Problemos dėl vaikų darželių: norintiesiems patekti reikės palaukti (video) (3)

Publikuota: 2019-12-02 Kategorija: Švietimas
Problemos dėl vaikų darželių: norintiesiems patekti reikės palaukti (video)
„Rokiškio Sirena“ archyvo / Kol kas vietų yra ne visuose rajono darželiuose.

Šiuo metu eilėje patekti į Rokiškio miesto vaikų darželius laukia 41 vaikas. Rajono tarybos narė Diana Meškauskienė priminė, kad rugsėjo pabaigoje buvo klausta, ar nėra problemų dėl vietų stokos rajono vaikų lopšeliuose-darželiuose. Tąsyk buvo pranešta, kad eilių nėra, į šias ugdymo mokyklas priimti visi to norintieji. Dabar gi atsirado eilė, ir nemenka. Rajono tarybos narė teigė esanti mamų įpareigota paklausti, kokia situacija dėl vietų vaikų darželiuose.Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis paaiškino, kad visi prašymai dėl vaikų priėmimo į darželius, pateikti iki rugsėjo 1-osios, yra patenkinti. Šiuo metu gautas prašymas dėl 41 vaiko, kuriuos prašoma priimti į ugdymo įstaigas tam tikru laikotarpiu. Sausį-vasarį tėvai pageidauja į darželius leisti 15 vaikų. Kol kas yra 10 vietų. Mažuosius priimtų į dvi grupes: vieną „Nykštuko“, kitą – „Pumpurėlio“ darželyje. Ten atsirado vietų, nes tos grupės, atsižvelgiant į vaikų amžių, pagal reikalavimus buvo formuotos 10-ies vaikų, o nuo sausio vaikai pateko į kitą amžiaus kategoriją, kurios vaikams galima formuoti didesnes, 15 vaikų grupes.
Tėvams pranešta, klausiama, ar jie nori leisti vaikus į minėtas ugdymo įstaigas. Pasak A. Laužadžio, buvo išsiųsta 11 raštų, 5 tėvai pasirinko grupes, 3 – atsisakė, tiek pat dar nepateikė atsakymo. Kai bus gauti pastarųjų atsakymai, tuomet pranešimai bus siunčiama likusiems 4 eilėje laukiančių vaikų tėvams. A. Laužadis prognozuoja, kad visi pageidaujantieji vaikus į darželius pradėti leisti sausį-vasarį tėvai galės tą padaryti.
5 vaikai, laukiantys vietų darželyje, yra ne lopšelinukai,  o vyresni. Trys iš jų eilės laukia Kavoliškio darželyje. Pagal priėmimo tvarką numatyta, kad jei gyvenvietėje yra ugdymo įstaiga, tuomet į miesto darželius tos gyvenvietės vaikai nepriimami. Likę du vaikai gyvena: vienas Žiobiškyje, kitas Rokiškyje. Šitie vaikai, kada pageidaus, bus priimti.
20 likusių vaikų tėvai pageidauja savo atžalas leisti į darželius kovo-balandžio mėn. Jiems vietų rasti jau bus sudėtinga. „Nemanau, kad tai ilgas laikotarpis. „Jei imtume „pūsti grupę“, ar būtų logiška?“, – klausė A. Laužadis. Pasak jo, planus šiek tiek sumaišė Švietimo ir mokslo ministerijos planai pradinį mokyklinį ugdymą vaikams pradėti nuo 6 m. O šis punktas nė nepradėtas vykdyti. Jei toks sprendimas visgi būtų pradėtas įgyvendinti, A. Laužadžio teigimu, darželiuose atsirastų daug laisvų patalpų.
Pranešėjas pabrėžė, kad jau keletą metų vaikų lopšeliuose-darželiuose grupių skaičius nemažėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą