Rajono ugdymo įstaigų direktorių kaita: išlydėtas vienas, priimti du (14)

Publikuota: 2020-06-27 Kategorija: Švietimas
Rajono ugdymo įstaigų direktorių kaita: išlydėtas vienas, priimti du
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Rajono meras Ramūnas Godeliauskas dėkojo ilgamečiam Pandėlio gimnazijos direktoriui Donatui Karaliūnui.

Rajono taryba konstatavo švietimo įstaigų vadovų pokyčius: iš užimamų pareigų atleistas ilgametis Pandėlio gimnazijos vadovas Donatas Karaliūnas ir pasveikinta jo įpėdinė Jūratė Kavoliūnienė. Taip pat naują vadovą turės ir Kūno kultūros ir sporto centras: juo tapo neseniai rajono tarybos nario kėdę palikęs Tadas Stakėnas.

Be vadovo – daugiau nei pusmetį

Gruodžio 6-ąją užtarnauto poilsio išlydėtas ilgametis Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Augutis Kriukelis. Naujojo vadovo paieškas sutrukdė ir užvilkino karantinas. Gegužės pabaigoje įvykusiame konkurse Kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti vieninteliu kandidatu buvo T. Stakėnas, kuris tą patį mėnesį paliko rajono tarybos nario kėdę. Į rajono tarybą jis buvo išrinktas kaip „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“ komiteto atstovas.

Nepaisant konkurso, galutinį žodį sprendžiant, kas taps šios įstaigos vadovu, taria rajono taryba. Po jos narių egzamino T. Stakėno kandidatūra buvo patvirtinta: už ją balsavo 23, prieš – vienas rajono tarybos narys. T. Stakėnas direktoriaus pareigas eis nuo liepos 1-osios, jis paskirtas penkerių metų kadencijai.

Rajono tarybos nariams rūpėjo esamų sporto šakų ateitis ir naujų šakų atsiradimo galimybės. T. Stakėnas pabrėžė, kad tradicijos bus puoselėjamos. O ateitį pirmiausia žadama aptarti su centro taryba: moksleivių, tėvų, pedagogų atstovais – siekiama turėti bendrą ateities viziją. O naujų sporto šakų perspektyvas padiktuos rajono gyventojų poreikiai.

Tarybos narys Irmantas Tarvydis uždavė provokuojantį klausimą: apie „gerbiamo Rancevo“ įsigytus „nekokybiškus kilimėlius“ ledo aikštelei. „Gal mėginsit kažką atsakomybėn patraukti už lėšų švaistymą?“ – klausė jis. T. Stakėnas pabrėžė, kad šiuo metu visi ledo aikštelės šaldymui skirti kilimėliai yra veikiantys, todėl dėl jų sprendimų priimti nereikia. O kažką patraukti atsakomybėn – ne Kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus kompetencija. Rajono meras replikavo: „Prašyčiau rajono tarybos narių nesišvaistyti įžeidžiančio pobūdžio ir šmeižto pobūdžio turinčiais tokiais klausimais ir pareiškimais. Nes tokia informacija visiškai neatitinka tikrovės“, – sakė meras.

Tarybos narys Algis Kazulėnas klausė, ar pavyktų prikelti moterų krepšinį, turintį mūsų rajone gilias tradicijas.

Tarybos narys Gintaras Girštautas klausė, ar rajono ledo ritulininkai grįš į šalies aukščiausią lygą. T. Stakėnas kalbėjo, kad sprendimai bus priimti su centro taryba. Rajono meras pateikė informaciją, kad šiemet labai išaugo vaikų, norinčių sportuoti ledo rituliui, todėl Kūno kultūros ir sporto centras savo žinion perėmė persirengimo patalpas, joms remontuoti rajono savivaldybė skyrė 10 tūkst. Eur, prisidėjo ir pati ledo ritulio bendruomenė.

Stasys Mekšėnas palietė strateginį klausimą: T. Stakėnas bus ne tik Kūno kultūros ir sporto centro direktorius, bet ir viso rajono sporto vadovas.

Valius Kazlauskas klausė apie kelerių metų sporto rajone viziją. T. Stakėnas sakė, kad eidami į konkursus, kandidatai prisirašo ilgų planų, kuriuos koreguoja tikrovė. O konkretūs planai atsiras tuomet, kai bus susipažinta su centro veikla.

Pasikeitė Pandėlio gimnazijos vadovas

Po trijų dešimčių darbo metų Pandėlio gimnazijos vadovo postą paliko Donatas Karaliūnas. Dijana Meškauskienė dėkojo, kad šio vadovo dėka Pandėlio gimnazija pritraukia net kitų rajonų mokinius. Tarybos nariai prisiminė ir ilgametę jo vadybinę patirtį, linkėjo nepasitraukti iš švietimo sistemos, ragino dalyvauti konkursuose kitų rajono švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti. Taip pat buvo dėkojama už patriotinį ugdymą, muziejaus įrengimą, už sporto šventę, kuri nuo mažo turnyro tradiciniuose šv. Onos atlaiduose evoliucionavo į didžiulį sportinį renginį. Taip pat ir už Pandėlio gimnazijos stadiono įrengimą ir įveiklinimą.

Direktorius D. Karaliūnas, pakviestas į tribūną, neslėpė jaudulio. Jis pabrėžė, kad jau beveik tris dešimtis metų buvo viename darbe, vienoje vietoje. „Tikiuosi, kad nesąmonių nepadaryta. Švietimo sistemoje „labai gerai“ nebūna, tad sakykim, kad buvo neblogai“, – sakė jis ir priminė, kad šiuo metu gimnazija tarnauja ugdydama ne tik Pandėlio krašto, bet ir Biržų, Kupiškio rajonų mokinius. D.Karaliūnas teigė, kad švietimo reforma, įstaigų vadovų kaita nėra pats geriausias dalykas, bet patekus į šią mėsmalę, nieko nepakeisi. Jis teigė, kad dabar atviras pasiūlymams ateities planams ir darbams.

Įpėdinė – buvusi pavaduotoja

D. Karaliūnas Pandėlio gimnazijos direktoriaus kėdę užleis ilgametei pavaduotojai ugdymui Jūratei Kavoliūnienei. E. Vilimas pabrėžė J. Kavoliūnienės kompetenciją ugdymo veikloje. Jai tarybos nariai klausimų neturėjo, bet turėjo palinkėjimų: kad neliktų rajono švietime nežinomų sričių ir klausimų, telkti bendruomenę, rūpintis profesiniu švietimu. Direktorė pareigas pradės eiti birželio 29-ąją, ji tarybos sprendimu paskirta penkerių metų kadencijai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą