Problemų dėl vietų vaikų darželiuose nėra (4)

Publikuota: 2019-08-01 Kategorija: Švietimas
Problemų dėl vietų vaikų darželiuose nėra
„Rokiškio Sirena“ archyvo / Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sakė, kad problemų dėl vietų darželiuose nėra.

Baigiasi atostogų sezonas ir tėvai jau skuba pasirinkti ikimokyklinio ugdymo įstaigais, liaudiškai tariant, darželius savo mažiesiems. Didmiesčiuose juokaujama, kad į pageidaujamą darželį mažylį reikia užrašyti jam dar nė negimus. O mūsų rajone tokios bėdos nėra: pateikę prašymą tėvai gali ramiai tikėtis, kad neteks ieškoti auklės ar prašyti močiučių pagalbos.

Yra vietų visiems norintiesiems

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, šiuo metu tėvai gali užrašyti vaiką į bet kurį Rokiškio darželį – juose dar yra vietų. Tiesa, yra tam tikras geografinis kriterijus: miesto centre gyvenančios šeimos labiau norėtų „Nykštuko“ paslaugų, mikrorajono gyventojams iš esmės nėra didesnio skirtumo, kurį darželį rinktis: visi trys sukoncentruoti gana kompaktiškoje erdvėje.

Pašnekovas teigė, kad iki rugsėjo pirmosios su vietomis darželiuose paprastai didesnės problemos nekyla. O štai norintiems, kad vaikas patektų į darželį vėliau, gali tekti ir palaukti.

Mažų miestelių – užpildyti

Ikimokyklinio ugdymo paslaugos teikiamos ne tik Rokiškyje, bet ir Juodupėje, Obeliuose, Pandėlyje, Panemunėlyje, Kavoliškyje, kitose gyvenvietėse. Kokia ten situacija? Juolab, kai mokyklos skundžiasi, kad vis sunkiau rasti moksleivių? Pašnekovas paaiškino, kad su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis bėdų, skirtingai nei su mažesnėmis mokyklomis, šiuo klausimu nėra. Kodėl? Atsakymas paprastas: tėvai mažylius į darželio grupes leidžia kuo arčiau namų. Tad rajono gyvenvietėse esančiuose darželiuose vaikų netrūksta.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą