Rajono savivaldybė – apie ugdymo procesą Rokiškio rajono švietimo įstaigose (25)

Publikuota: 2020-11-11 Kategorija: Švietimas
Rajono savivaldybė – apie ugdymo procesą Rokiškio rajono švietimo įstaigose
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono savivaldybė.

Karantinas, pamažu didėjantis infekuotųjų covid-19 skaičius rajone kelia įtampą ir klausimų dėl rajono ugdymo įstaigų veiklos. Savaitės pradžioje tikėtasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialios rekomendacijos, kurios dėka savo įsakymu rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas galėtų atskirose rajono ugdymo įstaigose įvesti tik nuotolinį mokymą. Rekomendacija svarbi, nes tik jai esant, pradinukų tėvai, likę prižiūrėti vaikus namuose, galėtų tikėtis nedarbingumo pažymėjimo ir su tuo susijusios išmokos.

Tačiau, kaip komentavo rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas, tokios rekomendacijos Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neteikė. Taigi, organizuoti išimtinai nuotolinį mokymą atskirose ugdymo įstaigose taip, kad nenukentėtų vaikus namuose prižiūrėsiantys tėvai, šiuo metu nėra galimybės. Tai ne rajono savivaldybės vadovų ar dar kieno nors įgeidis, įsitikinimas ar užsispyrimas. Būtent toks mokymo būdas vyksta, nes taip nustatyta Vyriausybės nutarimu ir savivaldybė negali nuspręsti kitaip, nebent gautų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendaciją konkrečioje įstaigoje dėl ligos proveržio mokymą organizuoti nuotoliniu būdu.

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas paneigė prielaidas, esą rajono savivaldybės vadovai sprendimus dėl ugdymo priėmė vienašališkai, neišklausę šios srities specialistų nuomonės. Rajono vadovas situaciją pakomentavo plačiau: „Suprantu, kad ekstremalios situacijos metu ne visi išlaiko ramybę ir šaltą protą.  Tačiau reikia suprasti, nesėdime savo kabinetuose rankų sudėję. Detalizuotą vyriausybės nutarimą gavome praėjusį ketvirtadienį ir iš karto surengėme konsultacijas su švietimo įstaigų vadovais, kaip dirbsime toliau. Po susirgimų skaičiaus šoktelėjimo savaitgalį, pirmadienį iki pietų turėjome sulaukti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tyrimo ir sprendimo, ar nereikės įvesti nuotolinio mokymosi. Kadangi susirgimų, kuriuos galima vadinti židiniais, nebuvo nustatyta, ir pasirinktas toks mokymo būdas, kuris nustatytas Vyriausybės ir suderintas su įstaigų vadovais“. Meras akcentavo ir tai, kad kalbėtasi ne tik su ugdymo įstaigų vadovais, bet ir su pedagogų profesine sąjunga: „Asmeniškai kalbėjausi su rajono švietimo profesinės sąjungos pirmininkuׅ“.

Rajono savivaldybės ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio įstaigos ugdymo procesą organizuoja taip, kaip ir anksčiau karantino metu: kasdieniu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Pagrindinio ir vidurinio ugdymo programos (5-12 klasių mokymas) organizuojamos nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį ir kasdienį mokymą užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Rokiškio pagrindinėje mokykloje ugdymas organizuojamas kasdieniu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Nuotolinį ugdymą šioje įstaigoje rajono savivaldybė galėtų leisti tik tuomet, jei būtų gauta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacija šioje įstaigoje dėl ligos proveržio mokymą organizuoti nuotoliniu būdu. O šiuo metu įsakymu nustatyta švietimo pagalbą Rokiškio savivaldybės organizuojančiose įstaigose teikti užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, tokiu pat būdu. Taip pat įsakymas reglamentuoja, kokiu būdu vykdoma švietimo įstaigų ir kitų švietimo teikėjų veikla.

Užs. 1184

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video