Pirmadienį duris atvėrę Rokiškio darželiai pajėgūs užtikrinti saugumo reikalavimus (0)

Publikuota: 2020-05-20 Kategorija: Švietimas
Pirmadienį duris atvėrę Rokiškio darželiai pajėgūs užtikrinti saugumo reikalavimus
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Lopšelis-darželis Nykštukas"

 

Švelninant karantino sąlygas nuo pirmadienio duris atvėrė darželiai, tačiau tėvai neskuba vesti savo atžalų į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Esant galimybei renkasi nuotolinį ugdymą.

Nors neliko draudimo darželyje dirbti rizikos grupei priklausantiems darbuotojams, tačiau lopšelių-darželių direktorės teigia, kad kol kas rizikos grupėje esantys darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Esant poreikiui jie pasiruošę grįžti į darbus.

Vyresnio amžiaus darbuotojus dar galima pasaugoti, darželį lanko tik penktadalis vaikų

Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Jolita Žaliauskienė sako, kad nuo pirmadienio į darželį sugrįžo apie 20 vaikų, tai penktadalis nuo visų darželį lankančių vaikų. Kiti ir toliau ugdomi nuotoliniu būdu. Esant poreikiui gali būti atidaryta ir daugiau grupių, tačiau kol kas tokio poreikio nėra. Darbai įstaigoje paskirstyti taip, kad vyresnio amžiaus darbuotojai kol kas turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Darbuotojams ir vaikams kiekvieną rytą pamatuojama temperatūra, įvertinama būklė, laikomasi visų saugumo reikalavimų, darbuotojai turi visas apsaugos priemones.

Šiuo metu atidarytos 4 darželio grupės. Turim pakankamai pedagogų, galinčių dirbti grupėse, todėl vyresnio amžiaus darbuotojus galim pasaugoti - jie dirba nuotoliniu būdu. Kai leidžia oro sąlygos, stengiamės, jog didžiąją laiko dalį vaikai praleistų lauke. Pasikeitė tik tai, kad šiek tiek sutrumpinome darželio darbo laiką, bet tai įtakos dirbantiems tėvams neturi. Nėra ir  budinčios grupės. Taip siekiame, kad atėję į darželį vaikai visą dieną liktų toje pačioje grupėje. Sveikata ir saugumas svarbiausia“- nuotaikomis dalinosi J.Žaliauskienė.

 

Nuotolinio ugdymo metu tėvai stebino išradingumu

Nuo pirmadienio Rokiškio lopšelyje-darželyje „Pumpurėlis“ darbą pradėjo 6 grupės. Viena grupė dirba nuotoliniu būdu. Darželį  pareiškė norą lankyti 60 vaikų, tačiau šiomis dienomis lanko apie 40 vaikų. Sudarytos sąlygos, kad skirtingų grupių vaikai į darželį patektų pro skirtingus įėjimus, todėl užtikrinama, jog nei darbuotojos nei vaikai dienos metu nesusitiktų. Taip siekiama kuo labiau užtikrinti saugias sąlygas. Nors ir neliko reikalavimo, o tik rekomendacijos, darželis turi galimybę, todėl užtikrina, jog rizikos grupei priklausantys darbuotojai tiesiogiai su vaikais nedirbtų.

Su vaikais, nelankančiais darželio ir toliau palaikomas ryšys nuotoliniu būdu. Su jais dirba 5 specialistai. Dirbančios grupės auklėtojos su vaikais stengiasi kuo daugiau laiko praleisti lauke. Nors šis laikotarpis visiems buvo iššūkis, tačiau turime be galo daug gražių bendradarbiavimo pavyzdžių. Norim pasidžiaugti, kad tėvai labai atsakingai įsijungė į nuotolinį ugdymą. Sulaukėm daug atgalinio ryšio. Pamatėm, jog mamos ir tėčiai yra be galo kūrybingi. Visus klausimus aptariame su darželio bendruomene, tad darbai vyksta sklandžiai“- sakė lopšelio-darželio direktorė Skirmantė Krasauskaitė.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą