Rokiškio rajono mokinių virtuali kūrybinių darbų paroda „Mano augintinis“ (0)

Publikuota: 2021-03-05 Kategorija: Švietimas
Rokiškio rajono mokinių virtuali kūrybinių darbų paroda „Mano augintinis“
Organizatorių nuotr. / Rokiškio rajono mokinių virtuali kūrybinių darbų paroda „Mano augintinis“

2020 metų pabaigoje kilo mintis organizuoti rajoninę virtualią kūrybinių darbų parodą „Mano augintinis“ 1-10 klasių mokiniams. Šią idėją palaikė ir padėjo įgyvendinti Rokiškio r. specialiųjų pedagogų, logopedų metodinis būrelis bei Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras.

Iš darbo praktikos pastebėjau, kad mano mokiniams labai patinka pasakoti apie savo augintinius, kalbėti apie gyvūnus, juos rodyti užfiksuotuose foto kadruose. Mokinių, patiriančių ugdymosi sunkumų, dalyvavimas konkursuose, parodose ir kitose panašaus pobūdžio veiklose pakankamai ribotas dėl jų žemesnių ugdymosi pasiekimų, gebėjimų. Šioje parodoje turėjo galimybę dalyvauti kiekvienas iš jų. Mokinius ruošė, konsultavo mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai (logopedai, specialieji pedagogai, socialiniai pedagogai). Dalyvavo mokiniai iš Senamiesčio, J.Tūbelio progimnazijų, Juodupės, Obelių, Pandėlio, J. Tumo – Vaižganto gimnazijų, Rokiškio mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“ bei  mokyklos - darželio „Ąžuoliukas“ Kavoliškio skyriaus, Panemunėlio mokyklos - daugiafunkcio centro, Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro ir Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos. Virtualioje kūrybinių darbų parodoje dalyvavo 78 mokiniai, kai kurie iš jų pristatė net po du  darbus apie savo augintinius.

Mokinukai augintinių pristatymus rengė nuotolinio ugdymo metu visą vasario mėnesį. Jie pristatė savo augintinius: katinus, šunis, triušius, papūgėles... Sulaukėme net vieno darbelio, kuriame aprašytas svajonių gyvūnėlis – Jorkšyrų veislės šuniukas. Vieni rašė per pamokas konsultuojami mokytojų, kiti per specialiąsias ar logopedines pratybas, padedami pagalbos mokiniui specialistų, treti gyvūnėlių aprašymus kūrė kaip namų darbus savarankiškai ar padedami tėvelių. Kai kuriems dalyviams aprašyti savo augintinį buvo sunku, bet dalyvauti parodoje labai norėjosi. Negalėjimas ar nemokėjimas rašyti netapo  kliūtimi: mokinukų žodinius pasakojimus užrašė pedagogai. Gyvūnėlių aprašymai išties unikalūs, saviti, jautrūs ir įdomūs. Ačiū visiems už dalyvavimą!

 

Juodupės gimnazijos specialioji pedagogė, logopedė metodininkė

Renata Jonaitienė

 

Virtuali kūrybinių darbų paroda eksponuojama socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje  - Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras 

Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro svetainėje http://rokiskiosc.lt/.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video