Rokiškio TVŽŪM Erasmus+ projektai: iššūkiai ir patirtys (foto) (0)

Publikuota: 2021-08-06 Kategorija: Švietimas
Rokiškio TVŽŪM Erasmus+ projektai: iššūkiai ir patirtys (foto)
RTVŽŪM nuotr. / Akimirka iš Rokiškio TVŽŪM Erasmus+ projekto

Pagaliau... Vėl galime krautis lagaminus, skristi, judėti, patirti nepakartojamus įspūdžius, kuriuos sunku žodžiais išsakyti.

Sklandžiai 2019 m. vasarą prasidėjęs Rokiškio TVŽŪM Erasmus+ projektas „Praktika, įgūdžiai, tobulėjimas su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA102-060180, po pusmečio sustojo, susidūrėme su didžiuliais iššūkiais: mokymasis persikėlė į nuotolines platformas, o tarptautines veiklas teko atidėti neapibrėžtam laikotarpiui. Skrydžiai atšaukti, visus apėmusi Covid-19 nežinomybė ir panika. Mūsų mokiniai įstrigę Italijoje, čia ir dabar reikėjo juos susigrąžinti. O kaip, jei net broliai Latviai uždarė sienas? Vėliau begalės laiškų ir raštų rašymo skrydžių bendrovėms už prarastus bilietus. Ir pagaliau, ačiū mokslininkams ir medikams už sukurtą vakciną, kuri įžiebė vilties.  Sulaukus 2021 m. vasaros „gyvos stažuotės“ vėl atnaujintos. Labai skubame jas įgyvendinti, nes negalime nuspėti, kiek turime „saugaus“ laiko, o tiek daug turime padaryti.

Dabar galime lengviau atsikvėpti- Erasmus+ projektas „Praktika, įgūdžiai, tobulėjimas su Erasmus+“ įgyvendintas ir galime vertinti pasiektus rezultatus.

Projekto tikslai: sudaryti sąlygas mokiniams  įgyti naujų praktinių įgūdžių, kurie suteiktų geresnes įsidarbinimo galimybes; skatinti jaunų žmonių socialinį integralumą; ugdyti bendrąsias kompetencijas; skatinti mokytojų lyderystę, kuri lems reikšmingus pokyčius mokykloje ir už jos ribų, diegs naujoves, kurios užtikrins profesinio mokymo kokybę ir patrauklumą, didins mokinių motyvaciją mokytis bei dirbti; kurti ilgalaikes partnerystes su ES šalių profesinio mokymo įstaigomis, kurios leis didinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą.

Projekto rezultatai: 4 mokiniai atliko ilgalaikę (3 mėn.) ErasmusPro praktiką Austrijos įmonėse, 24 mokiniai/absolventai atliko trumpalaikes (1 mėn.) stažuotes Latvijos profesinėje mokykloje, Italijos, Austrijos įmonėse. 2 profesijos mokytojai (virėjo, ekonomikos) pravedė integruotas pamokas Daugpilio profesinėje mokykloje. 7 profesijos mokytojai stebėjo kolegų veiklą Italijos, Austrijos mokymo įstaigose ir įmonėse. 5 įmonių atstovai iš Austrijos (maisto pramonės ir statybos sektoriaus) vedė mokymus mokyklos bendruomenei, pasidalino profesiniais sugebėjimais, gerąja patirtimi.

Mokiniai/absolventai praktikų metu įgijo naujų, specifinių profesinių įgūdžių ir praktinių žinių, reikalingų profesinei veiklai. Patobulino bendrąsias, užsienio kalbos, komandinio darbo, kritinio mąstymo, profesinės etikos, kultūrines kompetencijas. Profesijos mokytojai susipažino su užsienio šalių naujausiomis technologijomis, darbo metodais, pasidalino patirtimi su kolegomis, o įgytus praktinius įgūdžius ir naujoves taikys mokymo procese. Visi dalyviai išmoko dirbti komandoje, įsiklausyti bei greitai reaguoti į besikeičiančias situacijas. Kiekvienas projekto dalyvis prisidėjo prie Rokiškio TVŽŪM strateginio vystymosi, mokymo kokybės didinimo, skatino reikšmingus pokyčius mokykloje ir už jos ribų.

