unikalus atvejis bent jau rajono naujausioje istorijoje, kyla natūralus klausimas, kas sprendžia, kaip bus elgiamasi su viena ar kita mokykla, jei jos bendruomenės nariams bus nustatyta covid-19 infekcija?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas paaiškino, kad sprendžia tos įstaigos steigėjas, t. y. rajono savivaldybė. „Mes galime tik rekomenduoti, patarti, jei steigėjo atstovams tokių patarimų reikia“, – paaiškino jis. Ir pridūrė, kad centras negali nuspręsti, kaip turi veikti mokykla.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas paaiškino, kad rugsėjo 9-ąją savivaldybėje buvo tartasi, kaip pasielgti. Diskutavo rajono vadovai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, kitos suinteresuotos pusės. „Matote, čia toks unikalus atvejis: susirgo pora asmenų, su kuriais kontaktavo nemažai pedagogų. Todėl ir nuspręsta mokyklą uždaryti, pereiti prie nuotolinio mokymosi. O štai kitu atveju, galbūt, svarstytume uždaryti ne mokyklą, o tik atskiras klases išleisti mokytis nuotoliniu būdu. Žodžiu, kiekvienas atvejis yra vis kitoks, šiuo atveju priimtas sprendimas nebūtinai būtų pats tinkamiausias kitu atveju“, – paaiškino A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video