Rokiškio rajono mokyklų vadovai vieningi - rugsėjo 1-osios šventės vyks (0)

Publikuota: 2020-08-28 Kategorija: Švietimas
Rokiškio rajono mokyklų vadovai vieningi - rugsėjo 1-osios šventės vyks
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė mokykloje

Rajono mokyklos rugsėjo 1-osios šventės neatsisako. Jos vyks mokyklos teritorijoje, lauke. Didesnėse mokyklose mokiniai pirmąją mokslo dieną laukiami skirtingomis valandomis, mažesnės mokyklos šventę planuoja organizuoti visiems kartu.

Siekiant suvaldyti srautus, mokiniai mokykloje bus laukiami skirtingu laiku

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Petrauskienė sako, jog labai trumpą šventinę dalį organizuos tik pirmokams ir penktokams. „Šventinį sutikimą jiems numatėme skirtingu laiku, kad galėtume užtikrinti saugumo reikalavimus ir reguliuoti vaikų srautus. Atsisakėme ir kai kurių iki šiol gyvavusių tradicijų. Vyriausia klasė, t. y. aštuntokai, nelydės pirmokų pirmai pamokai. Dalyvaus tik aštuntų klasių atstovai, nes jie yra pagrindiniai šios šventės organizatoriai. Pirmokus pasitiks ir palydės klasių mokytojai. Į penktą klasę taip pat susirenka mokiniai iš kitų mokyklų, kur įgijo pradinį išsilavinimą, todėl trumpą šventinę dalį numatėme organizuoti ir jiems. Stengiamės, kad vienu metu būtų kuo mažiau žmonių, todėl visų kitų klasių mokiniai į mokyklą bus kviečiami skirtingu laiku ir jie rinksis pas savo klasės mokytoją ar auklėtoją“- sako pavaduotoja Dalia Petrauskienė.

9:30 val. Juozo Tūbelio progimnazijoje laukiami pirmokai ir jų tėveliai. 10.00 val. mokykloje laukiami antrokai – ketvirtokai, kurie renkasi savo klasėse. 10:30 val. į trumpą šventinę dalį lauke bus kviečiami penktokai ir jų tėveliai. Nuo 11.00 val. pirmai šių mokslo metų pamokai pas savo auklėtojus renkasi 6-8 klasių mokiniai. Juozo Tūbelio progimnazijoje mokosi apie 650 mokinių.

„Pagal gautas Švietimo ministerijos rekomendacijas siekiame atriboti mokinių judėjimą mokykloje. Rugsėjo pradžioje visų laukia nemažai iššūkių. Kai kurie reikalavimai sunkiai įgyvendinami. Esam numatę ilgesnes pertraukas, skirtingą pietų metą. Mokiniai nevaikščios po klases, o pas juos ateis mokytojai. Negalime labai išplėsti pamokų ir pertraukų laiko, nes daugelis mokinių lanko būrelius, kitą užklasinę veiklą“ - apie numatomą ugdymą pasakoja pavaduotoja Dalia Petrauskienė.

Šventės metu dovanos mini spektakliuką

„Rugsėjo pirmosios renginį planuojame organizuoti lauke. Šios šventės proga mokiniams dovanosime mini spektakliuką, kurį mums paruošė Rokiškio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuas darbuotojos. Jis taip pat bus rodomas lauke. Kaip bebūtų, tai šventė daugeliui vaikų ir jų tėvų. Mokykla didelė, o mokinių nėra daug, klasės jungtinės, tad užtikrinti numatytus saugumo reikalavimus nebus sunku“ - sako Panemunėlio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Inga Belovienė.

Paklausus, ar bus sunku įvykdyti saugumo reikalavimus mokslo metų eigoje,mokyklos -daugiafunkcio centro direktorė I.Belovienė sako, kad mokslo metams yra pasiruošę, turi vienviečius stalus bei yra galimybė juos pastatyti saugiu atstumu. Vaikų srautus valdyti nebus sunku. Mokyklos valgykla yra didelė, todėl mokiniams pietų metas gali būti organizuojamas vienu metu. 

Suvaldyti mokinių srautus – didelis iššūkis

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė Diana Guzienė sako, kad Rugsėjo 1-osios šventę planuoja organizuoti lauke, vėliau mokiniai bus pakviesti į klases. „Vienokia ar kitokia forma šventė vyks. Šiomis dienomis vyksta derinimo darbai. Šventė vyks skirtingu laiku. Senuosiuose rūmuose renginys prasidės 10.00 val., Romuvos padalinyje – 11.00 val. Mokslo metu stengsimės suvaldyti mokinių srautus, todėl organizuosime 1-2 klasių srautus atskirai nuo 3-4 klasių mokinių. Daugelis pamiršta, jog gimnazijoje mokomasi grupėmis pagal pasirinktus dalykus, todėl suvaldyti, kad skirtingų klasių mokiniai nesusitiktų yra labai sunku. Be to jie susitiks užklasinėse veiklose, būreliuose. Padaliniuose yra sudaryti tvarkaraščiai, yra mokytojų, kurie dirba skirtinguose padaliniuose, todėl didelės laisvės pasirinkimui neturime. Kadangi turime atskirti Senuosiuose rūmuose didžiąją dalį patalpų Senamiesčio progimnazijai, mūsų mokiniams lieka mažiau patalpų“ - apie naujus iššūkius šiems mokslo metams pasakojo direktorė Diana Guzienė.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video