Visų dalyvių stažuotes patvirtina gauti Europass mobilumo dokumentai.

Erasmus+ projektai nesibaigia. Šiuo metu įgyvendinamas projektas „Patirtis ir įtrauktis per Erasmus+ praktiką“ Nr. 2020-1-LT01-KA116-077606, o rugsėjo mėn. startuoja nauji projektai pagal Rokiškio TVŽŪM suteiktą programos „Erasmus+“ akreditaciją Nr. 2020-1-LT01-KA120-VET-094730, kuri suteikta 7 metams.

Kviečiame visus, kurie nori mokytis arba persikvalifikuoti, rinktis Rokiškio TVŽŪM ir įgyti patrauklią (apdailininko, automobilių mechaniko, siuvėjo, vizažisto, šaltkalvio, apskaitininko, socialinio darbuotojo padėjėjo, virėjo, suvirintojo) specialybę, įdomiai mokytis, dalyvauti mokyklos bendruomenės gyvenime, prisidėti prie Rokiškio miesto ir rajono garsinimo ir gražinimo, vykti į Erasmus+ stažuotes užsienyje. Juk gera profesija- puikus gyvenimas.

Rokiškio TVŽŪM Erasmus+ projektų koordinatorė Silva Piestinienė

 

Dalyvių įspūdžiai: 

Nuo vaikystės domėjausi automechanika. Dalyvauju ,,Bulių kautynėse”, esu iškovojęs prizines vietas. Pasirinkau Rokiškio TVŽŪM ir baigiau automechaniko specialybę. Per mokslo metus turėjau galimybę vykti į stažuotę Austrijoje pagal Erasmus+ programą. Austrija sužavėjo savo gamta, įspūdingais kalnais. Praktiką atlikau Mitsubishi autoservise. Kadangi žinių ir įgūdžių pakankamai įgijau jau mokykloje, dažnai taisymo darbus atlikdavau savarankiškai. Pradžioje buvo sudėtinga susikalbėti profesine užsienio kalba, bet draugiško kolektyvo pagalba viskas pavyko.

Ir toliau siekiu savo tikslų, šiuo metu rašau projektą įkurti nuosavą autoservisą.

Rekomenduočiau visiems rinktis Rokiškio TVŽŪM, pabuvoti stažuotėje, išbandyti savo jėgas, pasisemti naujų įspūdžių ir geros patirties.

Absolventas Gytis Strumskys 

 

Šiais metais baigiau 1 kursą pagal virėjo modulinę programą. Kadangi karantinas ir nuotolinis mokymas jau pabodo, apsidžiaugiau turėdama galimybę išvykti į stažuotę. Tai mano pirmoji Erasmus+ praktika užsienyje.

Dirbau kartu su kelių tautybių atstovais (lenkais, austrais, čekais). Kolektyvas ir kiti sutikti žmonės buvo draugiški ir svetingi. Stažuotės metu išmokau dirbti tarptautinėje komandoje, susipažinau su Austriška virtuve, jų kultūra, žmonėmis ir tradicijomis. Išmokau gaminti austriškus patiekalus. Praktikos metu daugiausiai gaminau koldūnus su įvairiais įdarais.

Jei bus galimybė, dalyvausiu ir kitų stažuočių atrankose. Noriu aplankyti kuo daugiau šalių, įgyti praktinės patirties, susipažinti su naujais žmonėmis.

Virėjo specialybės mokinė Kristina Citavičiūtė 

 

Vykome į Daugpilio prekybos vidurinę mokyklą (Latvija) dėstymo vizitui. Vedėme integruotas pamokas Latvijos mokiniams. Supažindinome juos su lietuviškos virtuvės istorija, mokėme gaminti lietuviškus tradicinius patiekalus. Ekonomikos mokytoja su mokiniais skaičiavo, analizavo gamintų patiekalų savikainas, pelną, lygino kainas Latvijoje ir Lietuvoje. Lietuviškus patiekalus latvių mokiniams nebuvo taip paprasta pagaminti, tačiau visi vienbalsiai gyrė jų skonį. Šio dėstymo vizito metu užsimezgė glaudūs bendradarbiavimo ryšiai tarp Rokiškio ir Daugpilio profesinių mokyklų.

