Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija laužo stereotipus –pamokos čia tikrai nenuobodžios (foto+video) (0)

Publikuota: 2018-12-15 Kategorija: Švietimas
Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija laužo stereotipus –pamokos čia tikrai nenuobodžios (foto+video)
Monikos Meilutės nuotr. / 3D rašikliai - lavinti mokinių kūrybiškumui ir erdviniam suvokimui

 

Ar žinote kam naudojami interaktyvūs kubai? O kas yra „BlueBot“ ir „Ozobot“ robotai? O ar patikėtumėte, jei jums pasakytų, kad pradinukas lengvai sukuria programą, kuri pajudina iš „Lego“ kaladėlių paties mokinio sudėliotą modelį? Atsakymus į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų miestelėnai rasti galėjo apsilankę technologijas įsimylėjusios Juozo Tūbelio progimnazijos atvirų durų dienoje.

Nedrąsūs pirmi žingsniai

Progimnazijos durys lankytojams atvertos buvo jau 11 valandą: atvykę svečiai privalėjo užsiregistruoti ir iškart gavo lankstinuką su renginio programa, kurioje buvo nurodytos veiklos ir jų erdvės. Pirmuosius žingsnius atvykę progimnazija susidomėję mokinių tėveliai, politikai bei kiti svečiai žengė nedrąsiai – sveikinosi su mokyklos kolektyvu, apžiūrėjo mokinių įkurtą Kalėdų kaimelį. Drąsos lankytojams įkvėpė kalėdinėmis kepuraitėmis pasidabinusios progimnazijos tarybos narės. “Gal jums aprodyti mokyklą, palydėti į pamokas?” – atvykėlių klausė mergaitės.

Su mokyklos tarybos narėmis arba vedini savo vaikučių, svečiai vis drąsiau ir drąsiau ėmė klaidžioti mokyklos koridorių labirintu atverdami lankstinuke nurodytų kabinetų duris.

Pirmoji kelionės po “neatrastą šalį” dalis

Ekskursiją po daugybę lankstinuke nurodytų kabinetų galime išskirti į dvi dalis: inovatyvių technologijų ir nemažiau žavingą mokslo ir kūrybiškąją.

Pirmoji daugelio svečių pasirinkta stotelė – pamokos naudojant interaktyvius “iMO” kubus. Naudojant didžiulius, tačiau lengvus kubus mokiniai mokosi skaičiuoti bei atlikti daugybę matematinių veiksmų tiesiog vartant interaktyvius kubus stebėdami išmaniojoje lentoje pasirodančias užduotis. Visą tai mokiniai demonstravo svečiams: daugindami vartė kubus, lenktyniavo atlikdami kitokius matematinius veiksmus.

Kiek platesniam naudojimui skirti “Ozobot” robotukai, kuriuos, kaip teigė pradinių klasių mokytoja Olia Samėnienė, pritaikyti gailma bet kokiam tikslui. “Šie mažyčiai robotukai pasiteisino visu 100%. Juos taikome mokytis anglų kalbai, lietuvių kalbos gramatikai, net biologijai,“ – kalbėjo O. Samėnienė ir puolė demonstruoti „Ozobot“ veikimo principus. „Kad robotukas judėtų, reikia jam nupiešti kelią popieriaus lape ar planšetinio kompiuterio ekrane. „Ozobotas“ atpažindamas spalvas pasisuka į dešinę ar kairę, apsisuka ratu vieną, du kartus. Viskas priklauso nuo to, kokį kelią robotukui nupiešite – yra ir lengvesnių veiksmų mažesniesiems, ir sunkesnių jau pažengusiems,“ – pasakojo mokytoja.

Panašiu principu veikia ir „Scottie Go“ (liet. – Skotai, eik) – naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais mokiniai turi suprogramuoti ateivio Skoto kelią link jo erdvėlaivio. Atvirų durų dienos metu svečiams buvo pristatyti ir atsakymų pulteliai, kuriais naudodamiesi mokiniai ir svečiai mėgino įminti mįsles, taisyklingai kalbėti mokėsi su mėtomu mikrofonu ir išmaniąja lenta, rengė virtualią ekskursiją po muziejų, stebėjo žmogaus kūno bei augalų sandarą per 3D akinius.

Kuomet mokiniai ir mokytojai demonstravo tai, ką galima nuveikti su švietimui pritaikytomis technologijomis, svečiai buvo apstulbę – tikriausiai dauguma nė nenumanė, kokius įrankius naudoja švietimo įstaigos darbuotojai, norėdami ne tik išmokyti, bet ir sudomint mokinius.

Menas ir mokslas

Daugelis Juozo Tūbelio progimnazijoje vykstančių pamokų – paremtos technologijomis. Tačiau mokytojai nepamiršta ir įprastinio vaikų motorinio lavinimo, meno bei mokslo pamokų.

Atvirų durų dienos metu veikė net trys kūrybinės dirbtuvės: molio keramika, kalėdinių žaisliukų gamyba bei popierinių lėkščių dekoravimas servetėlėmis. Didžiulio susidomėjimo sulaukė Eleonoros Baršienės pristatomi molio apdirbimo metodai, kuriuos pritaikę svečiai galėjo pasigaminti atminimo suvenyrą.

Svečiai pabijojo į rankas paimti adatą bei pasigaminti kalėdinį žaisliuką, tačiau siūlais bei medžiagos gabalėliais nuklotas stalas visvien buvo apsuptas žmonių – kol prie žaisliukų gamybos darbavosi pačios progimnazijos mokinės, duris varstė svečiai ir smalsiai stebėjo žaisliuko gamybos procesą. Įdomu svečiams stebėti buvo ir lėkščių grafiką – žavėjo mokinių kruopštumas bei mokėjimas suderinti, iš pirmo žvilgsnio, labai skirtingas detales.

Atvirų durų dienos metu mokytojai pristatė ir dar nematytus bandymus: svečiams užsukus į chemijos klasę, kuri atrodė kaip slapta laboratorija, chemikė Laima Kvedaravičienė ėmė demonstruoti mokinių užaugintus kristalus bei siūlė išbandyti savo jėgas nesudėtinguose bandymuose, demonstravo sagas padarytas iš… pieno.

Fizikas Vytautas Deksnys kartu su dviem fizikos entuziastais svečius stebino “fokusais”, kuriems jokios magijos nereikia: vakuuminio siurblio pagalba per keletą sekundžių užvirė vandenį, pripūtė užrištus tuščius balionus, aiškino kaip veikia fizikinės jėgos bei procesai.

Jau ne pirmą kartą

Kaip pasakojo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Lašienė, atvirų durų diena progimnazijoje vyko nebe pirmą kartą. „Šįkart, skirtingai nuo praėjusių kartų, atvirų durų dieną surengėme šeštadienį – pamanėme, jog savaitgalį sulauksime daugiau lankytojų,“ – kalbėjo I. Lašienė. Mokyklą paliekant paskutiniams svečiams pavaduotoja šypsojosi: „Džiugu, kad sulaukėme tikrai ne mažai lankytojų. Į pasiruošimą atvirų durų dienai didžiules pastangas dėjo tiek mokytojai, tiek mokiniai“.

Nors atvirų durų diena truko iki 13 valandos, mokyklą svečiai palikinėjo nenoriai – juk ne visus kabinetus aplankė, neužbaigė gaminti suvenyro iš molio ar plastiko naudojantis 3D spausdintuvu. Tačiau progimnazijos direktorius teigė, kad pagrindinis renginio tikslas pasiektas – miestelėnai turėjo puikią progą susipažinti su progimnazijos mokymosi erdvėmis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video