Rokiškio pagrindinės mokyklos būsimoji direktorė: svarbiausia mokykloje ne plastikiniai langai, o vaikas (18)

Publikuota: 2021-03-06 Kategorija: Švietimas
Rokiškio pagrindinės mokyklos būsimoji direktorė: svarbiausia mokykloje ne plastikiniai langai, o vaikas
„Rokiškio Sirenos“ ir asmeninio archyvo nuotr. /

Įvyko Rokiškio pagrindinės mokyklos direktoriaus konkursas. Jame varžėsi du kandidatai. Surinkusi iš 25 galimų balų 19,7 konkursą laimėjo Kamajų Antano Strazdo gimnazijos pedagogė Renata Andriūnienė. „Rokiškio Sirena“ primena, kad ši mokykla vadovo neturėjo trejus pastaruosius metus.

R. Andriūnienė gerai susipažinusi su šios mokyklos situacija: pažįsta nemažai joje dirbančių kolegų.

Apie savo svarbiausias veiklos gaires ji kalba atvirai: „Ir konkurso komisijai taip sakiau: mokykloje svarbu ne gražiausiais dažais išdažytos sienos, ne moderniausi plastikiniai langai. Svarbiausia – vaikas. Tai jam turi tarnauti mokyklos aplinka. Tai jam ugdyti jėgas turi vienyti tėvai ir mokytojai“.

Pašnekovė neslepia: ji turi darbo su ypatingais vaikais patirties. „Teko mokyti ir vaikus autistus, ir turinčius Aspergerio sindromą. Tie vaikai ypatingi savo atvirumu: jei pavyko, pamatysi iš karto. Jei kažko išmokyti nepavyksta, reikia ieškoti kito kelio, jie tą taip pat greitai parodys“, – sakė R. Andriūnienė.

Ar ji nesibaimina imti vadovauti mokyklai, kuri jau porą pastarųjų metų yra politinių kovų epicentre? R. Andriūnienė atvira: didelė pedagoginio darbo patirtis užaugino ir tvirtą odą, ir tvirtą stuburą. Ji neslepia, kad treji metai be vadovo įnešė daug sumaišties į mokyklos bendruomenės tarpusavio santykius. Bet kantriai dirbant tokie dalykai yra ištaisomi. Tereikia nuoširdaus bendravimo, tarpusavio palaikymo. „Tėvai ir mokytojai, suvieniję jėgas, gali daug pasiekti ugdydami šiuos ypatingus vaikus“, – įsitikinusi ji. Bus galima ieškoti įdomių veiklų, dalyvauti projektuose. Svarbu skatinti bendruomenę atskleisti savo kūrybiškumą.

Apie tai, ko reikia, ko tikisi mokyklos bendruomenė, R. Andriūnienė jau domėjosi. Šie pastebėjimai, kaip ir veiklos galimos kryptys, atgulė į jos veiklos gaires. Kuriose ji lygino Rokiškio pagrindinės mokyklos veiklos perspektyvas su kitomis panašiomis mokyklomis. Ji atvira: mokyklos perspektyvos geros. Tik visiems reikia dėl to stengtis. 

Lyderystė R. Andriūnienei nesvetima. Ji sako, kad Kamajų Antano Strazdo gimnazija pastaruoju metu tapo rajono švietimo lyderių kalve. Ir tai nestebina: pedagogai buvo skatinami tobulėti, tobulinti kompetencijas, nebijoti imtis atsakomybės, lanksčiai taikyti naujoves.

Ji žinoma ir aktyvia benamių gyvūnų priežiūros veikla. R. Andriūnienė teigė, kad ir dabar ras laiko širdžiai mielam hobiui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video