Profesijos mokytojos Žydra Lomako ir Jūratė Šaučiūnienė 

 

Tai nebe pirma mano stažuotė užsienyje. Esu buvęs Italijoje ir Austrijoje. Pirmą kartą, kai vykau į stažuotę, buvo įdomu viską sužinoti. O antrą kartą įdomu palyginti skirtingų šalių darbo organizavimą, kultūras, maisto įvairovę, tradicijas.

Praktikos metu Italijoje įrenginėjome poilsiui skirtus apartamentus, o Austrijoje atlikau įvairius apdailininko darbus viešbutyje. Visur dirbau su kelių tautybių atstovais, tad patirtis buvo labai įdomi ir naudinga. Pradžioje buvo sunku komunikuoti, susikalbėti, tačiau išmaniųjų technologijų pagalba radome bendravimo būdų.

Rekomenduočiau visiems dalyvauti stažuotėse.

3 kurso apdailininko specialybės mokinys Marius Sadauskas 

 

Erasmus+ praktiką atlikau Aizkrauklės (Latvija) profesinėje mokykloje. Visas stažuotės laikotarpis buvo labai gerai suplanuotas, nekilo jokių problemų. Mokytojų kolektyvas geranoriškas, mokiniai draugiški. Pirmą savaitę lankiau pamokas kartu su Latvijos mokiniais, o vėliau praktiką atlikau moderniame autoservise, kur galėjau naudotis naujausia įranga remontuojant automobilius. Stažuotės metu įgijau naujų žinių ir puikios patirties.

Visiems mokiniams palinkėčiau rinktis Rokiškio TVŽŪM, stengtis mokytis, domėtis savo specialybe, o atsiradus galimybei vykti į Erasmus+ stažuotes.

Absolventas Ignas Balnionis 

 

Prieš trejus metus dalyvavau ilgalaikėje ErasmusPro stažuotėje, kaip Rokiškio TVŽŪM mokinys, o šią vasarą vykau į stažuotę Italijoje kaip mokytojas. Abi patirtys skirtingos, tačiau yra naudingos ir įdomios. Man patinka mano pasirinkta suvirintojo specialybė:  galiu tobulėti, dirbti kūrybiškai ir visą laiką mokyti ir mokytis.

Ačiū Rokiškio TVŽŪM už galimybes.

Profesijos mokytojas Vilius Jankauskas 

 

Nepakartojama patirtis ir įspūdžiai. Kelionės metu gėrėjomės gamta, analizavome Italijos švietimo sistemos ypatumus, tradicijas, kultūrą ir papročius. Priimančios organizacijos vadovai puikiai suorganizavo vizito veiklas. Buvo įdomu palyginti, kokios siuvimo technologijos taikomos Italijoje,  kaip organizuojamas darbas ir profesinis mokymas. Patobulinau kalbinius įgūdžius, sustiprėjo  kolegialus ryšys, išryškėjo lyderystė ir  bendradarbiavimas. Stažuotėje gilinausi į mokinių, atliekančių praktikas pagal Erasmus+ programą, praktinių darbų organizavimą ir mokinių emocijas. Buvo malonu stebėti, kaip projekte dalyvaujančiais mokiniais rūpinamasi ir šiltai bendraujama. Tikrais pavyzdžiais galėsiu drąsinti mokinius renkantis profesiją ir dalyvaujant Erasmus+ stažuočių atrankose.

Profesijos mokytoja Danutė Stočkuvienė 

 

Projektą finansuoja ES Programa ,,Erasmus+”

Ši medžiaga atspindi autoriaus nuomonę ir nei NA, nei Europos Komisija neatsako už joje esančios informacijos panaudojimą.

 

 Užs. nr. 1408.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video