Rajone – tik nuotolinis ugdymas (video) (0)

Publikuota: 2020-12-07 Kategorija: Švietimas
Rajone – tik nuotolinis ugdymas (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Mokyklinis autobusiukas stovi be darbo.

Nuo gruodžio 4-osios – rajono mokyklose nuotolinis ugdymas. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad dėl to buvo sulaukta ir tėvų prašymų, ir nusiskundimų.

Sprendimas buvo priimtas po Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio. Priežastis – beveik nemažėjantis covid-19 susirgimų skaičius rajone. Pasak Andriaus Burnicko, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras davė rekomendaciją pereiti prie nuotolinio ugdymo. Vadinasi, pradinukus auginantys tėvai dabar gali tikėtis nedarbingumo pažymėjimų ir išmokų.
Priežastis įvesti nuotolinį ugdymą rajono mokyklose – smarkiai išaugęs susirgimų skaičius. Kuris ir per savaitgalį buvo stabiliai didelis. „Tai tik parodo, kad teisingą sprendimą priėmėme“, – sakė A. Burnickas. Jis atviras: „Kai kam gal ir juokingai atrodo, kad nuotolinį ugdymą įvedėme nuo penktadienio, bet prasmės delsti nebuvo. Juolab, kad covid-19 esama statistika parodo ne esamą situaciją, o ją prieš keturias ar penkias dienas: atlikti tyrimus, identifikuoti sergančiuosius reikia laiko“, – sprendimą motyvavo Ekstremalių situacijų komisijos vadovas. „Mes ne Veryga, kad trečiadienį gąsdintume, jog pirmadienį priimsime karantino griežtinimo sprendimus, kurie įsigalios kitą ketvirtadienį. Jei apsisprendėme, vadinasi, delsti nebėra ko“, – sakė jis. Ir pridūrė, kad šiuo metu jau svarstoma nuotolinį ugdymą įvesti visos šalies mastu. Ir tai rodo, jog rajono savivaldybės sprendimas iš esmės savalaikis.
Pasak pašnekovo, šiuo metu ir taip lankomumas rajono, o ypač miesto, mokyklose yra suprastėjęs – kai kuriose į pamokas neateina penktadalis vaikų.
Ar rajono mokyklos pasirengusios? Ar mokiniai aprūpinti reikiamomis priemonėmis? Andrius Burnickas užtikrino, kad kalbėta su visų ugdymo įstaigų vadovais, jie patikino, kad nuotolinis ugdymas vyks kaip įmanoma sklandžiau.
Planuojama, kad nuotolinis ugdymas truks iki gruodžio 23-osios. Andrius Burnickas aiškino, kad pasikeitus epideminei situacijai rajone, laikas gali būti ir sutrumpintas, jei bus tokia būtinybė.
Pašnekovas neslėpė: kai kurioms šeimoms nuotolinis ugdymas tapo iššūkiu. „Skambino tėvai, kurie atvirai sakė, jog darbdavys neleidžia imti nedarbingumo lapelio, grasina atleidimu iš darbo. Žinoma, taip elgtis negalima. Suprantame ir darbuotojus, ir darbdavius, tačiau reikia atsižvelgti ir į epideminę situaciją“, – sakė A. Burnickas.
Darželių kol kas uždarinėti neketinama. „Nes tai keltų problemų ir darbuotojams, ir darbdaviams. Situaciją stebime, jei ji paaštrės, tada bus svarstomas ir šis klausimasׅ“, – sakė pašnekovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video